wmaraci reklam

blockquote ve SEO?

3 Mesajlar 805 Okunma
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, html etkiletlerinin seo için çok büyük öneme sahip olduğunu biliyoruz. Fakat hangi etiketin ne gibi bir artısı veya eksisi var öğrenmek zor. Türkçe kaynak bulmak mümkün değil, bizimkiler bu kadar ayrıntıya takılmıyor genelde. Yabancı sitelerde uzun uzun yazılar okumuştum ama tam hatırlayamıyorum.

blockquote etiketinin SEO ya tam olarak nasıl bir etkisi var? Kopya içerik, yinelenen içerik vb. Çünkü alıntı etiketi adı üstünde başka birinden veya yerden alınmış demektir. Bunun için kodlanmış. Forum sitelerinin, güzel sözler, alıntı sözler, kitap sözleri vb sitelerin yoğun şekilde bu etiketi kullandığını unutmayın. Buna rağmen kopya içerikten etkilemiyorlar mı?

En azından metin/alıntı oranında nereye kadar etkisini gösteriyor bu etiket?

wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Sırf alıntı etiketi içinde paylaşıldığı için Google bu içeriğe kopya muamelesi yapmayacaktır diye düşünüyorum.

Etiketler ve SEO için Ayhan Karaman'ın kapsamlı bir makalesi var. Önemli olanları ele almış.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Mertcan ben de öyle düşünüyorum hocam ama test etmek lazım. Aylar önce aynı soruyu sormuştum. Farklı cevaplar gelmişti. Net bilgi yok herkes bence diye başlıyor ben dahil. Yani test edip görmek lazım. Yada bilgisi, deneyimi olanlardan dinlemek lazım. Bakıyorum hemen linke

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al