wmaraci reklam

Bu sayfanın çevirisini yap sorununuz hala devam ediyor mu?

3 Mesajlar 1.551 Okunma
wmaraci reklam

truvahorse truvahorse WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 70 / E
  • Meslek Emekli elektrik müh.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
WP üzerinde Suffusion tema kullanarak oluşturduğum efkanefe.com sitesi aylar önce Google aramalarda Bu sayfanın çevirisini yap uyarısıyla indekslenmeye başladı ve hızla ilk sayfadan gerilere düştü.

Alttaki işlemlerin tümü uzun süreler beklememe rağmen sonuçsuz kaldı.

-Türkçe sitelerden backlink takviyesi.
-Önerilen metatag lar.
-Coğrafi hedef ayarı.

Çaresiz kalınca site içeriğini tamamen değiştirip düz bir siteye çevirdim. Yani WP yi kaldırdım. 15 gün sonra Bu sayfanın çevirisini yap uyarısı aramalardan kalktı. Bu şekilde yaklaşık 1 ay daha bekledikten sonra tekrar sitenin WP versiyonunu aktif ettim. Bu sayfanın çevirisini yap uyarısı 2 gün sonra geri geldi.

Artık bu uyarının kullandığım Suffusion teması yüzünden oluştuğuna emin oldum. Fakat bir sorun vardı. Bu temayı iki sitemde daha kullanıyordum ve onlarda senelerdir böyle bir sorun yoktu.

Araştırmalarım sonucunda tek fark olarak efkanefe.com sitemde anasayfa olarak yazı değil de sayfa kullandığımı. Sayfadaki içeriği yazı sayfasına geçirip bu yazı sayfasını da anasayfa yaptım.

Tam iki gün sonra şok oldum. Bu sayfanın çevirisini yap uyarısı kalktı ve site tekrar yükselmeye başladı. :)

Sonuç: Başka öneriler faydasız demiyorum. WP tabanlı Suffusion teması kullanan siteler için sorunun çözümü kesinlikle bu. Bu sonuç şöyle de genişletilebilir.

Bu uyarıyı almamak için WP tabanlı sitelerde anasayfa olarak yazı sayfası kullanın. Anasayfa olarak sayfa kullanmak, temaya göre bu uyarının görünmesine yol açıyor olabilir.:confused: Denemek lazım.

Olumlu ve olumsuz netice alan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Umarım faydalı olmuşumdur.:)

wmaraci
reklam

tuanaweb tuanaweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek web
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba benim de çeviri ile ilgili bir sorunum var daha önce forumda dile getirmiştim.

http://wmaraci.com/forum/wordpress-sorunlari/translate-this-page-uyarisi-105090.html

emotionx emotionx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Sorununuz bahsettiğiniz şekilde ana sayfa ön yazısı olarak ayarlamanız ile alakalı değildir. Sorunu çözen şey ana sayfanızda değişiklik yapmanızın Google Bot tarafından algılanmasıdır. Google Bot içeriğinizi tekrar incelemiş ise bu yazı ortadan kaybolmuştur. Ama en büyük nedeni ise Backlink programı kullanmanızdır.
En etkili çözüm siteyi silip baştan farklı bir içerik kurmaktır %100 çözüm.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al