wmaraci reklam

Google'den Yeni Seo Ceza Açıklaması

6 Mesajlar 1.192 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)
Konuyu alıntı yapmıştım. Bu şekilde belirteyim kendi hazırladığım bir yazı değildir.

"S.a arkadaşlar bir kaynakta okuduğum bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim. Daha önceden verildimi bilmiyorum hemen eklemek istedim. Mutlaka Okuyun arkadaşlar

Google’ın idaresinde bulunan Matt Cutts, Google “çok fazla optimize edilmiş” veya “çok fazla SEO’lanmış” siteler için yeni bir ceza metodu geliştireceklerini açıkladı.

Cutts, son birkaç aydır çok fazla SEO’lanmış siteleri tespit etmek ve bu sitelere cezai yaptırımlar uygulamak için çalışmaya başladıklarını belirtti.

Bu cezanın bu ay veya önümüzdeki birkaç ay içinde arama sonuçlarındaki siteler için uygulamaya geçeceğini söyleyen Cutts, amaçlarının daha eşit bir rekabet ortamı yaratmak olduğunu belirtti.

Ayrıca bu ceza sisteminin esas amacının, çok iyi içerikleri olmamasına rağmen çok fazla SEO işlemi uygulamış ve üst sıralarda yer almış sitelere karşın, gerçekten anlamlı ve iyi içerik sunan sitelerin üst pozisyonlara taşınması olduğunu söylemiştir.

Aşağıda Matt Cutts’ın bu konuyla ilgili açıklaması yer almakta:

“Normalde değişiklikleri önceden açıklamayız ancak son birkaç aydır üzerinde çalıştığımız bir konu var ve bunu önümüzdeki aylarda çıkarmayı umuyoruz. Bu rekabet ortamını biraz eşitlemek niyetindeyiz. Birçok kişi, gerçekten harika içerik ve site hazırlayan kişilere karşı “çok fazla SEO” uygulayarak haksız başarı elde etmektedir.

Biz de Googlebot’u biraz daha akıllı yapmak, güvenilirliğimizi artırmak istedik. Ayrıca bir sayfada çok fazla anahtar kelime kullanımı, çok fazla link değiş-tokuşu gibi şeylerle bu sektörü istismar edenleri tespit etmeyi hedefliyoruz.

Şu aralar, takım halinde başarılı mühendislerle bu konu üzerinde bir yaptırımla uğraşıyoruz”.

Bildiğiniz gibi sitemizde de yayınladığımız, Google’ın son cezası çok fazla reklam içeren sayfalara yönelikti.

Şimdi de sırada çok fazla SEO unsuru uygulayan siteler var. Bakalım daha ilerleyen zamanlarda nelerle karşılaşacağız…

Bu konu ile ilgili şuanda seomoz’dan tutunda hemen hemen bütün yabancı bloglar çalkanıyor.

Aslında Yeni bir google bot yazılımının başlaması herkesi meraka düşürüyor.."

Konu Alıntıdır.

🔒 http://mcmyazilim.com
wmaraci
reklam

Ali Ali Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 22 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Herşeyin azı gibi çoğu da zarar.

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
Orta Yolu Bulalım :)

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Çok iyi bir haber bu. Eğer dedikleri gibi Googlebot'u bu şekilde geliştireceklerse, 1-3 hatta 5 ayda PR'leri 3 veya 4'e çıkan kişilerin PR'lerinde düşüşler meydana gelecektir ve dolayısıyla sıralamalarda da geriye düşecekler. Olması gereken de bu zaten.
Sürekli dalgalanma mı var diye soran kişiler için asıl dalga geliyor demektir :D
mavice MehmetAliATLI

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

snndgny snndgny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)
bu açıklama bayağadır yapılmıştı zaten, bundan sebep sitelere dokunamaz olduk ileri seviyelerde hafta da ufak bir çalışma yapıyoruz en fazla :)

fullindirizle fullindirizle Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek okuyorum ben
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Artık google işi çok sıkı tutuyor gerçekten.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al