wmaraci reklam

Çalınan İçeriğim Hakkında

18 Mesajlar 2.203 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kaptann kaptann WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 76 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
Sitemde bulunan bir makaleyi, ufak değişiklikler ile, kaynak göstermeden medium.com sitesinde yayınlamışlar.

Benim makalem birçok farklı anahtar kelimede ilk sırada listelenirken, şimdi medium.com sitesine kopyaladıkları 2 makale ilk sırada listeleniyor ve benim makalem 3. sıraya düşmüş.

Hatta kopyalayanlardan biri benim github üzerinde paylaştığım örnek programı da kopyalayıp kendi github hesabında sadece arayüzde birkaç değişiklik yaparak yayınlamış.

Sözkonusu makaleyi hazırlamak 1 günümü almıştı. Makaleyi neredeyse kopyalayıp yapıştırmışlar ve kaynak bile göstermemişler. Emeklerimin çalınması zoruma gidiyor.
Bu durumu Google'a nasıl rapor edebilirim, bir yolu var mı?

wmaraci
reklam

Javadanadam Javadanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 474
  • Beğeniler 331 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
Medium a rapor edin veya varsa dmca ya, google genelde bir şey yapmıyor.
kaptann

kişi bu mesajı beğendi.

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Bana göre hiçbir şey yapamazsınız. Benimde 3 günde çevirdiğim makaleyi ertesi gün kopyalayan site şuan birinci sırada.

Eğer yazının telif hakları sizdeyse yasal olarak bu şekilde kaldırtabilirsiniz diye biliyorum. Daha önce bir içeriği kopyalanan ve bunu kaldırtabilen biri varsa bende takipteyim.
kaptann

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 76 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
Medium'a rapor edeceğim. Hiç ümidim yok ancak inşallah kaldırırlar makaleyi. İçeriklerim birçok kez kopyalandı ancak şimdiye kadar kopyalanan içeriklerimde kaynak gösterildiği için rapor etmedim. Ancak benim makalemi kaynak göstermeden, kendi makaleleri gibi servis etmişler. Bu durum çok canımı sıktı.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Makaleleri onlardan önceki bir tarihte yayınladığınızı medium.com ve github a rapor ederseniz gerekeni yapacaklardır. Ayrıca telif haklarınızı beyan edebilirseniz DMCA ya da bildirimde bulunabilirsiniz. DMCA Faq sayfasındaki adımları izleyebilirsiniz.
Bipixel kaptann

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 76 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
Resmi olarak telif hakkım yok ancak ben makaleyi 3 yıl önce yayınlamışım. Bunu dikkate alırlar mı emin değilim. Yine paylaşsınlar sıkıntı yok, google'da birinci sırada olmalarında da sıkıntı yok, ancak altına kaynak olarak benim sitemi gösterseler yeterliydi.
Benim sitemin yıllık geliri domain ve hosting masraflarını ancak karşılıyor. Biz millete kaynak olsun diye oturup saatlerce makale hazırlıyoruz. Onlar birkaç tıklamayla alıp kendilerininmiş gibi servis ediyorlar.
Böyle giderse siteyi yayından kaldıracağım. Kafam rahat olur hiç değilse.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

kaptann adlı üyeden alıntı

Resmi olarak telif hakkım yok ancak ben makaleyi 3 yıl önce yayınlamışım. Bunu dikkate alırlar mı emin değilim. Yine paylaşsınlar sıkıntı yok, google'da birinci sırada olmalarında da sıkıntı yok, ancak altına kaynak olarak benim sitemi gösterseler yeterliydi.
Benim sitemin yıllık geliri domain ve hosting masraflarını ancak karşılıyor. Biz millete kaynak olsun diye oturup saatlerce makale hazırlıyoruz. Onlar birkaç tıklamayla alıp kendilerininmiş gibi servis ediyorlar.
Böyle giderse siteyi yayından kaldıracağım. Kafam rahat olur hiç değilse.

Siteniz aktif ise diğer sitelerden kaldırtabilirsiniz sanırım. Github ve Medium.com a DMCA ya makalenizin barındığı linklerini de ileterek şikayette bulunacağınızı mutlaka belirten bir mail atın.
kaptann

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhanc Batuhanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 19 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
En nefret ettiğim şey. Aynısını biz yapsak en ufak alıntıdan dava bile açabilirler. Bence arkasını bırakmayın bu işin.
kaptann

kişi bu mesajı beğendi.

semihaydin semihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 52 / 65
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam Spin kullanarak değiştirmiş olabilirler ve bu yasal bir uygulamadır. Sadece kelimeleri eş anlamlı kelimeler ile değiştirip bağlaçları düzenliyor ve yepyeni bir makale olarak size geri veriyor ama github meselesi bunun başlıca bir yüzsüzlük olduğunu göstermekte
kaptann

kişi bu mesajı beğendi.

antikkentleri.com
tatilyardimcim.com
Wordpress Uzmanı & Seo & Editör

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
Sevgili başkan bizim bir blog/haber sitemizdeki videoyu sabah gazetesi tabiri caizse "eşşek kadar" adresin yazdığı yeri buzlayıp yayınladı yazımızla birlikte. gerçi adres belliydi yinede :)
sağolsun takvim gazetesi buzlamadan kullanmıştı. şimdi kalkıp bunlara ne desen boş.
kaptann

kişi bu mesajı beğendi.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al