wmaraci reklam
lidertakipci

Google Url'leri kaldırdınız sonra tekrar eklediniz ama siteniz çıkmıyor mu ?

13 Mesajlar 2.574 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Başlıktaki sorunu yaşayan varsa faydalanması için kısa bir anlatım yapacağım.

Sorun şu: Webmaster Toolsdan daha önceden url kaldırdınız diyelim ve gün geldi çattı tekrar aktif oldu siteniz ve bu kezde siteniz çıkmıyor, Google beyefendi de. URL kaldır sekmesinde hiç bir veride göremiyorsunuz ?

Sorunun Çözümü: Webmaster Tools'a girip sitenizi şeçip soldaki sekmeden url kaldıra tıklayıp sağ köşede bulunan, Göster seçeneğine tıkardatıyorsunuz, küçük bir pencere açılır oradan Kaldırıldı yazısına tıkardatıyorsunuz ve Tekrar dizine gönder yazısına tıklayıp işleminizi tamamlıyorsunuz.

6 saat içerisinde tekrar Google'dasınız: Tecrübeyle sabit ;)

Not: Bilmeyenler için yazayım dedim, bilenler homurdanmasın gayri :)

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.
wmaraci
reklam

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Googleda eski Title duruyor. Yeni tittle nasıl geçiririlir peki ? örneğin: eski title: ABC.com | Güzel blog yenisi: ABC.com | süper blog

• Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

yasinatagun adlı üyeden alıntı

Googleda eski Title duruyor. Yeni tittle nasıl geçiririlir peki ? örneğin: eski title: ABC.com | Güzel blog yenisi: ABC.com | süper blog

Gerekli ayarlamaları (yeni title ayarlaması) yaptınız ve üzerinden ne kadarlık zaman geçti peki ?

-------

Not: 2011 yılında bu işlemi yapmıştım ve aşama aşama yeni title versiyonlarına geçişini gözlemlemiştim Google arama sonuçlarında.

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
sitemindeki tum dosyaları sildim. yeni dosyalar konular yukledim. ama eski indexler var google. ne yapmam lazım. 3 - 5 gun oluyor bu işlemi yapalı. kendi kendine eski indexleri siler mi google ?

yoksa tum urlleri kaldırıp, yeni sitemap mı gondereyim.

eski urlleri nasıl tum silebiliri. ne kadar surer google dan silinmesi ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

mondschein adlı üyeden alıntı

sitemindeki tum dosyaları sildim. yeni dosyalar konular yukledim. ama eski indexler var google. ne yapmam lazım. 3 - 5 gun oluyor bu işlemi yapalı. kendi kendine eski indexleri siler mi google ?

yoksa tum urlleri kaldırıp, yeni sitemap mı gondereyim.

eski urlleri nasıl tum silebiliri. ne kadar surer google dan silinmesi ?

Yeni ayarlamalarınızı yapıp olduğu gibi bırakırsanız Google'nin tamamen indexlerinizi güncellemesi biraz zaman alır.

yeni sitemap dosyanızı hemen gönderin.
Webmaster toolsdan sol menüyü kullanarak google gibi getir diyin.
------
2. yol olarak url kaldır seçeneğini tıklayın ve url ve ona bağlı url sil seçeneğiyle tüm indexinizi silebilirsiniz, sonra tekrar ekler sıfırdan başlarsınız.

Her halükarda sıfırdan başlamış gibisiniz.

Google webmaster tools panelinizde hata mesejları fazlasıyla alacağınızı unutmayın ;)

Url kaldırdan sonra konunun ilk mesajını uygulayarak tekrar googleya dönmeyi unutman.

-----------

Benim asıl tavsiyem, 1 Hafta boyunca Google'yı takip edin sürekli arama sonuçlarınızı takip ederek Googlenin nasıl bir reaksiyon gösterdiğini takip edin eğer Google sitenize tepki vermiyorsa url kaldırma seçeneğini baz alın.

Kolay gelsin.

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)

TuncaySahin adlı üyeden alıntı

Gerekli ayarlamaları (yeni title ayarlaması) yaptınız ve üzerinden ne kadarlık zaman geçti peki ?

-------

Not: 2011 yılında bu işlemi yapmıştım ve aşama aşama yeni title versiyonlarına geçişini gözlemlemiştim Google arama sonuçlarında.

Çokta geçmedi 1 hafta falan olmuştur. bakıyorum hala aynısı duruyor. ve bir soru daha belki bilgin vardır diye soruyorum. Google da sitemi arattığımdA (Weboji) sitem çıkmıyor. Webloji die bir adamın sitesi çıkıor bir sürü index ve iş yaptığı yerlerle alakalı. Webloji bile yazmıyorum. yinede çıkmıyor. illa weboji.com diye aratmam lazım. Ne yapmak gerekir. Zamanla düzelirmi site hiti yükseldikçe.

• Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

yasinatagun adlı üyeden alıntı

Çokta geçmedi 1 hafta falan olmuştur. bakıyorum hala aynısı duruyor. ve bir soru daha belki bilgin vardır diye soruyorum. Google da sitemi arattığımdA (Weboji) sitem çıkmıyor. Webloji die bir adamın sitesi çıkıor bir sürü index ve iş yaptığı yerlerle alakalı. Webloji bile yazmıyorum. yinede çıkmıyor. illa weboji.com diye aratmam lazım. Ne yapmak gerekir. Zamanla düzelirmi site hiti yükseldikçe.

Siteniz çıkıyor efenim bakınız burada
O çıkan site domain benzerliğinden dolayı, index sayınız arttığında, hitiniz yükseldiğinde onun yerinde siz olacaksınız ki o siteyi geçmek sizin için pekte zor olmaz tahminim.

Title konusuna gelirsek bu konuda hemen Google'nın tepki vermesini beklemeyin, özellikle genç bir site için durum biraz daha yavaş işleyebiliyor ne yazıkki ama ilk değişimleri gözlemlemiş olmanız gerekirdi. Bir kaç link sonuçlarında bun title değişimleri olması gerekirdi. :rolleyes:

• Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
dediginiz gibi yaptım google dizinden sildim. googlede aratıncxa site:...... seklinde sonuc yoktu. siteyi sıfırlamıstım. eski dizin yerine yenisini eklemek için yapmıstım.

eski dizin silindi. yeni konuları dizine nasıl ekleyecegim. işlemi dun yaptım. ogleyin yaptım dizinden silmeyi aksama silinmişti.

Ek Olarak: Edit:

sizin dediginiz gibi yaptım eski dizin tekrar aktif oldu. eski dizini silip, yeni konulardan yeni dizin olsun istemiştim.

küçük bir pencere açılır oradan Kaldırıldı yazısına tıkardatıyorsunuz ve Tekrar dizine gönder yazısına tıklayıp işleminizi tamamlıyorsunuz.

• Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

mondschein adlı üyeden alıntı

sizin dediginiz gibi yaptım eski dizin tekrar aktif oldu. eski dizini silip, yeni konulardan yeni dizin olsun istemiştim.

Hocam onun için Google amcaya zaman vermeniz gerekiyor, mesela şuan benım siteminde yeni konuları daha yeni yeni çıkmayabaşladı.
Sitemap eklemeyi unutmayın, ayrıca Google gibi getir seçeneğinide deneyin, ondan sonra arkanıza yaslanıp 2-3 gün bekleyin ve yeni linklerin çıkışını seyredin.

• Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
tekrardan url kaldır deyim mi peki ?

url kaldırmıstım, tekrar gonder deyince eski url ler tekrar aktif oldu.

google gibi getir mi yapyım. sırayla anlatabilir misiniz ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al