wmaraci reklam

Başarılı Bir Link İnşaası Yapmanın İncelikleri!

2 Mesajlar 650 Okunma
wmaraci reklam

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)

Bu içerik Moz'dan özetlenerek tarafımca Türkçeye çevrilmiştir. Aslında tam çeviri sayılmaz, okuyup ne demek istediğini kısaca buraya yazdım. Siz İngilizce video için tıklayabilirsiniz: https://fast.wistia.net/embed/iframe/71fngpj3r0?seo=false&videoFoam=true

Gerektiğinde kaldıramayacağınız bağlantı oluşturmayın!

Daha sonradan silemeyeceğiniz bir bağlantıyı asla oluşturmayın. Bağlantıyı Search Console'dan sildikten sonra bulunduğu yerden de kaldırmak siteniz için daha faydalı olacaktır. (Yani sadece disavow yapmak yetersizdir diyebiliriz.)

Kullanıcıya değer katmayan link alışverişi yapmayın!

Kaliteli bağlantılar almak için illaki para vermenize gerek yoktur. Para ile link alıp aldatmaktansa daha çok çalışıp organik bağlantılar alabilirsiniz.

Organik Bağlantılar Elde Etmenin Yolları

* Herkesin işine yarayabilecek bir araç yap ve bunu ilgili site sahiplerine ulaştır. (Burada bir örnek vermek istiyorum. Geçen günlerde Paratic adlı kullanıcı döviz kurları aracı yapmış ve ücretsiz dağıtıyordu. Bu araçta bir tane de kendi sitesine bağlantı vardı. Bu sayede hem kendine kaliteli link almış oldu, hem de bu araç kullanıcıların işine yaradı.)

* Rakibinize ait bir içerikten daha iyisini oluşturabilir ve rakibinize link veren kişilere kendi içeriğinizin daha iyi olduğunu söyleyebilirsiniz.

* İçeriğinizle alakalı olan sitelerdeki kırık linkleri bulup onları yeni ve güncel içeriklerle (sizin içeriğinizle) değiştirmesini tavsiye edebilirsiniz.

***Çeviriye başlarken güzel bir içerik çıkacağını düşünmüştüm ancak biraz kısa oldu sanırım. Neyse, ben şuanlık bunları ekliyorum. Siz de bildiğiniz taktikleri paylaşırsanız herkes açısından çok faydalı bir paylaşım olur :)
cgrclk fortehk SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Bilgi için teşekkürler Samet.
SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al