Google'a İlk Girişim

3 Mesajlar 740 Okunma
smmexpress

cengizhandilber cengizhandilber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci&Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba bundan iki yıl önce küçük bir blog sitem vardı fakat o zamanlar bu kadar iyi yazamıyordum.Şimdi ise seo uyumu ve makale açısından güzel içerikler çıkartıyorum.Dün go daddy den domain aldım ve yeniden bir site açtım sitemi paylaşmıyorum çünkü çok aşırı eksiği var ve göz zevikiniz hiç bozulmasın.

Sormak istediğim 1. anahtar kelimem de 70. sıradan 2. anahtar kelimemde de 60. sırada google'a giriş yaptım daha 310 kelimelik bir makale paylaştım ve google gibi getir yapıp web master toolstan indexlettim sizce bu giriş ilk ve birinci makale için nasıldır bilmediğimden soruyorum fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
ilk günler önemli değildir.

Mühim olan üst sıralara çıktığınız zaman yukarıda zirvede kalmaktır. Bunun içinde arama motorlarının sevdiği şekli ile sayfa içi düzeni, resim ekleyerek görsel açıdan zenginleştirin. Webmaster tools buradan yapabildiğiniz kadar doğrulama seçeneğini yapmanız çok güzel olacaktır.

İlk site yayımlamaya çalışanların büyük hatalarından biriside kelime anahtarı seçimidir.

"sabah" kelime anahtarı zor olur. Bunun yerine "sabah gazetesi" kelimesinde sayfa yapmak daha güzeldir. "sabah gazetesi arşiv" veya "sabah gazetesi adres" "sabah gazetesi iletişim bilgileri" v.b. gibi kelime aranma hacmi düşük olan ve google gibi arama motorlarında çok çabuk üst sıralara çıkabileceği kelime anahtarlarına yönelmeliler. Doğrusu budur.

Sitenize göz atmadım. Tavsiyelerim.

Temiz kodlama her zaman avantajdır (valid hataları).

H TAG çok çok önemli olmasına rağmen bizim milletin H TAG denildiğinde aklında ki sadece H1 tag etiket, Oysa ki 2-3-4-5-6 H tag etiketleri kullanılmalıdır.

300 kelimelik makale altında boşuna yazmayın. Kopya içeriklere hiç bulaşmayın. 1 yılda geçse yine kopya içerik karşınıza çıkacağını asla unutmayın.

STRONG ve EM kodlarını bilmeyenler var. (Sayfa düzeninde bu çok önemlidir)

Resim olayı apayrıdır. Çok şükür milletin yapmadığı, üşendiği basit işleri yapmam neticesinde her zaman çok kolay ve üst sıralara çıkıyorum. (Bir teknik servis firması için yaklaşık 25 ilçede görsel aramalarda 1. ve 2. sırada olan resimlerim bulunmaktadır.)

Bana göre kendisine webmaster demek isteyen kişi ister müşterilerine ücretli, isterse kendi sitesi için hobi amaçlı çalışma yapıyorsa en büyük yardımcısı ilk başta analiz siteleri değil. Elinin altında devamlı bulunan kağıt kalem olmalıdır. O an aklınıza gelen bir fikir çok güzel sonuçlar ortaya çıkartmanıza yarar.

İlk 3 ay. Backlink/tanıtım yazısı ve sahte hit gönderen programlara kesinlikle bulaşmayın.

Forumda yardım konusu açtığınız zaman destek vermek isteyen kişilerin her dediği doğru değildir. Biraz zaman ayırıp hem tavsiyelerini kontrol edin hemde geçmiş mesaj ve açtığı konulara göz gezdirin.

Bana göre en önemlilerden biriside keywords hiç kullanmayın.
Etiket kullanmamaya elinizi alıştırın. (Zamanı gelinde etiket belki)

Hayırlı sabahlar.
eusanmaz

kişi bu mesajı beğendi.

cengizhandilber cengizhandilber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci&Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bu uzun cevabın için teşekkür ederim size de hayırlı sabahlar :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al