wmaraci reklam

Google Niye Bu Kadar Dengesiz?

33 Mesajlar 3.574 Okunma
smmexpress

DengeSiz DengeSiz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tasarım & Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
nickimin burda geçmesi hoş bir şey benlen beraber çalıştıgı için olabilir dengesizliği

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Diyalog adlı üyeden alıntı

Rasgele yapilmaz dediginize katilmiyorum. Guncelleme sonrasi pr ve domain yasi fazla olanlar hep ust siradaydi bunun onune gecildi artik.Herkez site disi seo calismasi yaptiriyor onemli olan bence site ici seo uygun olmasi.

İyi ama şöyle düşün , sen birşey üretiyorsun ilk olarak piyasaya çıkıyorsun 4 yıldır da ilk sıralardasın fakat bir sabah bi uyanıyorsun önce 5. sayfadasın sonra orada bile yoksun . Rakiplerine bakıyorsun hepsi gitmiş aradan seçme 1. 2.4. 5. 6. 7. 9. siteler gibi belli kelime gruplarında yenisi eskisi karma tüm siteler sıralamadan kaybolmuş rastgele değildir de nedir bu ?

Daha önce de defalarca gördüm tanık oldum ne link alınan ne dışarıda spam yapılan tertemiz siteler kaç kez gitti benim hcklinkle yükselttiğim sitem ise öylece yerinde durdu , sonra bi güncelleme daha bu çok link alanlar gitti derken yine kaldım diye sevinirken bilinen tüm siteler tekrar uçtu .

Yani nereden bakarsak bakalım mantıklı tek bir açıklaması yok şundan başka : Google bir gün link alanı bir gün almayanı bir gün özgün olanı bir gün en son içerik gireni bir gün hiç içerik girmeyeni ... diye herkes bir şekilde bi gün gidebiliyor yani.

Anti seo dalgasını hala yiyor , insanın kendi sitesine prn movie , chld xxx diye link verip vermeyeceğini içerikle kıyaslayamıyor bile.

Özellikle son 6 aydır tamamen paraya odaklandılar diye düşünüyorum. Eskiden de gelirdi güncelleme falan ama böyle abuk subuk şeyler yaşanmazdı , en baba özgün sitenin bile garantisi yok. Ha ben sıra kaybetmedim bu güncellemede teğet geçti diye övünen varsa sadece şanslıdır birşey bilip bilmemesi ile alakası yoktur . Ya da zaten aldığı hit düşüktür sıralama kaybı bile etkilemeyen bir sitedir. Ben yaklaşık bağlantılı kelimeler ile 10m civarı hiti sürekli içeriğim dolayısıyla gözlemliyorum 1 sene önceden tek bir site kalmadı şu anda ilk 5 sayfa sıralamaları yaklaşık 50+ kelimede tamamiyle değişti . Yani hiç mi masum bi site yoktu ilk 50 site arasında ? Herkes mi yanlışlar yapıyordu . Bunu da geçelim , herkesin içeriğini çaldığı onun üzerinden dönen bir sektörde kaynak site 1 yıldır ilk sayfa bile göremiyor , böyle bir mantık olabilir mi ?

Bunları sitem gitti kızgınım falan diye söylemiyorum allaha şükür gitti geldi iyi ama kötü geçindirecek kadar kazandırmaya da devam ediyor , fakat doğal olayım doğal olayım diye çırpınan dünyanın emeğini harcayanlara yazık.

Süha ortada işte adam burada her konuyu okuyor nasıl daha iyi olurum diye girmediği delik , sormadığı soru yok ama bi bakıyor ki sıralamada bile yok , üstelik konuyu c/p yapan sayfa o konuda ilk sırada :) sonra özgün ol , doğal ol , e hadi ol da aç kal ötesi berisi yok yani.

Ticari kelimelerden bahsetmiyorum bile , seo işini alanlar telefonlara çıkamıyorlar ************** konumuna düşüyorlar .

Kaliteli arama sonuçları da 1 yıldır hikaye 1 senede değil 1 adım öte gitmek aksine google çok aşırı şekilde geriledi. Haber sitesi anahtar kelimeyi 500 kez alt alta yazmış bi sayfa açmış ilk sırada ama içeriği sağlayan sayfa ilk 100 de yok. 1 sene önce herşey çok daha iyi bulunuyordu arama sonuçları çok daha kaliteliydi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
yazı yazıyorum 1 hafta sonra bakıyorum adam çöp sitesi indexde birince ben indexlerde yokum. deli oluyorum

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al