wmaraci reklam

backlink konusunu netleştirelim mi arkadaşlar ?

5 Mesajlar 728 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Adler Adler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin. Günlerdir araştırıyorum ama kesin bir sonuca varamadım. Şimdi çöp diye tabir etiğimiz siteler var bunlar edu gov veya normal com net tarzı siteler milletin bol bol link eklediğiğ yerler. Bunlara link eklemek yararlımı değil mi. Yararı yoksa zararı olur mu ? Bu konuda gerçekten bilgi sahibi arkadaşlar net cevaplar verirse çok sevinirim. Her girdiğim konuda farklı görüşler var kararsız kaldım sizlere sormak istedim.

SiyahBeyaz
wmaraci
reklam

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Nasıl ve ne amaçla eklediğine göre değişir.

Örneğin sitenizi yeni açtıysanız altında yüzlerce yorum bulunan edu gov sitelerden bağlantı almak başınıza iş açabilir.

Ama zaten en az 300 tane siteniz varsa ve yorum kurallarına göre bağlantı oluşturuyorsanız karmaşa (çeşitlilik diyelim) adına çok abartmamak şartıyla etkisi olabilir.

Etkisi derken ggle açısından etkisi yoktur. Ama DA ve PA gibi (eğer tanıtım yazısı falan satıyorsanız) değerlerinizi yükseltecektir.

Edu gov uzantısı haricindeki siteleri ise çok yüksek DA ve PA yoksa önermem. Birde yorum yapan kullanıcı adına ad soyad veya nick dışında anahtar kelime yazmak, url alanına ana sayfa değilde alt sayfa bağlantıları yazmak sitenize otorite yerine ÇÖP DEĞERİ AKIŞI "Garbage value flow" sağlar ki bunu istemezsiniz.

Adler Adler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Ben şuan şu mantıkta ilerliyorum temiz olsun günde 10 yere ekleme yapıyım ayda 300 site olsun. Sizce mantık doğru mu yoksa önüme gelen yere ekleme mi yapıyım ? yani çok fazla link çıkışı olanları ayıt edip eklemiyordu. Onlarada eklesem mi ?

SiyahBeyaz

uygunindir uygunindir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 163 / 171
  • Ticaret 9, (%100)
EDU-GOV sitelerden yorum backlink almanız sizi spama sokmaz. çünkü google onları "ugc" etiketiyle görüyor. yani sizin oluşturdugunuzu zaten biliyor. eğer backlinkten verim almak istiyorsan kesinlikle kendi sektöründe kaliteli bir siteden backlink almalısın. benzer içeriğin olan ve aynı zamanda rakibin olan sitelerden alabilirsen tanıtım yazısı vs. google ucurur seni .)
Adler

kişi bu mesajı beğendi.

Günlük 5K Hitli DA : 18 PA :24 İndirme Sitesinden Uygun fiyata Footer Link (PM)
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

Adler adlı üyeden alıntı

Ben şuan şu mantıkta ilerliyorum temiz olsun günde 10 yere ekleme yapıyım ayda 300 site olsun. Sizce mantık doğru mu yoksa önüme gelen yere ekleme mi yapıyım ? yani çok fazla link çıkışı olanları ayıt edip eklemiyordu. Onlarada eklesem mi ?
ben olsam o sitelere ekleme yapacağıma makaleye, içeriğe odaklanırdım, sitem 14 yaşında kendim asla hiç bir yere sitemi eklemedim da:29 pa:47 spam:0 alexa:3 K... ama karar sizin tabi, iyi forumlar
Adler

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al