wmaraci reklam
lidertakipci

Eş anlamlı kelime kullanın

5 Mesajlar 3.167 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Freeborn Freeborn Göz Göz Göztepe Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 77 / 77
  • Ticaret 36, (%100)
Arama motorları hakkında yeni ve bilgilendirici olacağını düşündüğümüz çalışmamızla sizlerleyiz. Bu yazıda sizlere eş anlamlı kelimeleri kullanarak ziyaretçilerin ve arama motorlarının sevgisini kazanma yollarından birini anlatacağız. İngilizce synonyms olarak geçen konu hakkında farklı bir bakış açısı kazandırmaya çalışacağız.
Aramızda ingilizce kursuna giden ya da belirli bir zaman ingilizce eğitim almış olanlar bilirler, önemli konulardan biri ( kelime öğrenmek için de önemlidir ) eş anlamlı kelime kullanımıdır. Özellikle ingilizce makale ve haber okurken sıkça zorlandığımız yerler hep bilmediğimiz eş anlamlı kelimelerin kullanıldığı yerlerdir. Türkçe’de de böyle kullanımları görebiliriz. Örnek ve misal gibi. Hatta bazı bireyler bunu otomatikman yapabilmektedirler.
Makele yazarken bu detaya dikkat ettiğiniz takdirde başarıyı yakalamanız da olanaklar içerisine giriyor.
Bazen eş anlamlı kelimeler aklıma gelmiyor, ne yapmalıyım?
Aslına bakarsanız benim de böyle bir sorunum var. Her kelimenin eş anlamlısını direkt bulamıyorum. Ne kullanabilirim diye yazının sonuna bırakıyorum ya da bir bilenden yardım alıyorum.
TDK, evet TDK’nın eş anlamlı kelimeler için oluşturduğu sistemi kullanıyorum.
Bu siteden bir örnek de verirsek anlattığımız şey tam olarak layıkıyla kavranmış olacaktır sanırım.
Örnek kelimesi için kaç adet eş anlamlı kelime vardır, kullanım yerine göre hangi anlamdaş kelime daha uygundur?
TDK’yı kullandık ve şöyle bir sonuç verdi.

numune / paradigma / model / misal / kuralı / misil / tıpkısı

bence genel olarak, misal kullanılır ama yerine göre model ve diğerleri kullanılabilir.

Kaynak : ziyaretçiyi sıkmayın, eş anlamlı kelime kullanın

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Değişiklik açısından iyi olabilir fakat asıl aranan kelime üzerinden bir noktaya gelmek önemli diye düşünüyorum.

• Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 77 / 77
  • Ticaret 36, (%100)
Aynı kelimeyi defalarca kullanmak bir şey katmaz. Lakin o kelimeyi destekler nitelikte şeyler yazarsanız sonuca varırsınız.

Sürekli SEO yazdığınızı düşünürseniz bunun size bir faydası olmaz, mantıksal olarak da öyle değil mi? Biri buraya gelip sürekli seo güzeldir, seo basittir, seo şöyledir seo böyledir derse bir anlamı olmaz.

Ama arama motoru optimizasyonunda önemli kriterlerden biri backlinktir. Site içi optimizasyonun en önemli parçası kullanılan teknolojidir. Site içi linklemede bağlantıların sonunda anasayfaya gitmesi gerekli gibi.

Kullanıcıyı bilgilendirdiğiniz düşünülür.

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
İşte benim yaptıgım tamda bu :) Mesela ben ilahiler kelimesine calsııyorum 1 milyon üstü araması var ama aynı anda ilahiler dinleye yükleniyorum ona yakın ve kendime belirlediğim 30-40 kelime var :) İlahi sitesi icin cok sanırım ama olsun nerde kelime coklugu orada bereket :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 77 / 77
  • Ticaret 36, (%100)

ebulfeth adlı üyeden alıntı

İşte benim yaptıgım tamda bu :) Mesela ben ilahiler kelimesine calsııyorum 1 milyon üstü araması var ama aynı anda ilahiler dinleye yükleniyorum ona yakın ve kendime belirlediğim 30-40 kelime var :) İlahi sitesi icin cok sanırım ama olsun nerde kelime coklugu orada bereket :)

Ne kadar arttırırsan o kadar iyi. En çok kullanılan kelimeleri bulup kullanman her daim avantajınadır. Çünkü Google Türkçe bilmez ama elde ettiği istatistiksel veriler müthiş kullanır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al