wmaraci reklam

E-Ticaret Sitesi Optimizasyonu Hakkında Sorular.

7 Mesajlar 1.148 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

killereagle killereagle WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Tester
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba,

4 aylık bir e-ticaret sitem var. Seo ile ilgili problemler yaşıyorum. Özellikle penguen'den sonra sitenin hiti yerlerde. Arama ile siteme gelen kişi sayısı neredeyse sıfıra yakın. Eşim internette zaman geçirsin diye açmıştım siteyi. Gelen hitler de idare ederdi. Ama bu algoritma değişikliğinden sonra google sanki siteme düşman. Günde 150-200 arama motoru girişi varken şimdi günlük 2-3 giriş oluyor.

E-ticaret seosu ile ilgili önerilerinizi alabilir miyim? Seo önerileri genelde hep kişisel veya metin içerikli sitelere yönelik. Güncel makale yaz, kaliteli backlink al vs. Ama e-ticaret sitesinde benim böyle şeyler (en azından makale yayınlama) şansım yok. Sıralamada üst sıralara çıkmak için neler yapmalıyım? Forumda arattım ama tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım.

Seo çalışması yaptırmıştım. Onunla ilgili bir problem olabilir mi? E-ticaret ile ilgili google'da kayıt olmam ya da bilgi vermem gereken bir alan mı var? Sitemi kayıt ettim. webmaster tools üzerinden sitemap dosyamı da gönderdim. 28.000 sayfanın 25.000'i indexlenmiş durumda.

Bazı günler google üzerinden trafik gayet güzel ama bazı günler neredeyse hiç gelmiyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Ben fikir olsun diye aşağıdaki görselleri ekledim. site:alanadi.com şeklinde aratınca Google 72.300, Bing 63, Yandex 1192 sonuç çıkartıyor.

wmaraci
reklam

rovalver rovalver Ailece eğlence merkezi Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 9 / 41
  • Ticaret 1, (%100)
site:alanadi.com aratmanızda Google indexsi 72.300 ise gelen ziyaretcide 2-3 kişi ise Kesin sandbox var veya başka bir Ceza şekli.
bu arada bu kadar yüksek Google indexi Nasıl yaptın Bende kafamı yorup duruyom index konusuna.

Bedava | Video İzle | Müzik Dinle

• Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Tester
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

rovalver adlı üyeden alıntı

site:alanadi.com aratmanızda Google indexsi 72.300 ise gelen ziyaretcide 2-3 kişi ise Kesin sandbox var veya başka bir Ceza şekli.
bu arada bu kadar yüksek Google indexi Nasıl yaptın Bende kafamı yorup duruyom index konusuna.

valla sandbox'u şu şekilde kontrol ediyorum. info:alanadi.com sonuç çıkıyor. site:alanadi.com yazınca da sonuç çıkıyor. sandbox'a düşmüş olsam çıkmaması gerekmiyor mu?

Bu arada e-ticaret sitesi olduğu için sayfa sayısı çok fazla bende. 10.000 küsür ürün var satılan. Kampanyalı ürünler, yeniler, indirimdekiler, özel kategoriler derken 28000 sayfa oluyor.

ibrahim26 ibrahim26 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek eticaret
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 14, (%93)
Eticarette index almak çok kolaydir.
Sitenizin alanadini pm atin inceleyeyim, bir sorun oldugu
kesin de ne olduğunu bulmak lazim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kirsehirli kirsehirli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
benımde birden fazla e-ticaret sitem var ve size bu konuda yradımcı olabilirim eğer isterseniz msn adresinizi gönderirseniz size bir kaç tiyo verebilirim .

• Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Tester
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Sitem ile ilgili Google Web Master Yönetici Araçları alanından yeniden değerleme isteği göndermiştim.

Gelen cevap aşağıda;

http://www.alanadi.com/ sitesinin sayın sahibi veya web yöneticisi,
Bir site sahibinden, http://www.alanadi.com/ sitesinin Google'ın Web Yöneticisi Kuralları'na uygunluğunun yeniden değerlendirilmesi için istek aldık.
Sitenizi inceledik ve sitenizin Google'daki sıralamasını değiştirecek, webspam ekibi tarafından el ile yapılmış bir işlem bulamadık. Karşılaşabileceğiniz herhangi bir sıralama sorununun webspam ekibinin el ile yaptığı bir işlemle ilgisi olmadığından siteniz için yeniden değerlendirme isteğinde bulunmanıza gerek yoktur.
Elbette, sitenizin sıralamasını etkileyen başka sorunlar olabilir. Google'ın bilgisayarları, arama sonuçlarımızın sıralamasını algoritmalar olarak bilinen bir formüller dizisi ile belirler. Her yıl arama algoritmalarımızda yüzlerce değişiklik yaparız ve sayfaları sıralarken 200'den fazla farklı sinyalden yararlanırız. Algoritmalarımız ve Web (sizin sayfanız dahil) değiştikçe, kullanıcılarımıza en iyi sonuçları sunmak için güncellemeler yaptığımızdan sıralamada bazı dalgalanmalar oluşabilir.
Sıralamada bir değişiklikle karşılaştıysanız ve bunun basit bir algoritma değişikliğinin ötesinde olduğundan şüphelendiyseniz, sitenizin içeriği, içerik yönetim sistemi veya sunucu mimarisinde yapılan önemli değişiklikler gibi başka şeyleri de olası nedenler kapsamında araştırmak isteyebilirsiniz. Örneğin sunucunuz sayfaları Googlebot'a sunmayı durdurursa veya sitenizdeki sayfalarının büyük bir bölümünün URL'lerini değiştirdiyseniz, sitenin sıralaması iyi olmayabilir. Bu makalede sitenizin aramada neden iyi bir sonuca ulaşmadığı ile ilgili diğer olası nedenlerin bir listesini bulabilirsiniz.
Sorununuzu hala çözemiyorsanız, lütfen destek için Web Yöneticisi Yardım Forumumuza bakın.
Saygılarımızla,
Google Arama Kalitesi Ekibi

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Hangi zamanlarda azalma başladı ise, Bu azalmayı fark ettiğin dönemin 15 gün öncesine git ve açtığın konuların etiketlerini sıfıra çek. Aynı içerikli etiket çoksa onlarıda sil. Yok yere gereksiz sayfaların var ve aynı içerikliyse hemen sil onları. Sanbox yemişsindir.
Not : Sadece öneridir, Sorumluluk kabul etmem.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al