wmaraci reklam

Rakip Analizi Yapmak

4 Mesajlar 589 Okunma
smmexpress

hatuu hatuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)
Merhabalar arkadaşlar, seo çalışmaları konusunda çok yeniyim. Yeni bir proje üzerinde uğraşıyorum şuanda. Projemde istediğim sonuca erişebilmek için ilk sayfa hatta ilk 5 sıraya kesinlikle yerleşmem gerekiyor. Bu işi kendi başıma yapmaya çalışmaya karar verdim.

Her şeyden önemlisinin rakip analizi yapmak olduğuna ve planın onlara göre kurgulanması gerektiğine inanıyorum. Özellikle ilk sıralarda o kadar basit tasarımlı ve özensiz hazırlanmış siteler var ki sıradan bir kullanıcı gözüyle onların nasıl o sıralarda olduğuna bir türlü anlam veremiyorum. O berbat tasarıma sahip sitenin seo konusunda çalışma yapıp yapmadığına bile emin olamıyorum.

Tecrübeli arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var. Rakibin analizi nasıl yapılır? Seo konusunda nasıl bir yol izlediği nasıl anlaşılır. Bana yol gösterebilecek, bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
benim anlamadığım o kadar dandik siteler var dediğiniz gibi bende emin değilim ama nasıl ve neden yukarda seo yaptırmayı da geçtim içinde dogru düzgün bilgi bile yok.Ayrıca son zamanlarda blogspot sitelerindede googlede ciddi derecede üst sıralarda içinde konu olsada olmasada ilk sayfalarda cıkanlar var buna anlam veremiyorum...

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Seo konusu hakkında bilgi verdiğim blogum var belki işine yarar bir şeyler vardır.
www.blogkilavuzu.blogspot.com

Sosyal olan her şey.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Merhaba,

Rakip analizi yapmak için moz ve ahrefs gibi kaliteli 2 site var.

Bunları kullanabilirsiniz fakat tam analiz yapabilmeniz için belli bir ücret ister.

Bunun dışında siteleri inceleyebilmek için Google üzerinden inceleyeceğiniz siteyi aramanızı sağlayan bazı yöntemler var.

Bunları araştırmanızı öneririm.

Mesela

site:www.siteadi.com

url:www.siteadi.com

index:www.siteadi.com

link:www.siteadi.com

"siteadi.com" -site:siteadi.com

Bu tür aramaların tamamını araştırıp aynı zamanda bu konu altına yazarsanız arkadaşlarda bilgilenmiş olur sizde.

Bunun dışında SEO çalışmasında tasarımın önemi düşük bir etkiye sahip ne yazıkki.

Google sitenin tasarımına bakmaz, giren botun tasarımdan haberi olmaz diyebiliriz fakat şu açıdan biraz etkiler:

Kullanıcı tasarımı aşırı kötü bulup siteye girdiği gibi çıkarsa anında işte o zaman hemen çıkma oranı artar ve bu durumda SEO kriterlerinden biri olan "sitede durma süresi" az olur.

Bu kötü bir etki yaratabilir fakat diğer kriterler yerine sağlam bir şekilde getirilmişse bu Google tarafından gözardı edilebiliyor ne yazık ki.

Ayrıca SEO konusunda soruları olan arkadaşlara şu konumda bir süreliğine WMAraci.com üyelerine özel destek oluyorum.

Konuya gitmek için tıkla

İyi çalışmalar, iyi forumlar.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al