wmaraci reklam

Pagerank hakkında?

11 Mesajlar 1.040 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
merhaba arkadaşlar şimdiki zamanda pagerank'ın önemi çok mudur ?
Birde mesela ben bir tane pagerank değeri 4 olan bir domain aldım daha sonra yeni bir domain kaydı yaptım ve pr4 değerli domaini yeni domainime 301 ile yönlendirdim ve google a 301 i bildirdim yeni aldığım domainin değeride artar mı ?

wmaraci
reklam

cokobo cokobo To Be or Not To Be Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Telekom&Bilişim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 12 / 27
  • Ticaret 8, (%75)
Hayır bu fake pr olur değersizdir çakma nixe anlıcağınız :) pagerank hala önemini korumakta bazen görüyorum artık pr değeri bir işe yaramıyor,kalktı gibi saçmalıklar yazılıyor.Google pr değerinin işe yaramadığını hiç bir zaman ifade etmedi.Ayrıca google amca bu yarın bir güncelleme gelse ne yapıcaklar merak ediyorum :)

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Pagerank güncellemesi biteli neredeyse 2 sene oldu olacak. Artık pagerank güncellenmiyor. Bu yüzden de pek bir önemi yok diye bir çok yazılan yazılar var ancak kullanıma ve işleyişe bağlı elbette etkiler olabiliyor.

Eski bir domain örnek veriyorum ki Pagerank 4 değerine sahip ve siz yeni bir alan adına 301 işlemi uyguladığınız zaman sadece (A) sitesinin sıralaması (B) sitesine yansıyacaktır. Pagerank, Dmoz ve diğer Backlink gibi değerler yer değiştirmesi söz konusu değildir.

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
pagerank seo'da devamlı önemini koruyacaktır, artık pagerank güncellemelerinin görüntülenememesi pagerank'ın güncelliğini, önemini kaybettiği anlamına gelmiyor.
pagerank'ı yüksek bir domain'i 301 ile yeni bir domain'e yönlendirirseniz değeri, sıralaması yeni domain'e geçer. bu da "google'a göre" 6 ayı bulabilir

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

cwt adlı üyeden alıntı

pagerank seo'da devamlı önemini koruyacaktır, artık pagerank güncellemelerinin görüntülenememesi pagerank'ın güncelliğini, önemini kaybettiği anlamına gelmiyor.
pagerank'ı yüksek bir domain'i 301 ile yeni bir domain'e yönlendirirseniz değeri, sıralaması yeni domain'e geçer. bu da "google'a göre" 6 ayı bulabilir

Pagerank SEO 'da tam tersi önemini kaybetmiştir. Çoğu durumda sitenize sırf PR 7 almak yerine PR0-PR1 bile işe daha fazla yarar sağlıyor.Demekki PR'nin önemi artık ve çok uzun zamandır kalmamıştır.

uzayperformans.com

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
link satışı ve organik olmayan şekilde link alma ile arama sonuçlarının manüpile edilmesinden kaynaklı google pagerank'ı gizleme gereksinimi duymuştur.
pagerank seo'da devamlı önemini koruyacaktır.
algoritmayı, ismini ne şekilde değiştirirlerse değiştirsinler pagerank "bir sayfanın ve o sayfadan verilen linklerin değeri" hep var olacaktır.
az biraz mantık yürüt
ayrıca pr7 pr8 bir sitenin arama sonuçlarında anahtar kelimelerde üst sıralarda çıktığını, çıkacağını kim söyledi? terzi312

A reminder about selling links that pass PageRank

wonderkid wonderkid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo Executive
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Resmi bir açıklama görmedim fakat çok güvenilir SEO platformlarında artık PR değerinin bir önem ifade etmediğini gördüm.Benimde kişisel fikrim olarak PR artık güncellenmiyor ve bir önemi yok. Bence en önemli kritlerlerden biri domain rating.

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
domain rating ile page rank arasındaki fark nedir? wonderkid

wonderkid wonderkid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo Executive
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Domain rating MOZ'un iyi şekilde takip ettiği kriterlerden biridir 0-100 arası puan ile değerlendirilir.Page rank 1-10 arası artık güncellenmeyen google kriterlerindendir. Alexa, trustrank vb birçok buna benzer kriterde bulunmaktadır.

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
1.MOZ'un arama motoru var mı?
2.MOZ mu Google'ı referans alıyor yoksa Google mı MOZ'u referans alıyor?
3.Google'ın MOZ'u referans aldığı konusunda bir kaynağınız var mı?

Ek olarak: yahoo,bing,yandex,google gibi hangi arama motoru olursa olsun, sıralama ölçütünün ismi "pagerank,trustrank,domainsignal,domainrating.."ne olursa olsun mantık aynıdır.
bir sayfaya bir şekilde bir değer verilir o sayfadan verilen linkler de belli bir değere, sırlamaya sahip olur. tabi bu tek başına yeterli olmaz sitenin açılma hızı, mobil uyumlu olup olmadığı, bulunduğu ip, kodlama vs...

pagerank seo'da devamlı önemini koruyacaktır. wonderkid

not: arama motoru derken anlık sonuçları belli kriterlere göre karşımıza çıkaran sistemlerden bahsediyorum, dmoz gibi manuel link eklenen dizinlerinden bahsetmiyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al