freelance iş ilanları

Google'da ilk 7 sayfa önemi

13 Mesajlar 2.346 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ouzizz ouzizz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO, Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Peki hocam size soruyorum o zaman. Herhangi bir seo, backlink vs çalışma yapmadıgım halde, Açtıgım konu nasıl direk 2 sayfadan giriş yapıyor . ?

Özgün içerik, sayfa kalitesi, site yaşı, rekabet oranı birçok şey sayılabilir.

Ek Olarak:

YasinErkan adlı üyeden alıntı

Tanımız da ki ilk 7 sayfa içeriğine göre tam sonuç bölümlerine katılmıyorum. Size, takip ettiğiniz keywords veya sektör her ne ise o şekilde denk gelmiş olabilir. Lakin benim gözlemlerime göre, bir sitenin yükselmesi için çok fazla içeriğe, çok fazla backlink e gerek yoktur. Özgün içerik, backlink çeşitliliği ve backlink sürekliliği en önemli etkendir.

Fazla içerik, fazla index, link sayısı çok önemli. 10.000 indexli bir siteyle 100 indexli bir siteyi bir tutamazsınız.

Backlinklerin durumu ise artık değişti. Eylül 2013 Hummingbird algoritmasında backlink değerleri değişti mesela. Hatta Seo Hocası bu yüzden bir süreliğine backlink satışlarını durdurmuştu. Artık açık linkli backlinkler daha değerli oldu.

wmaraci
reklam

YasinErkan YasinErkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seo Founder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad y** e**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

ouzizz adlı üyeden alıntı

Özgün içerik, sayfa kalitesi, site yaşı, rekabet oranı birçok şey sayılabilir.

Ek Olarak:

Fazla içerik, fazla index, link sayısı çok önemli. 10.000 indexli bir siteyle 100 indexli bir siteyi bir tutamazsınız.

Backlinklerin durumu ise artık değişti. Eylül 2013 Hummingbird algoritmasında backlink değerleri değişti mesela. Hatta Seo Hocası bu yüzden bir süreliğine backlink satışlarını durdurmuştu. Artık açık linkli backlinkler daha değerli oldu.

Görüş acısı. Ben tek sayfa html ile en az 20 tane site çıkarttığımı biliyorum. Örn: Kurumsal seo - w7n.org
ouzizz

kişi bu mesajı beğendi.

ouzizz ouzizz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO, Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Peki hocam size soruyorum o zaman. Herhangi bir seo, backlink vs çalışma yapmadıgım halde, Açtıgım konu nasıl direk 2 sayfadan giriş yapıyor . ?

Yazdığınız konunun özgün olması zaten seo'dur. 2. sayfadan giriş yaptıysa diğer sayfalarınızdan yeni sayfaya 1-2 link çıkın ilk sayfaya gelecektir.
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al