wmaraci reklam

Konu başlığı ile URL'nin aynı olmaması sorun yaratır mı?

12 Mesajlar 1.255 Okunma
wmaraci reklam

Farazi Farazi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba kıymetli ustalarım ve arkadaşlarım,
Ben naçizane kolaylık olması ve sade olması açısından konu açarken öncelikle başlığı olduğu gibi yazıyorum.
Örneğin "Uranyum nedir ve nerelerde kullanılır".
Böylelikle URL'yi bu şekilde "uranyum-nedir-ve-nerelerde kullanılır.html" almış oluyorum.
Akabinde yazıyı tekrardan düzenleyerek konu başlığını sadece "Uranyum" olarak değiştiriyorum. URL aynı kalıyor.

Bunun SEO açısından herhangi bir sakıncası var mıdır?

www.parapratik.com
wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Google URL ile içierğin aynı olmasını önemser.Bu son derece önemli bir faktördür.
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Google URL ile içeriğin aynı olmasını önemser.Bu son derece önemli bir faktördür.

İçerik ve URL aynı kalacak ustam. Ben sadece URL'sini aldığım konunun başlığını değiştireceğim.

Uranyum nedir ve nerelerde kullanılır? (Olması gereken)
Uranyum yatakları çıkarıldığı ülkelerin ekonomisine ciddi katkıda bulunduğundan dolayı uranyum nerede çıkarılır konusu madem bilimcilerin ilgi alanlarına girmektedir. Uranyum kullanım alanları bakımından en değerli madenler arasında yer almaktadır ve ülkemizde bol miktarda rezervi bulunmaktadır. bilgilik.net/uranyum-nedir-ve-nerelerde-kullanılır.html

Uranyum (Benim yaptığım)
Uranyum yatakları çıkarıldığı ülkelerin ekonomisine ciddi katkıda bulunduğundan dolayı uranyum nerede çıkarılır konusu madem bilimcilerin ilgi alanlarına girmektedir. Uranyum kullanım alanları bakımından en değerli madenler arasında yer almaktadır ve ülkemizde bol miktarda rezervi bulunmaktadır. bilgilik.net/uranyum-nedir-ve-nerelerde-kullanılır.html

Yoksa içerikten kastınız konu başlığı mı?

www.parapratik.com

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)

Farazi adlı üyeden alıntı

İçerik ve URL aynı kalacak ustam. Ben sadece URL'sini aldığım konunun başlığını değiştireceğim.

Uranyum nedir ve nerelerde kullanılır? (Olması gereken)

Uranyum (Benim yaptığım)

Yoksa içerikten kastınız konu başlığı mı?

İçerikten kastım content=title=url kurla budur hocam :)
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

İçerikten kastım content=title=url kurla budur hocam :)

Bu yüzden sıralamada düşerim değil mi google herhangi bir şekilde cezalandırmaz siteyi umarım?

www.parapratik.com

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Google cezalandirmaz sadece gozunden dusersiniz.
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)

Sirvaliente adlı üyeden alıntı

Google cezalandirmaz sadece gozunden dusersiniz.

Peki teşekkür ederim. İlgili başlıkları hemen düzeltiyorum. :)

www.parapratik.com

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Başlık, Url ve İçeriğin birbiriyle benzeşmesi arama motorları tarafından güven sağlar.
Bazı durumlarda bunların farklı olması gerekebilir. Bu durumda 3/3 'lük bir verim yerine fedakarlık yapıp 3/2 verim sağlarsanız.
Fakat bu durumda da gerçekten verim alabileceğinizi inanıyor ve örneğini verdiğiniz urlyi farklı yapıyorsanız Google bunu anlayışla karşılayacaktır.
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

Başlık, Url ve İçeriğin birbiriyle benzeşmesi arama motorları tarafından güven sağlar.
Bazı durumlarda bunların farklı olması gerekebilir. Bu durumda 3/3 'lük bir verim yerine fedakarlık yapıp 3/2 verim sağlarsanız.
Fakat bu durumda da gerçekten verim alabileceğinizi inanıyor ve örneğini verdiğiniz urlyi farklı yapıyorsanız Google bunu anlayışla karşılayacaktır.

İlginiz için teşekkür ederim hocam. 3/2'lik verim sıralamaları ne kadar etkiler? Google kullanıcılar için web sitesi yapın diyor. Arama motorları için değil. Bu nedenle başta kodlama bilgim yetersiz olduğu için böyle bir yol denedim. Açıkçası sonuçlarda pek iç açıcı değil. Yeni bir konu açtım bakalım İnşAllah coder arkadaşların yardımıyla bu sorunu da halledeceğiz.

https://wmaraci.com/forum/html-css-xml/konu-basliginda-birden-fazla-renk-kullanma-233536.html#post1346567

www.parapratik.com

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

Farazi adlı üyeden alıntı

İlginiz için teşekkür ederim hocam. 3/2'lik verim sıralamaları ne kadar etkiler? Google kullanıcılar için web sitesi yapın diyor. Arama motorları için değil. Bu nedenle başta kodlama bilgim yetersiz olduğu için böyle bir yol denedim. Açıkçası sonuçlarda pek iç açıcı değil. Yeni bir konu açtım bakalım İnşAllah coder arkadaşların yardımıyla bu sorunu da halledeceğiz.

https://wmaraci.com/forum/html-css-xml/konu-basliginda-birden-fazla-renk-kullanma-233536.html#post1346567

Sıralamaları ne kadar etki edeceğini ziyaretçileriniz belirler.

Örneğin farklı platformlarda url adresiniz ile içeriğe ulaşıp memnun ayrılan kullanıcılar olursa rahatlıkla bu yola başvurabilirsiniz.

İçeriğin url yada başlık ile benzeşmemesi ziyaretçileri aldatmaya yönelik bir çalışma olarak algılanır. Fakat ziyaretçi bundan memnun ise aldatma söz konusu değildir.

Google içerik-başlık-url hakkında bu açıklamaları yapıyor.

Yani tamamen ziyaretçilerin güvenini kazanıp, içeriğinizden memnun kalmalarını sağlamak.
Farazi

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al