wmaraci reklam
lidertakipci

Google Sıralaması - Yorumlarınız Nedir ?

13 Mesajlar 1.614 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

JimmyJoker JimmyJoker Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress Uzmanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Merhaba arkadaşlar, imzam da belirttiğim siteyi yeni kurdum ve geliştirme aşamasındayım %100 özgün makaleler giriyorum ancak şu aralar biraz hasta olduğum için bir haftadır ara vermek zorunda kaldım.

Sitemde bir kaç başlıkta google sıralamaların şöyle 2. veya 5. sayfalarda çıkıyorum site çok çok yeni sizce durum nedir ? SEO anlayan arkadaşlar detaylı yorum yaparlarsa çok mutlu olurum.

wmaraci
reklam

alperenozer alperenozer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ogrenciyim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
2. Veya 5. Basliklar cok kullanilan basliklarsa helal olsun bece cok iyi ( o kadar iyi anlamiyorum ben de yeniyim) bu arada kategoriniz ney hocam

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
alperenozer Eğitim hocam. :) teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)
Şu an siteniz açılmıyor , hostinginizi güçlendirmenizi tavsiye ederim.

prestij
wmaraci
wmaraci

ProDesigner ProDesigner Software Life Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 43 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
Site çok hızlı.Tebrik ederim fakat tecrübelerime göre söylüyorum sıralamalar geçicidir büyük ihtimal.

Fakat eğer sıralamalarda google olumlu sonuçlar alırsa kalıcı olacaktır.

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
FurkanOYMAK Güzel hosting kullanıyorum ve paketim en iyisi bende bir sorun gözükmüyor ama rica etsem tekrar kontrol eder misiniz?

ProDesigner Değerli yorumunuz için teşekkür ederim, ne olur bende bilmiyorum gerçekten umarım kalıcı olur. :)

• Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)
Şu an sorun yok , az önce sorunluydu.

prestij

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
FurkanOYMAK Bilgi için teşekkür ederim kontrol edeceğim. :) Site hakkında fikriniz nedir?

• Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)

JimmyJoker adlı üyeden alıntı

FurkanOYMAK Bilgi için teşekkür ederim kontrol edeceğim. :) Site hakkında fikriniz nedir?

Tema seçimi güzel , gayet beğendim. Makalelerde SEO uyumlu gözüküyor , içerik üretmeye devam edin gerisi gelecektir :)

Sosyal medyaya ağırlık vermeyi ihmal etmeyin.

prestij

gfo gfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Content Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)
Google; sitemize girdiğimiz içeriklerin kalitesini kontrol etmek için bazen girdiğimiz içeriği en üste atar ve bir süre test eder. İstediği gibiyse oraya kalıcı olarak koyar veya daha da yukarı atar ancak memnun kalmazsa aşağı atar. Site, Google'ın gözünde zamanla değer kaybederse yine o içerikleri tekrar aşağı atabilir ama aşağıda olan bir içeriği de değer kazanma sonucu daha da yukarı atabilir.

Bir içeriğin üst sıraya çıkmasında; Domain Authority, Domain Age, Backlink, Alexa Rank, siteye gelen ziyaretçi sayısı ve ziyaretçinin sitede geçirdiği süre direkt olarak etki göstermektedir.

Peki neler yapmalıyız?

Girdiğimiz makaleler %100 SEO uyumlu ve özgün olmalı. Zaten özgün kısmını halletmişsiniz. Ancak bir eksiğiniz var; makaleler arası link köprüsü kurmamışsınız. Makalelerinize 1 veya 2(maksimum) anahtar kelime ile sitenizde olan diğer makalenize köprü vermeniz gerekiyor. Google buna çok önem veriyor çünkü ziyaretçiyi sitede daha fazla tutmanıza sebep oluyor.

Yaptığınız paylaşımların Sosyal Medya'da paylaşılması çok önemlidir. Doğal yani organik ve kaliteli Backlink almış oluyorsunuz. Makalelerinizi; Facebook, Twitter, Pinterest, Medium ve Tumblr platformlarında eş zamanlı olarak paylaşın.

Sitenizde de RSS Sitemap, Sitemap, Robots dosyaları aktif olsun. Google Analytics ve Google Webmaster Araçları'na kayıtlı olsun. Siteniz eğer kaliteliyse, ki öyle gözüküyor, bir süre sonra otomatik olarak hakettiği yere gelecektir.

Başarılar.

NOT: Temanız gayet güzel ve şık, sade. Ayrıca site de hızlı. Bunlar + şeyler.

Eklemek istediklerim

SEO hizmeti sattığını söyleyenlere bulaşmayın, artık herkes 'SEO' hizmeti satıyor. Çar-çöp sitelere makalenizi ve anahtar kelimelerinizi girip, boş Backlinkler kasıyor. Ancak bunların hiçbiri kaliteli değil. Yarar yerine zarar veriyor, anlık yarar sağlayıp yükseltme sağlasa bile uzun süreçte yine zarar veriyor. Çünkü artık herkes bu ucuz SEO hizmetlerini kullanır oldu ve Google'ın gözünde bir değeri kalmadı.

Kaliteli Backlink almak için; Alexa TR değeri -10.000 olan, kaliteli diyebileceğimiz Haber & Blog sitelerinden özgün tanıtım makalesi ile sitenize Backlink alabilirsiniz. Bunun faydası olacaktır. (Ücretli oluyor)
JimmyJoker

kişi bu mesajı beğendi.

Medium
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al