wmaraci reklam
lidertakipci

MOZ OSE | Spam Score Problemi

3 Mesajlar 590 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

spooky spooky WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 6 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir yıldır sürdürdüğüm e-ticaret projem yavaş yavaş meyvesini vermeye başlarken bugün MOZ Open Site Explorer üzeri sitemi taratmam ile büyük bir şaşkınlık yaşadım.

Sitemin spam değeri 17 üzerinden 7 (7/17) görünüyor. Halbuki üç hafta önce spam skoru 0 olarak gözükmekteydi.

Aldığım backlinklerin bazılarının spam skoru 3 ila 5 arasında değişiyor. Sizce bu backlinklerden kaynaklı bir problem yaşanmış olabilir mi?

Search Console üzeri bu linkleri silmem halinde sorunu giderebilir miyim tam olarak anlayamadım.

Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam sitenizde link çıkışları var mı? Seonun altın kuralı hep bana hep bana linkler değil de backlink alırken veya kendinizden çıkış verirken güvenilir sitelere de backlink verin. Örneğin sektörünüzü bildiğimden söylüyorum "karcher oto yıkama makinesi" bir makalede link alırken bu linkden kendinize çıkış verirken aynı makalede örneğin usd kelimesinden bigpara'ya karcher kelimesinden karcher'in orjinal sitesine, wikipedia ya link verin. Makale içerisindeki diğer linklerin doğruluğu sizinkinin güçlülüğünü de artırır.

spooky spooky WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 6 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
impjix
Belirttiğiniz şekilde makale içi otoriter platformlara link çıkışı yapmadık fakat yaklaşık 3 bin external link var. Bir çoğu sosyal medya çalışmalarımıza ait. Temel problemin buradan kaynaklandığını sanmıyorum. Verdiğiniz bilgiler ekseninde tekrardan gözden geçireceğim link yapısını.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al