wmaraci reklam

Haber sitelerinde amp neden yok?

6 Mesajlar 996 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Selamlar arkadaşlar. Birçok haber sitesini gezmiş olmama rağmen dikkatimi çeken bir konu oldu. Bende dahil birçok site amp kullanmakta ama gezdiğim birçok haber sitesinde temaları mobil uyumlu ama amp yok. Bunun sebebini bilen var mı?

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Birçoğunda hatta hemen hemen hepsinde AMP mevcut. Haber sitesini mobilde arattığınızda anasayfasına tıkladıysanız AMP görünmeyebilir. Ama bir haberine tıklarken AMP işaretini görürsünüz. Bazıları sadece içeriği AMP olarak servis ederken bazıları ise tüm sayfaların AMP varyasyonlarını hazırlamış. Ben genelde sadece içerik sayfalarının AMP olmasından yanayım. Ziyaretçi menüden farklı bir sayfaya gittiğinde mobil tema açılsın istiyorum. Yoksa zaten çoğu ziyaretçi mobilden gelebileceği için tema satın almanın pek bir anlamı kalmıyor. :) Kaldı ki Google olmadan, direk siteadi.com şeklinde mobil cihazdan sitenize gelen ziyaretçileri AMP sayfasının karşılamasının pek bir anlamı yok.

Sizin konunuzu gördükten sonra rastgele haber sitelerini kontrol ettim hepsinde AMP var.

Hürriyet, HaberTürk, Sözcü, Sabah, Posta, T24, Vatan...

Bir de son zamanlarda AMP sitelerde Google'ın cacheye alınmış urlsi yerine kendi url'sini gösterme moda oldu. Tabi haber sitelerinde göremedim henüz. Örneğin Cloudflare böyle bir opsiyon sunuyor. Büyük bir fark yaratan avantajı da yok diyebiliriz bunu kullanmanın.

What does AMP Real URL do?
Traditionally, clicking on a search result for an AMP page takes visitors to a cached page served from google.com/amp/. AMP Real URL allows mobile browsers to show your site’s actual URL while still serving the content from Google’s AMP cache. This is accomplished through cryptographic signed exchanges. AMP Real URL only works on pages that are compatible with the AMP specification.

Showing the actual URL offers several advantages:

Brand fidelity - Site visitors see your brand, not Google’s, at the top of all your pages.
More accurate analytics - Keeping AMP and non-AMP content in the same domain facilitates more accurate analytics attribution.
Reduced bounce rates - Showing your actual URL may encourage users to remain on your site, instead of returning to the search results page.
Security - AMP Real URL uses cryptography to sign your AMP pages with a publicly verifiable certificate, ensuring no one can add, remove, or modify your content.
msa52 AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

incekashukuk incekashukuk Avukat Saim İNCEKAŞ-Adana Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Avukat-İncekaş Hukuk Bürosu
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 14 / 4
  • Ticaret 2, (%100)
Haber siteleri hariç amp'nin dönüşüm oranlarını düşürdüğü bir gerçek.
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Amp Çıktığında sıralamadan düşme korkusundan amp ' ye geçiş yapamadı bazı siteler.. Ama çoğunda var.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
AMP bana göre gereksiz ama kim bana ne diye kurduysa yapılmış bir hata silmeye üşeniyorum.
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

siberpatron siberpatron SEO Ajansı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 192 / 191
  • Ticaret 26, (%100)
AMP şuan yasadışı siteler için kurtarıcı olmaktan başka bir durum değil bana göre.
AdaletinSesi incekashukuk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al