wmaraci reklam

Oysaki sadece içerik ve biraz backlink yeterliymiş

4 Mesajlar 757 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Casoom Casoom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
2015 yılından beri bir internet sitem var, 2018 yılında bir site daha açtım. 2019 yılının sonlarına doğru para kazanmaya başladı siteler, beni de şaşırttı, popüler tabiriyle nasıl yani falan oldum :) Seo falan hak getire, nedir ne değildir bilmiyordum bile.

Seo eklentisi yüklemiştim, google ile ilgili yapılması gereken standart şeyleri yaptım o kadar.

Şimdilerde anlıyorum ki aslında seo eklentisi kullanmaya, description doldurmaya vb. şeylere aslında hiç gerek yok. Hatta xml site haritası yollamaya bile gerek yok. Yabancı kaynaklarda google yetkilileriyle yapılan soru cevapları okuyorum, adamlar kendileri söylüyor zaten.

Wordpress kullanıyorsanız eğer işe yarar temaların hepsi seo uyumlu oluyor, ekstra bir çabaya gerek yok.

Sadece içerik üretin, yazı ağırlıklı bir içerikse eğer başlıklara, paragraf uzunluğuna vb. şeylere dikkat edin. Sektöre ve rakiplerinize göre değişir elbette ama birkaç satır yazı ve birkaç görsel ile de üst sıralarda çıkıyorsunuz.

Ve backlink. Forumda sürekli rastlıyorum "backlink gerekli mi" sorularına. Evet gerekli, şimdi anlıyorum ki benim sitelerimde aslında bu sayede görünür olmaya ve para kazanmaya başlamış. Önünüze gelen her siteden backlink satın almanıza gerek bence, ben hiç backlink satın almadım.

Sitelerimin sayısı ikiye çıkınca "hatta üçe, bir tane de subdomain var" ben bu iki site arasında link vermeye başladım, öyle seo olsun falan diye değil, dedim ya seo falan bilmiyordum.

Gerekli olduğu ve ziyaretçilerin işini kolaylaştırsın diye link veriyordum, backlink amacıyla değil. Bu sayede 2 site de google aramalarında ilk sayfada ve üstlerde çıkmaya başlamış. Sektörümle ilgili bir siteden de benim sitelerime link çıkışı oluyor, ve pinterest üzerinden. Mecburen link çıkışı oluyor yani.

Birkaç tane kaliteli forumdan ve siteden link verilmiş benim haberim yoktu, örneğin bir kişi Ekşisözlük üzerinden başlık açmış ve link vermiş.

Yani demem odur ki, description şu kadar kelime olsun, yazı en az 300 kelime olsun, başlık 60 karakteri geçmesin falan filan bunlar Google'ın pek umrunda değil, okuduğum *kaynaklara dayanarak söylüyorum.

İçerik düzgün olsun, biraz da backlink olsun yani başka siteler de sizi önersin yeterli diye düşünüyorum, bunu da kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum :)

Saygılar.

*Search engine journal sitesi bu konuda soru cevaplardan oluşan yazılara yer veriyor, başka siteler de var, çoğu yazıya tesadüfen rastlıyorum açıkçası
turkeytrick systemhack hikmet80

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Enozturk Enozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 22 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Sektörüne göre değişir, bu sektörün SEO stratejisi aynı değildir. O yüzden her zaman 300 kelime ve backlink tek başına yeterli olmayabilir.

Scotland Scotland Das Beste, von allem Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Social Media
  • Konum Danimarka
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 100 / 103
  • Ticaret 74, (%100)
Bence o sizin birazda şansınız diyelim , yukarıda ki arkadaşımızın dediği gibi yeterli olmayabilir ve sektör farklılıkları , tebrik ederim başarılar :)

Casoom Casoom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Evet, aslında şans oldu biraz da. Blog sitesi olsaydım hikaye farklı olurdu, ilk sene sonunda pes etmiştim muhtemelen.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al