freelance iş ilanları

Canonical ve 301 hakkında

4 Mesajlar 717 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

pckedisi pckedisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek coder
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
link yapısı ile birlikte değiştirdiğim websitemde , eski sildiğim sayfaların içeriğini biraz güncelleyerek yeni sayfalara 301 ile yönlendiriyorum . aynı zamanda Canonical ile eski sayfaları göstermelimiyim acaba zira eski sayfaları sileceğim link yapısı ile birlikte. İçeriğimin çoğu bire bir başka siteler tarafından kopyalanmış. ben içeriği güncelleyip değiştirdiğimde sayfaları onlardan kopya almış pozisyonuna düşme riskim varmıdır. cevplayabilen olursa şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

SadikBZ SadikBZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek mekatronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 12 / 5
  • Ticaret 6, (%100)
kopya içerik değiştirilse de bunu yakalayacak algoritma veya algoritmaların olduğu söyleniyor. Sayfaları silmeniz anlamsız bence zaten başka bir sayfaya yönlendiriyorsunuz

Yatarak başarıya ulaşan tek varlık tavuktur!

pckedisi pckedisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek coder
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

SadikBZ adlı üyeden alıntı

kopya içerik değiştirilse de bunu yakalayacak algoritma veya algoritmaların olduğu söyleniyor. Sayfaları silmeniz anlamsız bence zaten başka bir sayfaya yönlendiriyorsunuz

cevap için teşekkürler eski yapı çok farklı o yüzden silmek zorundayım hala sorularıma açıklayıcı cevap bekliyorum.

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Eski linklerinizi 301 ile yönlendirdiğinizde sorun kalmayacaktır. Canonical etiketinin kullanım amacı arama sonuçlarında hedef sayfanın gösterilmek istenmesidir. Canonical kullanarak Google'a: "ben bu makaleyi yazdım ama bunun orjinali bu sayfada. Sen önceliği bu sayfaya ver ve sıralamada da bu sayfayı göster" demiş olursunuz.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al