wmaraci reklam
lidertakipci

Hit Dengesizliği?

19 Mesajlar 3.188 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba Arkadaşlar;

Genel blog sitemizde son 3 gündür hitlerde %40 oranında artış vardı ama bugün hitler neredeyse %60 oranında düştü.Yani normalden daha da aşağılarda şuanda bir adet sitemiz daha var.O da 3 gün önce bayağı bir yükselmişti aynı şekilde o da şu an çok düşmüş durumda.

2 Sitede aynı sunucuda acaba bu sunucuyla alakalı bir sorun olabilir mi?(Hani sunucuda zararlı site filan varsa bizi etkilemiştir filan) Ya da başka bir şey?Çok dengesiz gidiyoruz.Bu nasıl iş çözemedim.İndex sayımız gün geçtikçe artıyor ama hit artmıyor sorun orada... :S

Sitelerin infosu,indexleri filan her şeyi normal...

wmaraci
reklam

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
index ile hit bana göre çok farklı kriterler. Eğer böyle olsaydı alırdım bir vbullettin çekerdim milleten konuyu 1 aya 200k index ederdim. Peki hit? Hit tabi ki çok düşük olurdu. Tek yapmanız gereken sabır kardeşim. Siz konu çekecek yazıları eklemeye devam edin (özgün yazı ile tabi) zamanı geldiğinde Google sizi de görecektir.
Bana göre siteniz yeniyse direk ana kelimeye yüklenmeyin. İlk olarak alt kelimelere yüklenin daha sonra ana kelimeye yüklenmeye başlayabilirsiniz. Bir anda 3-4k hit istemek yerine 50 100 hit alarak yükselmeye bakın. Ben sitemi böyle bir düzene soktum ve böyle gidiyorum. Umarım kafanızda birşeyler oluşturabilmişimdir. Tabi ki ben amatör olarak böyle düşünüyorum profesyonel arkadaşlar ne derler bilemem.
Ayrıca sitenizin IP'sinde ki siteleri bi inceleyin eğer sorunlu siteler varsa aylık 2-3TL'ye özel IP alabilirsiniz.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

androidsistem adlı üyeden alıntı

index ile hit bana göre çok farklı kriterler. Eğer böyle olsaydı alırdım bir vbullettin çekerdim milleten konuyu 1 aya 200k index ederdim. Peki hit? Hit tabi ki çok düşük olurdu. Tek yapmanız gereken sabır kardeşim. Siz konu çekecek yazıları eklemeye devam edin (özgün yazı ile tabi) zamanı geldiğinde Google sizi de görecektir.
Bana göre siteniz yeniyse direk ana kelimeye yüklenmeyin. İlk olarak alt kelimelere yüklenin daha sonra ana kelimeye yüklenmeye başlayabilirsiniz. Bir anda 3-4k hit istemek yerine 50 100 hit alarak yükselmeye bakın. Ben sitemi böyle bir düzene soktum ve böyle gidiyorum. Umarım kafanızda birşeyler oluşturabilmişimdir. Tabi ki ben amatör olarak böyle düşünüyorum profesyonel arkadaşlar ne derler bilemem.
Ayrıca sitenizin IP'sinde ki siteleri bi inceleyin eğer sorunlu siteler varsa aylık 2-3TL'ye özel IP alabilirsiniz.

Hocam sitede 300 tane %90 özgün makale var ve hepsi de 300+ kelimelik.Açıkcası siteye Search Terms Tagging 2 eklentisini kurdum. 2 haftadır indexler artmaya başladı.Site 1 yıl 3.ayını doldurmak üzere.Siteye gelen hit sayısı zaten o kadar düşük ki 1,5 yıllık site için hayretler içinde kalırsınız adeta. Yani en fazla artışta bile 272 kişi geldi.Halbuki başka arkadaşların siteleri 4-5 ayda 3,4k ya kadar çıkarken bizde tık yok.Her konudan var güncel blog ve yazılar özgün ama olayı çözemedim...

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
adsense reklam varsa kaldırmanızı öneririm banlanabilirsiniz.

-Bura komple benim.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

msa52 adlı üyeden alıntı

adsense reklam varsa kaldırmanızı öneririm banlanabilirsiniz.

Hocam neden?

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Hit oranına bağlı olarak reklama tıklanma oranında da dengesiz oranda bir değişim olduğunda bunu geçersiz etkinlik olarak algılayıp hesabı kapatıyor adsense. İki kez yaşadım bu sorunu ve ikisinde de birer google adsense hesabım gitti.

-Bura komple benim.

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
site linkini alabilir miyim.

yhs yhs Software Developer Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Software Developer
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 36 / 16
  • Ticaret 6, (%100)

msa52 adlı üyeden alıntı

Hit oranına bağlı olarak reklama tıklanma oranında da dengesiz oranda bir değişim olduğunda bunu geçersiz etkinlik olarak algılayıp hesabı kapatıyor adsense. İki kez yaşadım bu sorunu ve ikisinde de birer google adsense hesabım gitti.

Yanlış bilgilendirme yapıyorsun.

Bilginform Bilginform WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Portalcı
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 56 / 49
  • Ticaret 1, (%100)
Bendede son 2 gündür çok fazla tekil ziyaretçi geldi. Bugün düştü...

Olur arada bir böyle...

Bilginin Kaynaksız Olmadığı bilginform.com sitemize herkezi bekliyoruz. Kaliteyi gözlerinizle görün!

sehriyar sehriyar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek muhasebe
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 9, (%100)
bu sorun sadece sende yaşanan bir sorun değil google algoritma yapısını değiştiğinden beri şikayetler hep bu yönden. eğer makalelerin özgünse yakında iyibir yere gelecektir siteniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al