wmaraci reklam

Özgün makale saçmalığı !

56 Mesajlar 8.345 Okunma
wmaraci reklam

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Arkadaşlar, 400-500 kelimelik özgün ve düzgün yazılmış, anlamlı bir makalenin baştan sona her cümlesi, ayrı ayrı arama sonuçlarında çıkar.

"Makale satın almak için bütçeniz yoksa, alternatif olarak böyle hile yaparak da belli bir yere kadar başarı sağlanır" dersiniz; bunu anlarız da "özgün makale saçmalık" başlığı ve bunda ısrarın kendisi saçmalıktır kusura bakmayın.

Ben makale satışı yapmadım, kendi sitelerim varken yapmam da... Makale başına alacağım 4-5 TL iken, kendi sitemde 400-500 kelimelik makaleler yayınlasam her zaman kazanç sağlar onlar bana.

Makale alımı yapan site sahipleri de, satış yapan kişinin örnek makalelerine baksın, ondan sonra karar versin. Dilinden, anlam bütünlüğünden bihaber, sadece laf kalabalığı yapan, sözümona özgün makale yazarı kaynıyor ortalık.
abdulkerimbakir nettebugun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
Demek ki neymiş arkadaşın anlatmak istediği.. Ajanslar var birçok haber siteleri bu ajanslardan içerik sağlıyor ve hemen hemen aynı. "Türkiye nereye gidiyor"

Arayın bakim bu haberi kaçtane site çıkacak ve içerisine iyi bakın hemen hemen aynı değil mi :) Amaç kopyala yapıştır değil. Git kimden almak istiyorsan adam gibi söyle ben böyle böyle alıcam yazılarınızı kaynak göstererek diye bak bakim vermiyor mu ?

http://www.teknoloji-haber.net/

Bu site genel olarak mynet'in teknoloji haberlerinden alarak içeriğini oluşturuyor.. Eee bu niye kafada teknoloji haberlerinde o zaman ?

Bu damı özgün içerik :) yapmayın arkadaşlar hepiniz de alıntı yapıyorsunuz tıkandığınız zaman hemen birşeyleri suçlamayın. 14 Yıldır bu işin içindeyim botla dünya kadar konu çektim sitelerime

Alexa 90K
PR5
Hit : 2000 küsür

gibi rakamlara çok çabuk ulaştım. :)

TRT Spor ile anlaşma yaptık yeni sitemiz için şimdi ben ordan alıcam tüm yazılarımı ne olcak şimdi benim site çöp site mi olcak :)

Herkez işine geldiği gibi anlıyor.. Arkadaşım sen çok iyi bir konu başlığı ile yazını yazmışsın takipteyim :)
blogesinti Turandgn

kişi bu mesajı beğendi.

Turandgn Turandgn www.turandogan.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

KLavy3 adlı üyeden alıntı

Demek ki neymiş arkadaşın anlatmak istediği.. Ajanslar var birçok haber siteleri bu ajanslardan içerik sağlıyor ve hemen hemen aynı. "Türkiye nereye gidiyor"

Arayın bakim bu haberi kaçtane site çıkacak ve içerisine iyi bakın hemen hemen aynı değil mi :) Amaç kopyala yapıştır değil. Git kimden almak istiyorsan adam gibi söyle ben böyle böyle alıcam yazılarınızı kaynak göstererek diye bak bakim vermiyor mu ?

http://www.teknoloji-haber.net/

Bu site genel olarak mynet'in teknoloji haberlerinden alarak içeriğini oluşturuyor.. Eee bu niye kafada teknoloji haberlerinde o zaman ?

Bu damı özgün içerik :) yapmayın arkadaşlar hepiniz de alıntı yapıyorsunuz tıkandığınız zaman hemen birşeyleri suçlamayın. 14 Yıldır bu işin içindeyim botla dünya kadar konu çektim sitelerime

Alexa 90K
PR5
Hit : 2000 küsür

gibi rakamlara çok çabuk ulaştım. :)

TRT Spor ile anlaşma yaptık yeni sitemiz için şimdi ben ordan alıcam tüm yazılarımı ne olcak şimdi benim site çöp site mi olcak :)

Herkez işine geldiği gibi anlıyor.. Arkadaşım sen çok iyi bir konu başlığı ile yazını yazmışsın takipteyim :)

Konuya noktayı Koydunuz elinize sağlık :)

turandogan.com & host1tl.com

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)

Turandgn adlı üyeden alıntı

Konuya noktayı Koydunuz elinize sağlık :)

Eee yapcak birşey yok görünen köy klavuz istemez hadi şimdide yazsın herkez :) benim kimsenin görüşüne duruşuna kısıtlamam yok doğru sözler bunlar kimse öyle bahane ederek yok ben özgün yazıyorum yok şunu yapıyorum. Yav kardeşim sen 1 yıldır bu sektörün içerisinde kavruluyorsun yazılarını yazıyorsun. Adamlar 40 yıllık yazarlar gazeteciler kim senin yazılarını okur. 40 yıllık ünlü yazarların mı yoksa senin yazılarını mı.

