wmaraci reklam

Kırık Link Tespit ve Düzeltme Nasıl Yapılır?

3 Mesajlar 603 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

GDerin GDerin www.dogadijital.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Kırık link (404), herhangi bir sayfaya ulaşamadığımız ve genelde kaldırılan veyahut URL'i değiştirilen sayfalara ait olan linklere denir. Şayet 301 yönlendirme ile yeni adreslerine yönlendirilmezlerse ciddi bir hit kaybı yaşatabilir, dolaylı yoldan SEO'yu olumsuz etkileyebilirler.

Öncelikle sitemizdeki kırık linkleri taramak için birçok ücretli araç da bulunuyor ancak ben başlangıç seviyesindeki arkadaşlarımızı da düşünerek ücretsiz araç üzerinden ilerleyeceğim.

Ücretsiz Kırık Link Kontrol Aracı: https://www.teknikseo.com/kirik-link-kontrol

Site adresini girip taramayı başlatalım, sonuçlandıktan sonra CTRL+F kombinasyonu ile '404' hata kodumuzu aratıp kırık linklerimizi tespit edelim.

Kırık linkimizi tespit ettik şimdi nasıl düzelteceğiz?

Kırık Link Düzeltme

Bunun için birçok seçenek var, web sitelerinin çok büyük bir bölümü Wordpress olduğu için ben bu sistem için en kolay yolu göstereceğim.

(SEO Eklentisi olarak Rank Math kullanmıyorsanız kütüphaneden 'Redirection' isimli eklentiyi yükleyebilirsiniz, mantık olarak aşağıdaki işlemin aynısını yapacaksınız. )

Öncelikle sitenizde Rank Math SEO eklentisi varsa, harici bir eklenti kurmanıza gerek kalmadan, kendisine ait yönlendirme modülü ile bu olayı çözebilirsiniz.

Wordpress Admin Paneli - Rank Math - Pano - Yönlendirmeler Modülü Aktif şekilde olmalıdır.

Wordpress Admin Paneli - Rank Math - Yönlendirmeler

Kaynak URL'ler kısmına eski,
Hedef URL kısmına ise yeni URL'i girelim,
(Diğer ayarları değiştirmenize gerek yok.)
Yönlendirme Ekle diyelim...

Seofficial.com - Dogadijital.com - TeknikSEO.com /SEO HİZMETLERİ/ www.youtube.com/c/GoktugDerincom
wmaraci
reklam

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Bir ara sürekli firma tanıtım siteleri aynı tema kullanılarak açılıyordu şimdide bu SEO scripti popüler oldu. Her yerde bunu görüyorum.

https://codecanyon.net/item/atoz-seo-tools-search-engine-optimization-tools/12170678
GDerin

kişi bu mesajı beğendi.

GDerin GDerin www.dogadijital.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 1, (%100)

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

Bir ara sürekli firma tanıtım siteleri aynı tema kullanılarak açılıyordu şimdide bu SEO scripti popüler oldu. Her yerde bunu görüyorum.

https://codecanyon.net/item/atoz-seo-tools-search-engine-optimization-tools/12170678

Doğrudur hocam yalnız ben teknik seo'yu açalı 1.5 yıl oldu hemen hemen :)

Seofficial.com - Dogadijital.com - TeknikSEO.com /SEO HİZMETLERİ/ www.youtube.com/c/GoktugDerincom
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al