Resim indexlerini nasıl arttırabiliriz?

15 Mesajlar 1.738 Okunma
smmexpress

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Buyurun : http://hile-makale.blogspot.com/2013/01/blogger-resimleri-icin-seo-calsmas.html

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Resim galerisine odaklanın. Nexgen Gallery eklentisi çok güzel mesela ben çok yeni bir konu açtım. İstanbulun Eski Resimleri diye o kadar çok bu başlıkta konu var ki ama ben bu arama ikinci sayfadayım bu sayfayı güncelledikçe kısa sürede ilk sıraya çıkacağım diye umut ediyorum.

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Resimleri farklı bir konu olarak göstermek ortamı post olarak göstermek olur, duplicate yaratılır, zararı olacaktır.

Hiç alakası yok :) aşağıdaki resime bakarsanız, dediğim eklentiyi kullanan bir arkadaşın sıralamadaki halinin ekran görüntüsünü almışım. ''long tail seo'' kelimesinde ilk sayfada çıkan bir arkadaş ve hemen altındaki konu da ise dediğim eklentiyi kullanıp da resim indeksinin de konunun hemen altında çıktığı görünüyor. İki sonuç da aynı siteye aittir.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

TechnicaL adlı üyeden alıntı

Hiç alakası yok :) aşağıdaki resime bakarsanız, dediğim eklentiyi kullanan bir arkadaşın sıralamadaki halinin ekran görüntüsünü almışım. ''long tail seo'' kelimesinde ilk sayfada çıkan bir arkadaş ve hemen altındaki konu da ise dediğim eklentiyi kullanıp da resim indeksinin de konunun hemen altında çıktığı görünüyor. İki sonuç da aynı siteye aittir.

Peki düşüncenize saygı duyarım, bu doğru olan diyorsanız buyrun devam edin ;)

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
wmaraci

Dervis Dervis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 6 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
Duplicate konu konusunda benim de kafamda soru işaretleri yok değil. Özellikle taglerden dolayı -puan yiyor olanbilgiğimizi düşünüyorum.

Resimlere gelince, aslında otomatik olarak tiltle, alt, width, height kullanıyoruz ama istediğimiz faydasına henüz ulaşamadık.

Daha önce tüm resimlerimiz file.wordpress.com altındaydı, malesef domaini taşırken bu adresi onlara (paralı olarak dahi) ...com/images diye bir klasöre 301 ile yönlendirilebilmesini sağlayamadık. Acaba google aynı resimlerin daha önce başka bir siteden indexlendiğini görüp, bizi çalıntı bir site olarak değerlendirip, resimler konusunda öyle değerlendiriyor olabilir mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al