wmaraci reklam
lidertakipci

İndex Sorunu

8 Mesajlar 831 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

valtor valtor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
http://www.habertekno.net aldı bir teknoloji haberleri paylaştıgım site var her şey çok iyi gidiyor site açılalı 1 ay oldu googleda 288 indexi var ancak bazen çok geç index alıyor su son 1haftadır otomatik index almıyor google url'den siteyi güncelleyince alıyor nedendir ? Wordpress yazma yerine ping servislerinide ekledim ama ?

wmaraci
reklam

dragoumis35 dragoumis35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
Bir çok tavsiyede bulunan olacaktır ben deneme yamulma usülü keşfettiğim bir şeyi söyleyeyim;

Düzenli aralıklarla ve mümkün olduğunca aynı saat diliminde gir. her gün, 2 günde bir yada haftada 1 ama düzenli. Google botları köpeğin yap yani.

Haftada 1 güncelleme olmaz diyen çıkacaktır. Şöyle açayım; Eğer Dergi mizanpajı yapar gibi yani yeni bir sayı hazırlar gibi tüm konuları 1 gün içinde güncelliyorsanız google sorun çıkarmıyor. Ama dediğim gibi site kategorilerinde düzenli olarak güncelleme yapan editoryal disipline sahip siteler için geçerli bu dediğim. Tabii uzun soluklu işler için aynı zamanda. 3 ayda bir yerlere gelmek isteyen hergün en az 5-10 içerik, mümkünse 40 - 50 içerik girmek zorunda rekabetin yüksek olduğu kelimelerde.

• Üyelik 12.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 2, (%100)

dragoumis35 adlı üyeden alıntı

Bir çok tavsiyede bulunan olacaktır ben deneme yamulma usülü keşfettiğim bir şeyi söyleyeyim;

Düzenli aralıklarla ve mümkün olduğunca aynı saat diliminde gir. her gün, 2 günde bir yada haftada 1 ama düzenli. Google botları köpeğin yap yani.

Haftada 1 güncelleme olmaz diyen çıkacaktır. Şöyle açayım; Eğer Dergi mizanpajı yapar gibi yani yeni bir sayı hazırlar gibi tüm konuları 1 gün içinde güncelliyorsanız google sorun çıkarmıyor. Ama dediğim gibi site kategorilerinde düzenli olarak güncelleme yapan editoryal disipline sahip siteler için geçerli bu dediğim. Tabii uzun soluklu işler için aynı zamanda. 3 ayda bir yerlere gelmek isteyen hergün en az 5-10 içerik, mümkünse 40 - 50 içerik girmek zorunda rekabetin yüksek olduğu kelimelerde.

Zaten günlük en az 2 en fazla 4 özgün içerik kesin giriliyor ama saati değişiyor yani kafama ne zaman eserse indexide halletsek güzel olucak 1 ayda hitler 70-120 arası oluyor iyi gidiyor bakalım

dragoumis35 dragoumis35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)

valtor adlı üyeden alıntı

Zaten günlük en az 2 en fazla 4 özgün içerik kesin giriliyor ama saati değişiyor yani kafama ne zaman eserse indexide halletsek güzel olucak 1 ayda hitler 70-120 arası oluyor iyi gidiyor bakalım

Birazdan daha fazla öneri getiren olur ama sabit saat konusu işe yarıyor o konuda ısrarlıyım. digg reddit stumbleuppon gibi sosyal paylaşım ağlarını da kullanabilirsin facebook ve twitter dışında ama gözle görünür bir faydası olmuyor. yani 10 dakkada index almanı sağlamaz.

Not: Ping atmak index almak için işe yarıyor ama index alma süresini gerçekten kısaltıyor mu? Onu da bir bilen anlatırsa ben de öğrenmek isterim.

wmaraci
wmaraci

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
1.google+ 2.facebook 3.twitterde paylaş (sadece 1. bile yeter ama diğerleride hit getirir)

• Üyelik 12.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 2, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

1.google+ 2.facebook 3.twitterde paylaş (sadece 1. bile yeter ama diğerleride hit getirir)

Google +'da takipçin olmadan hit getirirmiki

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
indexlenmesi için soruyorsunuz zannettim ben hit için facebook ve twitter ide kullanın demek istedim

• Üyelik 12.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 2, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

indexlenmesi için soruyorsunuz zannettim ben hit için facebook ve twitter ide kullanın demek istedim

Hem index hem hit açısından sordum google +yı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al