Google Yine Sıralamaları Duman Etti!

36 Mesajlar 4.429 Okunma
smmexpress

koios koios C#,PHP Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Daha dün ilk sıradaydım şimdi arama sonuçları içersinde bile yokum :'( Düzelir mi yoksa kalıcı bir şey mi bu?

wmaraci
reklam

studyokan studyokan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mimar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 6 / 9
  • Ticaret 16, (%100)
5. sırada olan kelimem 91. sıraya geriledi ertesi gün 9. sıraya geldi. Bir tuhaf işler oluyor ama her kelimede değil...

YusufSonmez YusufSonmez Bozar mı sandın acılar ? Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği ve İşletme Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Google'da üstlerdeki sitelerde bu ara bayağı dalgalanma oluyor hocam, bekleyin biraz derim

ahmetce33 adlı üyeden alıntı

arkadaşlar yeni trend sanırım ücretsiz servisler blogspot site ve sadece ücretsiz servislerden yani toplistlerden link almış ama hala zirvede yani anlamak mümkün değil :) şarkı dinle yazınca haber sitesi çıkaran bir arama moturunda her şey doğaldır

Hocam sizin mesaja gelince, google news'e site sokunca hit için saçma içerikler giren siteler yakında banlanacaktır diye düşünüyorum. Bırakın 3-5 gün hitin tadını çıkarsınlar. Bize zararı da; yakında Türkiyeden kurumsal olmayan siteleri news'e almayacaklar diye korkuyorum.

Hi, you can do better.

cagatayg cagatayg İyi Hitler... Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 53 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Google beni sitemden soğuttu.

wmaraci
wmaraci

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 257 / 262
  • Ticaret 150, (%100)

YusufSonmez adlı üyeden alıntı

Google'da üstlerdeki sitelerde bu ara bayağı dalgalanma oluyor hocam, bekleyin biraz derim

Hocam sizin mesaja gelince, google news'e site sokunca hit için saçma içerikler giren siteler yakında banlanacaktır diye düşünüyorum. Bırakın 3-5 gün hitin tadını çıkarsınlar. Bize zararı da; yakında Türkiyeden kurumsal olmayan siteleri news'e almayacaklar diye korkuyorum.

spam haber siteleri cenneti google türkiye ne yazarsanız illaki haber sitesi çıkmak zorundamı ?

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

• Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

ahmetce33 adlı üyeden alıntı

spam haber siteleri cenneti google türkiye ne yazarsanız illaki haber sitesi çıkmak zorundamı ?

News botları bence tam olarak oturmadı hocam alakalı şeyler göstermek isterken Türk emek hırsızlarının kurbanı oluyor botlar. Yakında giderilecektir de bunlar yüzünden biz ekmeğimizden olacağız ona yanarım.

Hi, you can do better.

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 257 / 262
  • Ticaret 150, (%100)
anlık hit almak için alakasız kelimelerde haber yapılıyor ve 3. sırada haber siteleri aynı kelimede sırasıyla haber siteleri aynı içeriği yayımlıyor koskoca bir özgünlük yalanıdır gidiyor sadece webmaster daha fazla emek harcasın ama benim dükkanı güzelleştirsin ama diğer taraftan botla içerik çeken 2 de toplistten link alıp senin sitenin üstüne çıksın bu mudur özgünlüğün kıymeti :)

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

• Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam çok takıldığınız bu tarz siteleri, özellikle rakiplerinizse google'a şikayet edebilirsiniz. Google bazen bunları değerlendirmeye alıyor ve tamamen indexlerin hepsini sildiğine de şahit oldum hiç dokunmadığına da. :)

Hi, you can do better.

guneydesign guneydesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Google artik spam siteleri banlamayi geçti . Artik spam olan sitelere daha çok değer veriyor ve onlari herzaman üstlere taşiyor. Şimdi soruyorum sizlere . Durmadan günlük 5 özgün kullaniciya hitap eden özgün makale yaziyorsunuz. Daha sonra yazdiğiniz makaleleri .

Facebook sayfaniz'da paylaşiyorsunuz , Twitter sayfanizda'da paylaşiyorsunuz , Google plus sayfaniz'da paylaşiyorsunuz . Daha sonra Bu sosyal ağlarda google plusdan günlük en az bir makalenize 60 +1 aliyorsunuz doğal bir şekilde daha sonra facebook'da paylaştiğiniz sayfalara en az 50 60 yorum geliyor. Twitter dada en az konulariniz bukadar retweetleniyor. Buraya kadar herşey güzel anliyacağiniz sosyal medyayi son derece yararli bir şekilde kullaniyorsunuz. Ve sosyal medyadan günlük 3 4 k hit aliyorsunuz.

Gelelim bizim müthiş algoritmalara dayali google arama motorumuza sitenizi yaziyorsunuz sonuç ne Kocaman bir 0 sıralamaya bir bakiyorsunuz 10 günlük daha yeni açilmiş domainler içlerine 2 konu girilmiş ve öyle terkedilmiş . Bu şekilde siteler . İlk 10 sirayi kaplamis. Siteler 10 en babasi 15 günlük siteler. Sonra kendi kendime bakiyorum bu adamlar ne yapmişda bukadar kısa sürede bu sayfayi örümcek aği gibi sarmişlar. Baktiğim sonuç hepsinde ayni 2 makale 5 adet çöp link aldiklari linklerde ne alexa var ne index aynı kendi siteleri gibi .

Şimdi müthiş algoritma bumu sizce arkadaşlar yani Matt cutts beyin söylediği gibi bilmem kaç bin sinyal felan ayaği yaptiği algoritma öve öve bitiremediği algoritma veya spam sitelerle mücadele algoritmasi daha bir çok şey getirilebilir aslinda . matt cutts demişken o adamı eskiden sürekli takip ederdim blogunu olsun twitterini olsun . Ama artik etmiyorum çünki sanirim kendisi pek birşey bilmiyor. Pr güncellemesi bu yıl olmıyacak dedi yaklaşik 2 saat sonra pr güncellemesi oldu .

Kısacası tek sorum şu insanlarin emeklerini çalarakmı üst siralarda olmamiz gerekiyor .Müthiş algoritma bunumu kapsiyor..

Alıntı.....
OrhanYayla

kişi bu mesajı beğendi.

Guneydesign Web Tasarım izmir

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Değişik sektörler de sitelerim de hiç sıra değişikliği görmedim ama büyük sitemde düne göre %6 düşüş var. Her gün %2-3 artardı yani %9 düşüş var. Dün ise %1 artdı. 2-3 daha izliycem devam eder ise bir çözümünü düşüneceğiz.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al