freelance iş ilanları

Googlede 1. sıradaki sitem 50. sırada çıkıyor neden olabilir?

8 Mesajlar 1.674 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Escancilingir Escancilingir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çilingirlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba, bu sorumu cevaplayabilirseniz sitelerimi hazırlarken daha doğru yol almış olacağım
Yaklaşık 2 senedir google aramalarında anahtar kelimesinde 1. sırada olan sitem üzerinde hiçbir backlink paket çalışması yapmadığım halde nasıl olduda sıralamada 1. sıradan 50. sıralara bir günde geriledi anlayamadım. Sitenin backlink sayılarında herhangibir düşüş söz konusu değildir. Web master toolsdan site ile ilgili herhangibir bildiri v.s. almadım herşey yolunda gözüküyor gördüğüm kadarı ile. Sıralamada yavaş yavaş düşmesinden ziyade birden gerilemesi beni endişelendiriyor. Halböyle olunca bende 2 gün bekledim düzelirmi diye ama bir değişiklik olmadı. Bu olayı fark edip hemen title değiştireyim, siteye değişik metotlar uygulayayım diye alel acele bir şuçlu gibi çalışma içerisinde bulunmakda istemedim ve siz değerli yorumcularında fikrini almak istedim.
Domainim: http://www.eskisehircilingir.net/ - eskişehir çilingir kelimesinde 1. sırada yer alıyordu...

Arkadaşlar şöylede bir ikinci sorum olacak, biri imzamda bulunan sitem diğeride sıralamaya bu sitenin yerine geçmiş olan diğer sitem http://www.eskisehiranahtar.net/ bu sitelere ufak çalışmalar yaptırdım, yine web master toolsdan kontrol ettiğimde herhandibir spam bir olayada rastlamadım, backlink çalışmalarında anlık yükselişler değil zamana yayılan çalışmalar yaptırdım. Bu sitelerime aylık olarak sürekli adwords reklamlarıda alıyorum ve ortalama 4 yaşını doldurmuşlardır. Son olarak belirtmek istiyorum bu siteler benim adıma kayıtlı ve düşüş yaşayan site farklı sunucuda barındırılıyor. Bu olaya ne sebep olabilir hale çözebilmiş değilim. Son günlerde nedenini milemediğim sebepten youtube hesabım kapatıldı ve itiraz etmeme rağmen e-mailime hiç bir cevap gelmedi nedenini bilemiyorum. Akabinde paravan wordpres sayfalarım askıya alındı bunuda anlayamadım. Araştırdım birdahada açılmaz dediler. Rakiplerimim bu siteleri sikayet edip benim bu durumlara düşme sebebim olabilirlermi onuda düşünmüyor değilim?

Bu konu ile ilgili gürüşlerinizi almak isterim yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...

wmaraci
reklam

emre57 emre57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 57 / 38
  • Ticaret 9, (%100)
Sorunun tam emin olmamakla beraber bu olduğunu düşünüyorum, sitenize bağıntılar kısmındaki sitenize ve sitenizle içeriği aynı olmayan siteleri google disallow ile reddetebilirsin.
Escancilingir

kişi bu mesajı beğendi.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
1. Bu düşüş Kaç gündür devam ediyor ? Yani kaç gündür siteniz yerinde değil. Sektörel alan olduğu için güncelleme yapılıyor olabilir google tarafından.
2. Şayet bu paravan bloglarla ana sitenizi destekliyorduysanız ve siteler kapandıysa sıralama kaybı yaşamanız normal. (50 sayfa olması normal değil ancak)
Son olarak Sitenize baktığımda imzanız da ki siteye çok fazla link çıkışı yapmışsınız. Yani her yazınızda bu siteye giden link mevcut.

Bir kaç hafta Önce Matt 'in bir açıklamsı Vardı. Guestbloglar ile ilgili. Her yazısına link ekleyen Siteler ile ilgili spam uyarısı yapmıştı. Sizin durum bundan da kaynaklanıyor olabilir.

Footerde yer alan : Google.com.tr link'i ve Çilingir adı altında google araması linkleri Çok gereksiz.
Escancilingir

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çilingirlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Sıralama kaybını 2 gün önce farkettim, paravan bloglarımda ise henüz bu site için bir çalışma yapmamıştım. Diğer sitelerime backlink çalışması yaptırdığım için bu hesapların askıya alınması yaptırdığım çalışmalardan dolayı çok etkilenmedi

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

Escan Çilingir adlı üyeden alıntı

Sıralama kaybını 2 gün önce farkettim, paravan bloglarımda ise henüz bu site için bir çalışma yapmamıştım. Diğer sitelerime backlink çalışması yaptırdığım için bu hesapların askıya alınması yaptırdığım çalışmalardan dolayı çok etkilenmedi

Bi kaç bekleyin o zaman Hocam. Herhangi bir işlem yapmayın Siteye. 2-3 tane içerik ekleyin bekleyin.
Şayet düzelmezse Site içerisinde ki linkleri tekrardan gözden geçirin derim

• Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çilingirlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Bi kaç bekleyin o zaman Hocam. Herhangi bir işlem yapmayın Siteye. 2-3 tane içerik ekleyin bekleyin.
Şayet düzelmezse Site içerisinde ki linkleri tekrardan gözden geçirin derim

Sagol hocam sitenin üzerine daha fazla düşüp kendi yazdığım özgün yazılarla tekrar deneyeceğim. daha sonrasında ufak tanıtım yazıları almam mantıklı olur mu?

Birde bu domainler tek bir hesapda ve bir kişi tarafından yönetiliyor. Acaba bununda etkisi olabilirmi? hesapları farklı kişilere bölmem nasıl olur.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Yaptıklarınız içerisinde yanlış bir şey olmadığını düşünüyorsanız , hiç böyle başınıza birşey gelmemiş gibi devam edin. içerik girin tanıtım yazısı alın. Ancak bazen siteyi dinlendirmek te gerekebiliyor. Bunu da deneme yanılma ile takip edin. Mesela siteye 8-10 içerik girin değişim oluyorsa içeriğe devam. Şayet olmuyorsa 155-20 gün hiç birşey yapmayın ve öyle bir sonuca bakaın. Karşılaştırın ona göre bir yol çizersiniz
Escancilingir

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çilingirlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Sağolun hocam destekleriniz için

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al