Merhaba arkadaşlar. Ben ingilizce içerikli sağlık/diyet temalı bir site kurdum. Lisanslı tema, statik ip, ssl, %100 özgün içerik (kendim çeviriyorum) Ben bu sitenin Türkçe versiyonunda Pinterestten günlük 300-1000 arası tekil hit alabiliyorum. Pinterest devasa bir hit getirisi sağlıyor. Şimdi ingilizce pinterest sayfamda hiç followerim yok. Reklam almak istedim pinterestten sadece us kartlardan reklam verilebiliyor.

Şimdi ben hem sitemin tanıtımı olsun, hemde hit alsın, hem de linkler başka platformlarda kullanılsın, paylaşılsın ve backlink olarak bana geri dönsün diye reklam vermek istiyorum ama reklam için hangi platformu seçsem karar veremedim.

1- Facebook reklamları.. (Ne kadar karlı olur bilemedim)
2- Twitter reklamları..
3- Adwords reklamları (adwords sadece siteye hit çekme üzerine olduğu için çok bir getirisi olacağını düşünmüyorum. Sosyal mecralarda paylaşılacak linkleri insanlar kendi sitelerinde vs de kullanabilir vev backlink geri dönüşümü olarak fayda sağlayabilir diye düşünüyorum.)
4- Sizin öneriniz nedir ? Hangi platformda hangi reklam türü SEO açısından faydalı olur... Teşekkürler.