wmaraci reklam

Forum - Blog tanıtım yazıları

10 Mesajlar 3.932 Okunma
smmexpress

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba değerli okurlarım, Sizlere bu günlerde forum sitelerinde bas bas bağıran bazı kendilerini webmaster ve seo uzmanı zanneden bazı şahıslardan duyduğum rahatsızlığı anlatacağım. Aslında bu konu hepimizi çok derinden düşündürecek ve aklımızı başımıza toplamamızı sağlayacak esas bir konudur. Forum sitelerinde tanıtım yazısı yapıyoruz , bilmem kaç wiki yazısı bilmem kaç link çıkışı, bilmem kaç pr değeri yüksek sitede tanıtım yapılır ücreti bu kadardır diyerek tanıtım yazısı satan bu şahısların aslında hiç bir şeyden anladıkları yok. Bunlar sadece günlük ortalama 100 TL – 300 TL arası para kazanayım ve günümü kurtarayım derdinde olan şahıslardır. Adam bir konu açmış bazı acemiler de peşine düşmüşler. Örnek bir konu ile anlatmaya çalışayım ki daha net olayı anlayasınız.

Konu başlığı : 400 forum sitesinde tanıtım 10 TL

Adam 400 tane siteye sitenizi tanıtacak ve ücret 10 TL Vay be, süper Vallah. Kim istemez ki? Ben ilk başlarda çok müthiş bir olay olarak görmüştüm bu konuları. Bir kaç defada bu tanıtım yazılarından satın bile aldım:D Ne yapayım bende acemiydim o zamanlar. Kardeşim düşünmedik düşünemedik ne yapalım. Artık iş işten geçti. Bu konulara kanmayalım diyeceğim fakat adamlarda bu tür şeylerden para kazanıyor. Benim seo açısından sizlere bir kaç önemli noktaları anlatmam gerekecek. Şimdi siz bu forum sitelerine tanıtım yazılarınızı makale olarak yayınlattınız. Google bu tür tanıtımı çok olan siteleri artık bir günden sonra çöplük yani link çöplüğü olarak görmeye başlar ve bir zaman sonra link çöplüğü olduğuna karar verir. Kopya içerik sürekli yayınladığı için bu forum siteleri zaten defterden silmiştir. Bir gün gelir bu siteleri google’da arasanızda bulamazsınız.

Peki ben ne yapmalıyım?

Forum sitelerinde tanıtım makaleleri yayınlamak çok güzel oluyor aslında seo açısından. En azından sitenizin veya markanızın tanıtımı önemli forum sitelerinde tanıtılırsa isminiz duyulur ve bir nevi bedava reklam yapmış oluyorsunuz. Forum ve blog sitelerinde tanıtım yazılarınızı yayınlamak istiyorsanız size tavsiyem üşenmeden ve erinmeden hangi foruma tanıtım yazısı yayınlayacaksanız her bir forum ve her bir blog için yeni bir makale yazmayı deneyin. Bu makaleleri aklınıza eseni değilde aklınızdaki projenin gerçekleşmesi için düzenli ve akıllıca yazılsın. Link çıkışları en fazla 3 olsun. Her bir forum için ve her bir blog için ayrı makale yazarsanız google gerçekten sizi tebrik edecektir. Bundan adım gibi eminim. Testlerim sonucu bunu ben yaşadım. Çok önemli 10 forum sitesine 3 günde bir olarak makale gönderin. Yani 30 günde 10 forum sitesinde makale yayınlayın. 3 Önemli kelime belirleyin ve o kelimelerin üzerine yoğunlaşın. Başarılı olmak için sabır gerektirmektedir. Her 3 günde bir makale sizi zirveye oturtur ve orada kalıcı olursunuz. Yani saçma sapan tanıtım yazılarınızı her forum sitesinde kopyala yapıştır yaparsanız sonucu ne olur söyleyeyim size. Kopyala demek ( Kop yala demektir ) Yapıştır demek ( Yap ıştır demektir ) Uydu veya uymadı bilemem ama en azından anlayan anladı sanırım.