Herkez de biliyor kimsede kıvırmasın. Burada çoğu blogcunun amacı adsenseden para kazanmak yada blog siteleri oluşturup makale link satışlarından para kazanmak. Biri çıkıpta desin hadi ben zevk için yapıyorum şunu yapıyorum bunu yapıyorum diye.

Wmaracı.com gibi hızlı bir webmaster sitesine takılıyorsunuz :) hergün izlemliyorum bir dünya laf kalabalığı :) neyse herkezin özgünlüğü kendinedir..
luxfm Turandgn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

onurozmen onurozmen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)
Bence özgün makale seo için çok ama çok önemlidir.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
her şeyin bir 'ama'sı var.
160 karakterle anlatılmak istenen anlatılabiliyorsa sorun yok
kelime tekrarı yapan çok yazar var. bunları elemine edip yazmaları daha iyi olur.
KLavy3 Turandgn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)

depresan adlı üyeden alıntı

her şeyin bir 'ama'sı var.
160 karakterle anlatılmak istenen anlatılabiliyorsa sorun yok
kelime tekrarı yapan çok yazar var. bunları elemine edip yazmaları daha iyi olur.

Bu doğru bir söz olmuş beğendim. Dimi konunun içerisinde anladığın kadarıyla 100 150 kelime kadar yazını yani yorumunu at haber de şöyle diyor de gönder gitsin. Konu başlığını değiştir oldu bitti al sana özgün makale
Turandgn

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Özgünlük falan hikaye. Bu iş aynı roman yazarları gibi. Adamın biri 100 tane kitap yazmış, milletin deyimiyle özgün, ama kimse okumuyor. Alan birkaç sayfa okuyup bırakıyor kenara. Ama bi yazar varki, kitabını eline aldınmı bırakamıyorsun. gece uykudan uyanıp gözler mosmor okumaya devam ediyorsun. İşte sen o kitabı arkadaşına tavsiye ediyorsun, arkadaşın başka arkadaşına derken birden herkes okuyucusu oluyor yazarın. Blog işi de buna paralel. Ne kadar özgün yazarsan yaz, yazdıkların bişeye benzemiyor. Millet girip zevkle okumuyor. Google'da birinci sırada çıksan bile, siteye giren çok ama okuyan yok.
Konularda hep aynı. Sen ne kadar kurcalarsan kurcala nette bolca bulunan konulara dair yazıyorsan önemi yok. İşte Iphone 6 çıktı bilmemne. Bunu yazan yüz bin tane site var. Ne yaparsan yap yazcağın içerik telefonun teknik özellikleri fiyatı ve performansından öteye geçemeyeceği için bu konularında hiçbir değeri yok. O yüzden zevkli ve ilgi çekici konularda, akıcı, merak uyandırıcı bir Stephen King romanı yazıyormuş gibi kaliteli ve hiç değinilmemiş noktaları ele alarak yazılmalı içerikler. Özgün olacağım diye kalem yerine yazı yazmamıza yarayan, ahşap bir çubuğun içine kurşun geçirilerek oluşturulmuş ... vs vs diye uzatmanın ve saçmalamanın anlamı yok.
luxfm KLavy3 CengizEr

kişi bu mesajı beğendi.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Tek bestesi olmadan kanal kanal gezen, onun bunun şarkılarını söyleyip dünyaları kazanan, dahası sanat hakkında ahkam kesen saçma sapan şarkıcı bozuntuları geldi aklıma. Özenti bu ise haklısınız.

Ne diyelim: Başarılar...
abdulkerimbakir Acikogretimli

kişi bu mesajı beğendi.

gunlukekonomi gunlukekonomi www.gunlukekonomi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 8, (%100)
sitemdeki yazıları kendim yazıyorum. makale satın alma işlerine girmedim. google genellikle ilk 2 sayfada çıkarıyor istediğim kelimelerde.

"özgünlüğe gerek yok" çok iddialı olmuş.

uzun vadede her zaman kazanan nitelikli işler yapanlardır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al