wmaraci reklam
lidertakipci

MOZ PA DA Saçmalığı

6 Mesajlar 727 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Bu ara herkes MOZ değerlerine gereksiz bir önem veriyor.

PR değerlerinin kalkması ve Alexa'nın çok kolay kandırılabilmesinden sonra bu kadar önemsenmeye başladı. ESKİ ARAMA MOTORLARININ algoritmasını kullanarak sadece link sayısına bakan saçma bir sistem.

"Az link verilmiş büyük site" gibi saçma nedenlerle SPAM puanını artırıyor.
Google'ın gözünde aşırı güçlü sitelere çok düşük DA puanı verebiliyor.
Çoğu backlinki tespit edemiyor.

Sizin link veya tanıtım yazısı alırken ihtiyacınız olan MOZ gözünde iyi olan siteler değil, Google'ın gözünde iyi olan siteler.

Link alacağınız sitenin bunun gibi saçma değerlerine bakmak yerine sitedeki içeriklere bakın. Arasından rekabeti yüksek olan bir konuyu seçin ve onu Google'da aratın. Eğer site aynı konuda içeriği olan büyük siteleri geçerek üstte çıkabiliyorsa Google'ın gözünde önemli bir sitedir. Google'ın algoritması link sayısına bakmayı geçeli çok uzun zaman oldu...

wmaraci
reklam

caddebodrum caddebodrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 27 / 212
  • Ticaret 11, (%100)
benim için hiçbir site önemli değil valla günlük sitemin hitine bakarım moz muş falan filam kimki siteme puan veriyor ?

günlük hitim yüksekse sitem zaten iyi bir sitedir bence

youtube bayi

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)

caddebodrum adlı üyeden alıntı

benim için hiçbir site önemli değil valla günlük sitemin hitine bakarım moz muş falan filam kimki siteme puan veriyor ?

günlük hitim yüksekse sitem zaten iyi bir sitedir bence

Kendini değerlendirirken belirttiğiniz gibi ancak link alınacak site seçilirken bence hit o kadar önemli olmayabilir. Sonuçta oyun hilesi, film/dizi vb. siteler çok kolaylıkla tek bir içerik üzerinden bile çok yüksek hitler alabiliyor ancak bu sitelerden link almak sizin sitenize o kadar büyük katkı sağlamayabilir.

BacklinkPaketleri BacklinkPaketleri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 6 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Tek moz değerlerine bakılmaz birçok servisden puanlar alınarak ortalama değer bulunur buna göre hareket edilir saten. Tek bir servise dayarak link alınmaz

wmaraci
wmaraci

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
1 ayda istediğiniz siteyi getirin Alexa Global'da 1M altına sokayım spam hitlerle, falan. Gereksiz bir bakış açısı Alexa. Doğal yollarla gelmiş olan siteler olsa tamam, demek ki kullanıcılar bu sitede fazla duruyor, konuları çok okunuyor derim. MOZ, DA değerleri de arkadaşın dediği gibi saçma. Ama insanlara da hak veriyorum. Çünkü neye bakacaklarını, hangi değerlere odaklanacaklarını bilmiyorlar.

Arkadaşın bir dediği gibi: Sitenin güncellik ve özgünlük durumuna, sitenin makalelerinde belirttiği etiketler de Google hangi sıralamayı vermiş? Tabii yeni siteleri saymıyorum çünkü yeni bir site yaşlı bir siteyle boy ölçüşemez. O yüzden yeni 1-2 aylık sitelerden tanıtım yazısı, link çıkışı hem size zarar, hemde o siteye zarar, hemde kesenize zarar yazıktır.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
@Economist ekonomist.co seninmi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al