Not : Makale yazılarımdaki yazım hataları için şimdiden değerli wmaraci.com üyelerinden özür dilerim.Makale yazılarıma Daha yeni başladım. Umarım beğenirsiniz.
Saygılarımla

Kaynak: Forum - blog tanıtım yazıları
Teknobilim GlobalTaxi hasnhasan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

webtalist webtalist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 0 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Çok mantıklı ve güzel bir yazı yazmışsınız. Abartıya kaçmadan yapılacak çalışmaların bir zararı olacağını düşünmüyorum. Sitenin yaşı index sayısı ve bir çok diğer faktörde etkilemektedir forum tanıtımlarının iyi yada kötü olacağını.

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Kopya içerik sürekli yayınladığı için bu forum siteleri zaten defterden silmiştir. Hocam bu görüş sanki pek fazla doğru değil. Neden diye soracak olursanız yaptığı yayınların %70 i diğer sitelerden kopya olan http://www.veteknoloji.com/ var. Bu siteye günde binlerce insan giriyor takip ediyor. Google'da da kaç senedir iyi yerdeler. Mesela "teknoji" kelimesinde özgün yayın yapan çoğu sitenin önünde ilk sayfadalar. Ayrıca forum sistemleri için şunu söyleyebilirim her kopya konu kullanıcıların ona getirdikleri yorumlar, attıkları cevaplar ile kısmen özgünleşir. Yani google'da başarılı olmanın sırrının büyük parçasını özgünlük oluştursa da bu dediğiniz kadar etkili değil.
Mechatron

kişi bu mesajı beğendi.

Kmlhtpgl Kmlhtpgl Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 /
  • Meslek Öğrenci.
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Evet arkadaş bayağı haklı.

wmaraci
wmaraci

tanerava tanerava İlle Edep, İlle Edep Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek EVDEN EVE NAKLİYAT
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 108 / 107
  • Ticaret 56, (%100)
Doğru Söze Ne Demeli Tebrik Ediyorum Vallahi çOK Güzel Bir Yazı Olmuş Üstelik Üşenmeden Hepsini Okudum

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

tanerava adlı üyeden alıntı

Doğru Söze Ne Demeli Tebrik Ediyorum Vallahi çOK Güzel Bir Yazı Olmuş Üstelik Üşenmeden Hepsini Okudum

Hocam Harbiden görmüyor musunuz ? Adamın yapmayın dediği şeyi kendi Yapıyor. Kaynak linki göstermiş. Bu Tanıtım olmuyor mu Hay allahım ya. Seocuymuş Peh..

Kurduğu cümlelere Bak
Forum ve blog sitelerinde tanıtım yazılarınızı yayınlamak istiyorsanız size tavsiyem üşenmeden ve erinmeden hangi foruma tanıtım yazısı yayınlayacaksanız her bir forum ve her bir blog için yeni bir makale yazmayı deneyin. Bu makaleleri aklınıza eseni değilde aklınızdaki projenin gerçekleşmesi için düzenli ve akıllıca yazılsın. Link çıkışları en fazla 3 olsun. Her bir forum için ve her bir blog için ayrı makale yazarsanız google gerçekten sizi tebrik edecektir

Forum tanıtımı için özgün makale gerektiğini ilk kez gördüm. Alayı yanlış yönlendirme.
Veysel

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 26.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 108 / 107
  • Ticaret 56, (%100)
ama herkes bilirki google özgün makaleye çok değer verir

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

tanerava adlı üyeden alıntı

ama herkes bilirki google özgün makaleye çok değer verir

kendi sitene yaz hocam o özgün yazıyı. Forum yada başka site için özgün yazı derdine ne düşüyorsun

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 26.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 108 / 107
  • Ticaret 56, (%100)
hocam wep sitemede yazıyorum forum blog vb. yerlerede yazıyorum ve faydasını görüyorum çok şükür

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
güzel yazı :)

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al