wmaraci reklam

E-Ticaret Sitesi Nasıl Ayakta Tutulur?

10 Mesajlar 964 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

blyad blyad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba.

Ürün açıklamalarından tutun, meta açıklamalarına kadar noktasından virgülüne orjinal bir alışveriş sitem var. 3. ayına yeni girecek, ben ürünleri ekliyorken ufaktan da olsa yükselişteydi, yükseliş dediğim de dün 40 geldiyse ertesi gün 46 geliyordu, böyle zavallı rakamlar. Bir de Google o kadar ürün arasından yalnızca 5-6 tanesine ziyaretçi gönderiyordu. Neyse ben 1 hafta önce ürün girişini tamamladım, siteye eklenen bir şey yok son bir haftadır da düşüşte.

Şimdi bu blog değil bir şey değil ki ben düzenli içerik ekleyeyim. Takla falan mı atmak gerekiyor acaba?

wmaraci
reklam

ercell ercell Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Wordpress Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 5, (%100)
Bazı reklamatik çalışmalar yapman gerek.

birwebci birwebci Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Memur
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
sitenize blog değil ama ;

1. blog açarak güncel içerikler girebilir siniz ? (ürün - fiyat karşılaştırmaları v.b)
2. Ürün değerlendirme sayfaları oluşturabilirsiniz.
3. Özgün yorumlar yapılmasını sağlayarak güncel tutabilirsiniz.

Ayrıca sadece ürünleri girip ziyaretçi gelmesini beklemek doğru değil. Seo çalışmaları yaptırmalısınız.

Ürün gruplarınıza hitap eden web yada teknoloji bloglarından tanıtım yazısı alın , forum tanıtımları yaptırınız , her ürününüzü imleme sitelerinde tanıtıtnız v.b

demirkurt94 demirkurt94 www.BizimSMS.Mobi Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bizim SMS
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 133 / 143
  • Ticaret 114, (%99)
reklam vermek gerekiyor. kampanya duyurularını forumlarda duyurmanız gerekiyor. Ben bunları yapıyorum zaten diyorsanız reklam verdiğiniz firmalar veya siteleri tekrar gözden geçirin derim. Bunlar olumsuzlukla sonuçlandı diyelim şu an için sabırla beklemenizi tavsiye ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam ben de sizin gibi düşünüyorum fakat 40-50 hit az değil mi, en azından 100 falan olsa az da olsa satış yapsak ve kaynak ayırsak :) 40-50 nedir ya. İnsanın çalışma hevesi kalmıyor. Siteye hit çekmek için alakalı youtube videoları hazırlayacam. Adwords kullanmaya başlamadım daha.

Bir de blog ve forum tanıtımları için güvenebileceğim birilerini bulamadım henüz. Site uluslararası, biraz araştırma yaptım ya Hintli ya da Paki çıkıyor şu işi yapanlar ki hayatta güvenmem onlara.

Kekspir Kekspir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 5, (%100)
Reklam platformu oluşturarak tık başına alışveriş başına bir sistem kurabilirsiniz indirdik.com gibi

demirkurt94 demirkurt94 www.BizimSMS.Mobi Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bizim SMS
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 133 / 143
  • Ticaret 114, (%99)

Kekspir adlı üyeden alıntı

Reklam platformu oluşturarak tık başına alışveriş başına bir sistem kurabilirsiniz indirdik.com gibi

doğru söylüyor :) arkadaş...

BİR DE demişsiniz ya hit 100 olsa artık para harcanmadan hit bile kazanılmıyor rakip çok. kalitenizi ve ürünlerinizi ispatlarsanız zaten belli bir süreden sonra ücretli reklama gerek kalmayacak millet kendisi konuşacak zaten.

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel fikirler var, göz önünde bulunduracam arkadaşlar. Yalnız forum/blog tanıtımları yaptırabileceğim kaynaklara ihtiyacım var. Mesela Fiverr, Seoclerks falan var fakat bana hiç inandırıcı gelmiyor bu sitelerdeki ilanlar.

armaluna armaluna WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek yurt sahibi,eticaret
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%50)
arkadasim bi kere mailing yapman gerekli..günlük 50.000 kisiye mailing sart. belirlemis oldugun kampanyalarin da google adwords kullanman şart. sitende şuanda toplamda kaç ürün olduğunu bilmiyorum ama bi e-ticaret sitesinde en assagi 4000 ürün olması gerek. girdiğin ürünlerin tanımları başka sitelerdekiyle aynı olmamalı..ürün ismi mesela.. kendine göre ürün ismi belirleyebilirsin..

Adem Altan Adem Altan E-ticaret/Adwords Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 37 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
Şu halde mailing yaparsanız %95 spam olarak gidecektir. Bence mailing işine pek girmeyin. Size önerim;
Sosyal ağ hesaplarınızı oluşturun ve düzenli olarak ürünlerinizi paylaşın.
Ufak bir bütçeyle de olsa Google Adwords reklamlarınızı başlatın. En azından Görüntülü Reklam Ağı sistemine dahil olun.
Üyelerin sitenize gelmesi için yeni sebepler bulun. (Bugüne özel ücretsiz kargo, ekstra puan gibi)
Üyelerinizin sitenizde aktif olmasını sağlayın. (Örneğin onaylanan yorumlara ekstra puan gibi) Bu SEO çalışmalarınıza destek olacaktır.

E-ticaret Uzmanı/Danışmanı - Adwords Uzmanı
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al