freelance iş ilanları

back link almak haram oldu

8 Mesajlar 1.063 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
bir siteme ne zaman backlink alsam site sıralamada geriliyor sonra o backlinki sildiğimde sıralamasına geri geliyor ve bazen bir kaç sıra ileride yer alıyor.

her türlü backlinki denedim ister blog yorumu, ister footer link veya dizin sitesi fark etmiyor backlink tipi nasıl olursa olsun fark etmeden sıralamada geriliyorum.

farklı anahtar kelimelerde denemeler yaptım ama sonuç aynı

sitem 2 yılını dolduruyor hiç seo çalışması yapılmadı sadece back link aldım sosyal medyada bir kaç paylaşım onlarıda üyeler paylaşmış o bile etki ediyor bu kadar hassas olmasına imkan varmıdır nedir ne yapmam gerekli anlayamadım

wmaraci
reklam

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Link çalışmasından sonra sıralama düşmesi olağan bir şey. 2-3 hafta sabrederseniz eskisinden daha iyi yerlere gelecektir.

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

NDorteOrg adlı üyeden alıntı

Link çalışmasından sonra sıralama düşmesi olağan bir şey. 2-3 hafta sabrederseniz eskisinden daha iyi yerlere gelecektir.

hocam 1 aylık link aldım 1 ay sonunda aldığım yerdeki linkler silindi ve aynı gün site sıralamasında ilerlemeye başladı yani 3 aylık link alsam 3 ay gerileyecek site

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Google link tutarsızlığı gördüğünde de sıralamanızı düşürür. Ayrıca 1 aylık 2 aylık backlink paketleri diye satılan hizmetlerden uzak durun. Şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim.
ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

noobsaibot81 noobsaibot81 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

Google link tutarsızlığı gördüğünde de sıralamanızı düşürür. Ayrıca 1 aylık 2 aylık backlink paketleri diye satılan hizmetlerden uzak durun. Şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim.

http://www.ndorte.org/backlink-surekliligi-ve-silinen-backlink-sorunsali/#comment-39

linke wm aracından ulaştım başarılı bir yorum benim sayfam dalyanyachting.com bu sayfayı açtığımda uzun zaman google.com'da gulet charter turkey ve yacht charter turkey kelimelerinde 1. sayfa 1. sırada idi
ama sonra yavaş yavaş düştü malesef

zaferkaankaraca zaferkaankaraca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek www.okurkafe.com
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
buna benzer bir durum bende de var sitemin içerğinin uzantısına .html getirdim
site önde olduğum kelimelerde gerilemeye başladı hatta bazıları hiç çıkmaz oldu..
Önceleri içerik ekler eklemez googlede eklediğim başlık altında ilk sıradaydı ancak şimdi içerik ekledikten 2 gün sonra indeksleniyor içeirk başlığını googlede aratıncada bırakın ilk sırada çıkmayı ilk sayfada dahi yer almıyr.

Eski hali:
[url[www.okurkafe.com/tarihte-matematik[/url]

Yeni Hali
http://www.okurkafe.com/tarihte-matematik.html

ugly ugly öğrencilik Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
Edit: Hiç link almadan birden 10.000 veya daha fazla sayfalı siteden link alınca google bunu anlıyor bu yüzden düşüyor. Linkleri belirli aralıklarla ve devamlı almalısınız.

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

buradan çıkartıkğım sonuç kendi sitem için aldığım linkler bir süre sonra siliniyor sitem eski sıralamasına bazende bir kaç sıra öne geliyordu bu öne gelme sebebi blog back linkler ve dizinler olsa gerek diye düşünüyorum sonuçta onlar silinmiyor ve her zaman orada kalıyorlar.

Ek Olarak:

ugly adlı üyeden alıntı

ne olmasını bekliyorsunuz ki ? Kendiniz diyorsunuz backlink alınca yükseliyor backlinki kaldırınca düşüyor diye. Sİze bir site güveniyor ve link veriyor ve google bunu görüp sizi sıralamada yükseltiyor. Daha sonra size güvenen site linki kaldırınca google linki kaldırdığına göre site de bir sorun var diyor ve sıralamada düşürüyor.

konuyu tekrar okuyunuz ben back link alınca yükseliyor demedim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al