wmaraci reklam

Reklam ve Tanıtım Yazısında Amaç Nedir?

6 Mesajlar 835 Okunma
wmaraci reklam

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Site optimizasyonu için kendimi geliştirmeye çalışıyorum. daha önceden de başlıklar açtım. Önceden google'dan maksimum 20-25 kişi gelirken şu anda 80-120 bandına çekebildim. Öğrenmeye devam etmek istiyorum.

Bugünkü sorum reklam ve tanıtım yazıları ile ilgili. Reklam ve tanıtım yazısı vermekteki amacımız hit çekmek mi yoksa, backlink alarak google'dan gelen sayısını arttırmak mıdır? Yani çok hit gönderen siteye mi reklam verilmeli yoksa değerleri iyi olan siteye mi?

wmaraci
reklam

OKMWeb OKMWeb #OHDF Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Amaç google'da yükselmek ve otorite sahibi olmak hocam.Buda alexa değerleri iyi pagerank değeri yüksek ve güncel sitelerle sağlanabilir.Yanlışım varsa üstadlar düzeltsin :D

#OHDF

• Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)

OKM Web adlı üyeden alıntı

Amaç google'da yükselmek ve otorite sahibi olmak hocam.Buda alexa değerleri iyi pagerank değeri yüksek ve güncel sitelerle sağlanabilir.Yanlışım varsa üstadlar düzeltsin :D

Açıkçası benimde düşüncem bu yönde. Ancak yine işin ustaları ve tecrübelilerinin de yorumunu mrak ediyorum.

asdbky asdbky WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Eğitim-Web-Tasarım
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 49 / 37
  • Ticaret 9, (%100)
sitenin kategorisine bağlı. 5000 hiti olan bir film sitesinin turizm sitesine hit göndermesi backlink açısından hiç bir anlamı yokken. film sitesi veya benzer bir site için anlamlı olur. Tabi en doğrusu reklam ve tanıtım yazısı özellikle reklam google dan spam yemeden alınan backlinktir. kendi kelimende yükselmeni sağlayacak şekilde reklam vermek istersin. Bu backlink de 2 çeşittir. birincisi kendinden 1-2 fazla pr si olan site ararsın, ikincisi yeterince 1-2 fazlası pr backlinkin vardır artık pr değeri daha yüksek ararsın. Farklı kelimelerde index referans page sayfa istersin.
Mesele şu ki herkes; sitesini bir adım öne taşıyacak herhangi birşeye yatırım yapmak istiyor.
muhendiss

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Anladığım kadarı ile amaç hit değil google bulunurluğunu arttırmasına yardımcı olmak. Hit gelirse cabası oluyor
asdbky

kişi bu mesajı beğendi.

imlesene imlesene WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Siyaset Bilimci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 48 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Örnek vermek gerekirse adana ile ilgili bir Web siten var. Eğer sen gidipte İstanbul nakliyat için tanıtım Yazısı yazarsan pek Anlamlı olmayacaktır. Şöyle düşün Adana içerikli bir site Adana bazında yayın yapan bir haber sitesine tanıtım Yazısı yazarsa hem Google Tarafından bir Yükseliş yakalayacak hem de o siteden hit çekebilecektir. Mantık bence tam olarak böyle işliyor.
muhendiss

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al