wmaraci reklam
lidertakipci

Konu ekleme Tarihi ve Seo

2 Mesajlar 639 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba,

Ben genelde yeni konu eklerken temam'da bu tarihi gizliyorum ziyaretciler yeni konu veya eski konu görmesini/bilmesini istemiyorum...

Fakat büyük sitelere ziyaret ettigimde herkes tarihi göstermis aklima söyle bir soru geldi...

Yazilarin ne zaman eklendigini gösteren tarih seo acisindan önemlimi? Yoksa google icin önemli degilmi?

Nasil olsa sitene ugriyacagim indexleyecem gerek yok tarzindanmi?

Bilgili arkadaslar cvp verirse sevinirim

wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Rich snippetta gözükebiliyor yayınlanma veya güncellenme tarihi. Güncel bilgi ihtiyacı olan bir keywordse rich snippet sayesinde to artar. Güncel olmasa bile rich snippet uzunluğunun artması genellikle to arttırır.

R.s de gözükmesi için de ziyaretçilere göstermen gerekir tarihi. Bazı temalar o tarihi göstertiyor bazıları göstertmiyor, kodlayana göre değişiyor. Google'ın rs konusunda şartı var ziyaretçilere göstermediğin bir şeyi arama sonuçlarında ben gösteremem diye.

Önemli bir konu ben rs açısından yaklaştım. Diğer türlü site içinde de eski yazıları güncelleyerek bu yazı şu vakitte güncellenmiştir ibaresi koyarak, diyerek ziyaretçiyi çok daha memnun edebilirsin. Tarih bence koyulmalı, hele ki portala girince hangi bileşen son yazılar diye arayınca zevkli olmuyor.

Makale yazdım be :D alıp siteme koyayım bunu ben :D
eusanmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al