wmaraci reklam

Mobil Uygulamanıza İvme Kazandıracak Fikirler

5 Mesajlar 844 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

drake drake WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 31 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar arkadaşlar,

O zaman paylaştığımda indirilme oranının yüzde yüz arttığını söylemiştim. Yüzde +91,7

Ki bu resime bakın. Bu resim değişiklikten sonra ki resimdi. Şimdi buna ek olarak resimler aşağıda

Şimdi ise durum

İnanması çok güç değil mi?
Tabii hemen yüzde 2.583.33 oranı görünce sanmayın ki tamamen doğal yollar ile oldu. Google Adwords ile destekledim.Ama burada dikkat etmemiz gereken şeyler ara bölümünden gelen görüntülenme/indirilme oranı. Bu arada ads ile ilgili de birkaç ipucum var. Trendlere sokmak için adwords reklamı oldukça iyi.
Amacım daha çok dediğim gibi aso çalışmasından yanaydı.
Arkadaşlar geçen konuda dediğim gibi kullanıcıyı tutmak için çok az bir zamanımız var. Ve kullanıcı hemen istediğine ulaşmak istiyor. Ben video koyarak indirme oranlarını ikiye katladım.Bunu demiştim zaten ama bu videonun özenle olmasına dikkat etmek gerek. Şöyle bir istatistik koyalım.
Önceki indirme: 11-17 Mart arası

25-26 Mart ise

Evet arkadaşlar benim oyunum biraz daha basit idi. Ben de bu oyun ile nasıl bir yaratıcılık yapabilirim dedim. Şöyle birşey yapabilirim dedim ve sonuç:

Dünya rekoru göstergesi ile basit bir oyunu bile böyle üzerine bir hikaye ekleyerek büyütebiliyorsunuz.Bu resmi kullandıktan sonra haftalık oynayıp kaydedenler üçe katlandı.

Peki bu tamam. Daha da önemli bir noktaya gelelim. Arkadaşlar, başlık aso çalışması için birebir. Bir keywords analiz sitesi ile en çok aranan anahtar kelimeleri bulup orada sıra kapmanız çok önemli. Mesela ben bu oyunumda 'internetsiz oyunlar' bölümünde yer kaptığımda anda aranma oranlarının yarısından fazlası buradan gelmeye başladı.

Bu arada videonun yanında, uygulamanızı en iyi anlatan görselleri yine playstore vitrinizi yenileyebilirsiniz. Örneğin benimkiler;

Atıyorum,belli bir kilik kelime ile sıralamaya girdiniz. Oradan kullanıcı etkileyecek iki şey var.Onca şey arasında iki şey.Ben basit bakmasını severim. Ne bunlar; başlık ve ikon. Başlık ile ikonu öyle güzel cazibeli birşekilde tasarlayacağız ki, üstelik bunun için öyle ahım şahım photoshop bilmeyede gerek yok, kullanıcı etkileyelim. En azından gelip mağazamıza baksın.
Geriye ne mi kaldı? Tabii ki bir açıklama yazı ve uygulamanızı tüm dünyaya yayınlama.
Öncellikle şu tüm dünyaya yayınlamadan bahsedeyim.Neden hedef kitlemizi 85 milyon nüfusu olan güzelim ülkemizin, belli sebeplerden (yaşlılık,bebeklik,durum,koşul,platform, ilgisizlik gibi ) belki de yarıdan daha azına sunmak varken milyarlarca nüfusu olan dünyaya sunmuyoruz. Üstelik, para birimi tl den daha değerli olan ülkelerden gelen admob kazancı daha da fazla olacağına eminim. Bunun dışında ufak bir tecrübeyi hemen ekleyeyim. Para birimi demişken Google adwords ile verdiğin uygulama indirme karşılığı reklam ücretlerini, eğer doğu ülkelerine veriyorsanız, fiyatı oldukça kısık tutabilirsiniz.
Ve son olarak 4000 kelime ile sınırlı açıklamamız yine keywords ile aradıktan sonra en kilit anahtar kelimeleri bulup bunu en uygun biçimde paragraflara çevirin. Emin olun işinize çok yarayacaktır.
Uygulama içi ise, kullanıcılar uygulamadan çıkmadan önce sorulacak bir puan sorusu sizin ivmenizi artıracaktır. Ama önemli bir nokta var arkadaşlar, Google akıllı bir algoritmaya sahiptir. Ve onu kandırmak isterseniz ters tepebilir.Emin olun kullanıcılar playstore'a nasıl puanlamaya gidiyor bunu dahi biliyor. Nereden geldiğini dahi biliyordur.Bu yüzden eğer uygulama yazılım bilgisinde tecrübeli iseniz, size gönül rahatlığı vereceği tavsiye,uygulama puanlamayı kullanıcı oyunu kullansın kapatsın bir daha gelsin ve biraz vakit geçirdikten sonra sorsun. Ve bir kere sorsun. Yani kullanıcıyı önce memnun et sonra sor. Kişisel tavsiyem fazlasıyla işe yarayacaktır.
Evet arkadaşlar bu konumda buraya kadar.Umarım işinize yarar. Bu arada uygulamamı indirip test edip, puanlarsanız çok sevineceğim.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kingsapp.dongdong
CoaX BeeSeo edelweiss

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yuez yuez - Sosyal Medya - Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 42 / 37
  • Ticaret 14, (%93)
Yazıyı biraz düzenleyip kısa bir öğretici yazı haline getirebilirsin bu faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim

• Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 31 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler

BeeSeo BeeSeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
Mobil uygulamayla işim olmaz ama böyle faydalı içerikler görmek çok hoş. Teşekkürler.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 31 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al