wmaraci reklam

Bunun sebebini bilen, SEO bilgini var mı?

9 Mesajlar 1.314 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Furkan07z Furkan07z WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese iyi akşamlar.

SEO'ya Dair merak ettiğim birşey var. O da şu ki e-ticaret siteleri içerik yazmadan, sadece bir görsel ve o görselin altına anahtar kelime yazarak o rekabeti yüksek anahtar kelimede Google da en üst sıraya çıkabiliyor anlamış değilim.

Burada bahsettiğim konu adwords reklamları değil. Onda zaten reklam ile üst sıralara çıktıklarını biliyorum. Benim merak ettiğim doğal bir şekilde nasıl üst sıralarda oldukları?

Bu sorum bazı SEO uzmanlarının komik gelebilir ancak ben blog yazdığım için ve bir anahtar kelimede Google da üst sıralara çıkmak için uzun yazılar yazmam gerektiği konusunda bir alışkanlık kazandığım için bu olayı gerçekten merak ediyorum.

Kısaca sorum şu; bir e-ticaret sitesi nasıl olurda aranma hacmi yüksek, rekabeti yüksek bir anahtar kelimede sadece görsel ve onun altına yazdığı bir anahtar kelime ile yukarı çıkıyor? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
firatcelik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Kısaca dış seo.

Yinede böyle düşünmeyin bence alakasız şekilde genel blog kuran kurumsal markaları bile görüyoruz;
https://www.cif.com.tr/ev-ekonomisi/sukulent-bakimi-nasil-yapilir.html
Furkan07z

kişi bu mesajı beğendi.

ZiasWen ZiasWen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 21 / K
  • Meslek Site Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 35 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Dış seo güçlü olduktan sonra bilinen hiç bir ince SEO tekniklerini uygulamasalar bile üst sıralara çıkabiliyorlar. SEO diye bi şeyde yok aslında. Parayı bastırıp kaliteli sitelerden backlink alıp yükselmek var. Gerisi kullanıcıyı sitede tutmaya yönelik hareketler.
Furkan07z

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
@ziaswen Hocam bu onedio da aynı muhabbet var o zaman. Çünkü erkek giyim üzerine bir sitem var orada yazılar yazıyorum.

Mesela takım elbise kombinleri üzerine bir yazı yazıyorum rekabet araştırması yaparken onedio sitesi çok saçma bir anahtar kelime ile benim yazmak istediğim anahtar kelimede ilk sırada oluyor.

Anladığım kadarıyla bu işlerde gerçekten dış SEO çok iyi olduktan sonra site içi SEO n çok kötü olsada Google seni ön sıralara çıkartmaya başlıyor. Çünkü e ticaret sitelerinin yaptığı hiçbir şey olmamasına rağmen dış SEO lari çok güçlü olduğu için Google onları hemen üst sıralara çıkartıyor

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
10 bin TL'ye Türkiye'nin en iyi haber sitelerinden tanıtım yazısı satıyorlar. Siteler arasında;
Posta, Ensonhaber, İha, haberler.com, acunn, timeturk gibi web siteleri mevcut. Bu paketten satın al, site içi seo optimizasyonun iyi olsun, sayfan hızlı olsun, birçok kelimede ilk sıraya gelmesen bile rekabet edebilecek seviyeye gelirsin. Tüm olay dış SEO'da. İç SEO genellikle Dış SEO'ya başlamadan önce çok daha iyi verim almak için yapılır.
Furkan07z

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
@kozba Hocam peki dış SEO için bütçemiz olmadan da belirli noktalara gelebilir miyiz?
firatcelik

kişi bu mesajı beğendi.

gerilink gerilink SEO Ajansı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 39 / 1
  • Meslek 1
  • Konum 1
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 155 / 155
  • Ticaret 8, (%100)
Sayfa içi optimizasyon kötü ise ne kadar backlink alırsan al hava civa. Olayın özü otoriter bir siteye sahip olabilmekte. GittiGidiyor veya Trendyol'a bir ürün ilanı koyduğunuzda aynı gün içerisinde bunu ilk sıralarda görebilirsiniz peki firmalar size link mi alıp koyuyor? Tabi ki hayır.

Kendi blogunda yayınlamış oldugun bir yazıyı aynı başlık ve aynı içerik ile WM Aracı'na aç, kopya icerik olduğu halde sıralamada senden yukarıda olduğunu göreceksin.

Otoriter bir site olmak için ise bir cok etken vardır. Sayfa içi optimizasyon, schema.org, vcard yapıları, domain yaşı, ziyaretçilerin site ile etkileşimi, sayfada kalma süresi, özgünlük, güncellik vs vs... Google'ın yapay zekası günümüzdeki bir çok insandan daha zeki artık. Backlink seo açısından hala çok önemli bir etken lakin tek belirleyici faktör değil.
emekliwebmaster Furkan07z

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel SEO Hizmetleri

firatcelik firatcelik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Tüplü Dalış Eğitmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 23 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Dış seo'dan anlamamız gereken şey, sizin de söylediğiniz gibi, kaliteli sitelerden backlink almaktan ibarettir öyle mi? Gerçekten bilmediğim için soruyorum...

Teşekkürler...

ZiasWen adlı üyeden alıntı

Dış seo güçlü olduktan sonra bilinen hiç bir ince SEO tekniklerini uygulamasalar bile üst sıralara çıkabiliyorlar. SEO diye bi şeyde yok aslında. Parayı bastırıp kaliteli sitelerden backlink alıp yükselmek var. Gerisi kullanıcıyı sitede tutmaya yönelik hareketler.

Fırat ÇELİK
Netsis Yazılım Danışmanı
Tüplü Dalış Eğitmeni
www.firatcelik.com.tr

ZiasWen ZiasWen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 21 / K
  • Meslek Site Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 35 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Kendi sektörünüzde üst sırada çıkan otoriter sitelerden referans olarak link almak, marka bilinirliğini arttırmak amacıyla Google Ads çalışmaları yapmak vs. kısacası Google'ın son yıllarda istediği markalaşma ve bu yönde çalışmalar yapmak. Bunun haricinde dış seo için tonlarca yararlanılabilecek kaynak var.
Furkan07z

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al