freelance iş ilanları

Seo açısından wp siteler nasıl ?

26 Mesajlar 2.477 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

utf8 adlı üyeden alıntı

Sayın kendoka wp ye bahane bulmayın derim. Wordpress çoğu site sahiplerini gereksiz kodlamadan kurtardı. İşi sadece içeriğe ve yazı görsellerine odaklamak iyi olur diye düşünüyorum.
Konuyu iyi açıkladınız mı?
Uygun görseller kullandınız mı?
H1, H2, H3 taglarını düzgün kullandınız mı?
Google analytics kullanıp sayfada kalma süresi ve hemen çıkma oranlarına baktınız mı?
Uygun etiketler kullandınız mı?
Seo eklentisi kurup yeşil renge gelinceye kadar uğraştnız mı?
Sosyal medyaya üye olup yazılarınızın orada paylaşılmasını sağladınız mı?
Kaynak belirterek alıntı yaptınız mı?
En önemlisi içeriğiniz gerçekten sizin ürününüz mü?
Daha benim de bilmediğim çok madde vardır ama bunların cevabı gerçekten evet ise google ve wordpress size haksızlık yapmış demekten başka söz söyleyemem.

Yav abiciğim neden wp ye bahane bulayım. Wp iyi yada kötü banane :)
Ben sadece dikkatimi çeken bir hususu yasayanlara sormak istedim.
Şimdi sorularınıza cevap vereyim.
Öncelikle daha önce de soruldu yazdım.
Tekrar yazayım. Benim karşılastırmam sizin bu bahsettiklerinizden hiç birine yapmayan siteler ile benim sitelerimin karsılaştırması.
Bakın ne diyorum. Adam siteyi açıp 3 sayfa yapıyo ve 3 tane firma tanıtım backlink alıyor hop ilk sayfada. Ama benim sitenin ilk 10 sayfada görülmesi bile haftalar alıyor.
Ha benim sitem nasıl. dediklerinizin hepsini yapıyorum. Başka sitelerde hiç konuşulmayan içerikler ekliyorum. Ama vurguladıgım nokta yine aynı. Ben bunları yaparken rakip sitem tek tanıtım sayfası ile ilk sayfaya girmiş.
Bu bir kere değil defalarca olmuş bişey.
"Hacamat nedir" diye arama yapın. Çıkna sonuclara bir bakın. Sona size sitemdeki "hacamat nedir" sayfasının linkini vereyim bir de orayı okuyun. Ama benim sitem en (üstüne bastırarak söylüyorum) iyi içeriği sunmasına ragmen bu kelimede sıralamaya bile alınmamış. Bir bakıyorum 160.sırada. Bir bakıyorum indexte yok.

Ek Olarak:

Mertcan adlı üyeden alıntı

Her iki siteye de bi analiz yapın isterseniz: http://wmaraci.com/seo-analiz
Kendi sitenizdeki seo ayarlarını gözden geçirebilirsin.

WordPressin her zaman bir adım önde olduğunu düşünüyorum. SEO uyumlu temalar tercih edebilirsin.

Valla ustam o konuya hiç girmesek olur :) hacamat yazın ve cıkan siteler bir bakıp analiz edin. içinde bir tane çıkacak mı acaba seo analizini gecen site. 1000 karakter ile site acıklması yapılan siteler var.
Seo uyumulu temalar ile seo puanımın 90 oldugunu bile hatırlıyorum.

Ek Olarak:

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Şimdi Wordpress eklentisiz olarak SEO açısından zayıf. Eklentilerle birçok özellik ekleyebiliyorsun. O zaman da site yavaşlıyor, sorgu sayısı artıyor, çağırılan JS ve CSS sayısı artıyor vs... Sen SEO yapmaya çalışırken bir yandan da SEO açısından birçok zararlı harekete de imza atıyorsun.
Eklentilerin yanında birde tema olayı var. Tema yapımcıları 10 farklı header, 5 farklı anasayfa görünümü, yan menü, mega menü vs derken baya şişiriyorlar temayı. Sen kullanmasan da sürekli o mega menü gibi bileşenlere ait CSS ve JS dosyaları çağrılıyor arkaplanda.
Bu yüzden özel yazılım her zaman daha iyidir. İhtiyacını belirlersin, ona göre yaparsın. Az, temiz ve hızlı olur. Ama onunda güvenliği vs ile uğraşması zor olur. Uzmanı yapmazsa kalitesiz olur.

İşte bastan beri sorgulamak istediğim konu bu. Bu ustamızın kurdugu bu cümleleri konuşmamız gerek. Bende bu fikre katılır gibiyim. Bu yüzden konu actım zaten.

wmaraci
reklam

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Bende bir kaç yerde böyle bir şey duydum. Ne siteyle ne de yazıyla bence şans ama seo yaptıran bir site her zaman o siteyi geçer.

iqhaber.com

utf8 utf8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Herşeyi yapıysanız en son aklıma gelen şey, google dan ceza almış olabilirsiniz. Panda veya penguen cezaları olabilir. Öyle olduysa üst sıralara çıkmak için ne yapsanız zor. Öncelikle bunu araştırın

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Bu konuda bir sıkıntım yok. Benim mevzu etmeye çalıştıgım kısmı çok az insan anladı. Neyse hayırlısı diyelim.

wmaraci
wmaraci

deg35 deg35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
ben sitenin seoya uyumlu olabilmesi için 3 aydır çalışıyorum... ve yükselmedim henüz sitem gayet hızlı ve özgün içerikler var biraz zaman gerekiyor..
ayrıca sitede yapılan bazı değişiklikler google sıralamasında düşüşe geçmenize sebep oluyor.. örneğin url yapısını değiştirmeniz.. çok büyük sıkıntı yaratıyor..

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

deg35 adlı üyeden alıntı

ben sitenin seoya uyumlu olabilmesi için 3 aydır çalışıyorum... ve yükselmedim henüz sitem gayet hızlı ve özgün içerikler var biraz zaman gerekiyor..
ayrıca sitede yapılan bazı değişiklikler google sıralamasında düşüşe geçmenize sebep oluyor.. örneğin url yapısını değiştirmeniz.. çok büyük sıkıntı yaratıyor..

Sitenizi pm alabilir miyim.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al