wmaraci reklam

Google Panda ve Penguen'in düşürdüğü siteler için ne yapılabilir?

4 Mesajlar 1.546 Okunma
wmaraci reklam

kasparow116 kasparow116 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 74 / 96
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

[*]Gelişmeleri vakit buldukça takip ediyorum. Bu yazı bir süredir okuduklarımın kısa bir özeti niteliğindedir.

[*]Aşağıda maddeler halinde verdiğim konuları muhtemelen başka yerlerden de okumuşsunuzdur ama iş siteyi yukarı çıkarmaya ve rekabete gelince hırsınıza yenik düşüp yapmamanız gereken şeyleri yapıyorsunuz. Bu yazı bir hatırlatma görevi görür umarım.

[*]Bazı arkadaşların siteleri Panda'dan sonra düştü, bazılarının siteleri Penguen sonrası düştü. Peki neden bu cezalar sizi buldu biliyor muyuz?

Panda Güncellemesi: (19 Nisan)
Düşük kaliteli içeriği hedef almıştır.

Panda ısırıkları nasıl iyileşir: :)

1. Özgün meta başlıklar ve meta açıklamalar girin(all in one seo eklentisinde mevcut)

2. Düşük kaliteli ve kopya içeriği sitenizen kaldırın.

3. Sitenizdeki reklam&içerik oranını düzenleyin(aşırı reklam az içerik iyi değil)

4. Yazılarınızı gramer, noktalama ve derinlik açısından iyileştirin.

5. Kırık linkleri düzeltin veya temizleyin.(wmaraci'ni kullanabilirsiniz Link Çıkarıcı)

6. Ziyaretçilerin sitele kalma sürelerini artırmaya yönelik çalışmalar yapın.(uzun ve okunması kolay konular, nrelate eklentisi işe yarayabilir, sayfa navigasyonu...)

7. Ziyaretçiyi girer girmez kaçıracak pop up, kötü görüntü, kötü tasarımları iyileştirin. (hemen çıkma oranını düşürmek için)

8. Site yüklenme hızını düşürün. (http://gtmetrix.com kullanın.)

Penguen: (24 Nisan)
Google'ın algoritmasında yaptığı değişiklik. Spama yönelik yaygınca kullanılan yöntemleri hedef almıştır.

Penguen'in ceza kestiği durumlar:

1. Aynı kelimeden alınan aşırı backlink.

2. Anahtar kelimeye tam uyuşan domainlerin aşırı kullanımı(site içinde başlıklarda bile site adıyla başlanması gibi...)

3. Blog yorum kısımlarında yapılan spam. Blog spamı.

4. İç ve dış bağlantılarda aşırı anahtar kelime kullanılması.

Penguen ısırıkları için merhemler:

1. Elde edilen spam linkler karşılığında doğal link inşaasına başlamak.

2. Sitenize aldığınız "kaliteli" backlinkleri artırın.

3. Link alınan anahtar kelime çeşitliliğini artırın. (her biri için max. %30 oran kendi fikrim)

4. Aşırı iç sayfa linklemesini azaltın.

5. Haksız ceza aldığınızı düşünüyorsanız google'a buradan bildirin.

6. Cezalı site içeriğini yeni bir site için değiştirip kullanın. Baştan başlamak demek oluyor bu. En azından içerik sıkıntısı çekmezsiniz.

Yapılması Gerekenler:

1. Düşük kaliteli içeriği sitenizden kaldırın

2. Daima özgün içerik girin.

3. Makale uzunluğunu ve derinliğini 400-500 kelimeye kadar çıkarın. (bu kelime sayısına ulaşmak için saçmalayacaksanız en anlamlı noktaya kadar yazın.)

4. link alınan kelimeleriniz çeşitli olsun. mesela: araba.com sitemiz, kelimelerimiz arabalar, taşıtlar, otomobiller, otomobil, satılık araba, buraya yıkla(en alakasızı bile fayda sağlar) olabilir. Sadece bir örnektir. iyice araştırılıp kelime seçilmesi gerekir.

5. Bir sayfayı tek bir kelime için değil, birden çok kelime için optimize edin. Mesela makale konusu android, sadece "android" kelimesine değil, "android apps, android apk, android os, smartphones" gibi kelimeleri genişletip optimizasyonu o sayfa için yayabilirsiniz. Bu da şu an yazdığım bir örnektir.

6. Fırsatınız varsa yaşlı domain tercih edin. (para%fırsat)

7. Link çalışmalarınızda bir kelimeye bağlanmamış çıplak link de kullanın.

Yapılmaması Gerekenler:

1. Bir yazının başından ve sonundan kırpıp değiştirip tekrar tekrar ana sitenizde kullanmayın. Her yazınız özgün olsun.

2. Yükselmek istediğiniz anahtar kelimelerle dolu bir içerik kullanmayın. Yazılarınızda %1 anahtar kelime yoğunluğu kullansanız bile yetebilir. (kimisine göre %3tür.)

3. Footer'da veya sidebar alanlarınızı anahtar kelimelerinizle doldurmayın.(hala yapanlar var)

4. Backlinklerinizi silmeyin, eğer link aldığınız yerler Google'ın gözünden düştüyse veya indexten silindiyse başka.

5. Tek anahtar kelimeye aşırı linkleme yapmayın.

Yukarıdaki açıklamalar haricinde, hacklink yapan, sitenize nereden link alındığını söylemeyen, referanslarını açık açık vermeyen kişilere link çalışması yaptırmayın. (hac*link'e güvenmeyin.) Ayrıca çok kısa bir sürede onlarca güçlü site arasında sizi ilk 5'e veya 1. sıraya getiririm diyenlere itibar etmeyin. Cezalı siteniz mi var? Bilen birilerine sorun.
kademirius kerimptk

kişi bu mesajı beğendi.

Öğretmenlikte.
wmaraci
reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Eline sağlık hocam hoş bir yaz olmuş Bu yazıya stinaden bende sidebarımdan etiket bulutunu kaldırıyorum
kasparow116

kişi bu mesajı beğendi.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

hdtvizle hdtvizle Maltepe Üniversitesi Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Maltepe Üniversitesi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 10 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
penguenden çok kötü etkilendim 900 TL aylık yaklaşık geliri olan sitem etkilendi. bende tüm içeriği sildim.. :) yeni projeler üzerinde çalışıyorum aşırı backlinke dikkat edin aniden uçurur sıralamalarda.

kasparow116 kasparow116 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 74 / 96
  • Ticaret 10, (%100)
Faydalı olduysa sevindim.

kerimptk adlı üyeden alıntı

Eline sağlık hocam hoş bir yaz olmuş Bu yazıya stinaden bende sidebarımdan etiket bulutunu kaldırıyorum

Direkt blog, forum veya tek kelimeye aşırı backlink alınmışsa da düşüş olmuştur. Evet backlink uygulamalarına dikkat.
:)

hdtvizle adlı üyeden alıntı

penguenden çok kötü etkilendim 900 TL aylık yaklaşık geliri olan sitem etkilendi. bende tüm içeriği sildim.. :) yeni projeler üzerinde çalışıyorum aşırı backlinke dikkat edin aniden uçurur sıralamalarda.

Gtmetrix linkini düzelttim kimse de uyarmıyor yanlış diye. :)

Öğretmenlikte.
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al