freelance iş ilanları

Haber Nasıl Yazılmalı ? Arama Motorlarının Haber Sitelerine Bakışı Nasıl ?

3 Mesajlar 657 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

unal10 unal10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Yani içeriklerde diğer bloglarda olduğu gibi mi sıralıyor ? Mesela ( Konuda Bütünlük, Heading Etiketleri, Anahtar Kelime Yoğunluğu vs ) dikkat ediliyor mu?

Çünkü haber sitelerine bakıyorum kafalarına estiklerine göre yazıyorlar gibi.Kuzenime teklif geldi.Bi adam haber sitesi kurduracak.Kuzenimde yanında beni düşünüyor.Kafamı bu kurcaladı.İçeriklerde dikkat etmem gereken yönler var mı? Yani seo uyumlu gibi yazılmaz herhalde

wmaraci
reklam

ahmetp ahmetp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 39 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
en önemlisi başlık.

bir yerde silahlı saldırı oldu diyelim. haber henüz ajanslara düşmedi ve ilk siz hızlı bir şekilde haberi 2 cümle de olsa yazarsanız ilk sırada çıkarsınız. çokça başıma geldiği için biliyorum. cpu aşımı bile oldu fazla hitten.

yani insanların arama yapacağı kelimeleri düşünüp ona göre yazarsınız. konu spesifik ise insanlar o tarzda bir arama yapacak ve size ulaşacaktır. google hiç sonuç vermemektense kötü de olsa bir sonuç verir her zaman.

o yüzden 2 cümle bile olsa içerik sayfa birinci sırada çıkıyor. ama dediğim gibi ilk yazanlardan olur ve biraz trafik ve ardından paylaşım alırsanız.

haberin büyüklüğüne göre diğer günler de aynı hiti almaya devam edersiniz.
unal10

kişi bu mesajı beğendi.

unal10 unal10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
en önemlisi başlık.

bir yerde silahlı saldırı oldu diyelim. haber henüz ajanslara düşmedi ve ilk siz hızlı bir şekilde haberi 2 cümle de olsa yazarsanız ilk sırada çıkarsınız. çokça başıma geldiği için biliyorum. cpu aşımı bile oldu fazla hitten.

yani insanların arama yapacağı kelimeleri düşünüp ona göre yazarsınız. konu spesifik ise insanlar o tarzda bir arama yapacak ve size ulaşacaktır. google hiç sonuç vermemektense kötü de olsa bir sonuç verir her zaman.

o yüzden 2 cümle bile olsa içerik sayfa birinci sırada çıkıyor. ama dediğim gibi ilk yazanlardan olur ve biraz trafik ve ardından paylaşım alırsanız.

haberin büyüklüğüne göre diğer günler de aynı hiti almaya devam edersiniz.

Teşekkürler cevap için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al