wmaraci reklam

İçeriğe gelen yorum seo ilişkisi

14 Mesajlar 1.639 Okunma
wmaraci reklam

aliveli aliveli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 279 / 37
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar siteme rakip bir site çok favori bir içeriğimi yeniden kaleme almış içerik normal ama altında 20 kadar yorum var ve uzun yorumlar bunların organik olduğunu sanmıyorum yazı yazılalı daha bir hafta olmamış. Kendi içeriğine yorum yapıp sıralamada yükselmiş olabilir mi?

wmaraci
reklam

Juve Juve Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek On Page Seo/Wordpress
  • Konum Adana
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 14, (%79)
Google yorumların kimler tarafından yapıldığını tespit etmemektedir. Her yorum bir içeriktir yani içeriğe eklenen yeni bölümdür. Bu yorumlar ile içerikler güncel tutulabilir. Bir yazının güncellenmesi de seo çalışmalarından birisidir.
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Olabilir, birinci derece bir etkisi olmasa da google yorumlara da önem veriyor. Daha doğrusu kullanıcı hareketlerine eskiye nazaran daha çok önem veriyor. Bu kişi siteye girmiş, ne kadar durmuş, kaç tane sayfayı gezmiş,, yorum yapmış mı vs bunlarda google sıralamalaında yer alan etkenler.
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 279 / 37
  • Ticaret 1, (%100)
Yorumlara değer vermesi normal aslında ama kim yorum yapıyor bakmamasına şaşırdım açıkçası.

wmaraci

• Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

Juve adlı üyeden alıntı

Google yorumların kimler tarafından yapıldığını tespit etmemektedir. Her yorum bir içeriktir yani içeriğe eklenen yeni bölümdür. Bu yorumlar ile içerikler güncel tutulabilir. Bir yazının güncellenmesi de seo çalışmalarından birisidir.

Ben böyle olduğunu düşünmüyorum açıkçası.Çünkü bütün htmllerde oranın bir "comments" alanı olduğu bariz bir şekilde belli oluyor. OLmasa dahi, algılayacak kadar bir algoritmaya sahiptir diye düşünüyorum.
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

Juve Juve Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek On Page Seo/Wordpress
  • Konum Adana
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 14, (%79)
hsntngr Google link üzerinde bulunan bütün sayfayı da taramakta. Sadece içeriği alıp gitmiyor. Sanırsam hiç bir Google aramanızda yorumlarda bulunan bir içeriğe denk gelmediniz. Örnek veriyorum bir sorununuz var arıyorsunuz ve karşınıza bir yorum çıkıyor. Belki içerikte o kelimeler geçmiyor olsa bile böyle durumlarla karşılaşılabiliyor. Yorumlarda bir seo etkenidir. Sayfaya yeni içerik girişidir. Yorum sayfaları özgün sayfalardır.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Yorumu yapan kişiyi algılamıyor. Sitenizin admin paneli içerisinde yer alan bilgilere ulaşamaz. Siteye yorum yapan kişileri sadece admin paneline ulaşımı olan kişiler görebilir. Google ın gözünde yorum yorumdur.

Yorum ise içeriğe eklenen yazıdır bir farkı yoktur. Örneğin 300 kelimelik bir yazınız var. 20 kelimelik 10 adet yorum geldi yazınıza. Toplam yazınız google gözünde 500 kelimeden oluşmaktadır.
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 279 / 37
  • Ticaret 1, (%100)
konuyu Türkçe ve ingilizce olarak araştırdım başlığı açmadan evvel ama çok çok az bilgi var bu konuda.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Ben sitelerime içerik girecek vaktim olmadığı zaman yapıyorum genelde. Alıyorum telefonu elime eski yazılarıma anahtar kelime geçen yorumlar atıyorum. Özellikle yorumları uzun kuyruklu anahtar kelime kullanımı için kullanabilirsiniz.

Mesela xxx tedavisi yazı başlığınız olsun. Yorum yaparak xxx tedavisi nedir, xxx tedavisi nasıl yapılır, xxx tedavi yöntemleri gibi kelimeleri kullanarak yazı için ekstra anahtar kelimeler kullanabilirsiniz.

Yeni girdiğiniz yazılar değil eski yazılarınıza yorum yaparak o yazıların güncelliğini koruyabilir böylece google da o yazılarınızın yükselmesi adına küçük de olsa bir fayda sağlayabilirsiniz.
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Juve Taradığını biliyorum çünkü defalarca denk geldim buna. Benim demek istediğim sitede yorumların olması içeriğin bir parçası olmaktan ziyade, kullanıcı deneyimi olarak değerlendirilir. Yoksa antiseo yapmak istediğimizin kişilerin yazılarına kopya mesajlar yazarak onları çok rahat düşüreibilirdik.

Stores Yorumu yapan lişiyi algılamasının bir önemi yok zaten, yazıklarını bir yorum olarak görmeside yeterli.
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al