Seo’da Doğru Yoldamıyım Laflarını Bırakın Artık!

2 Mesajlar 652 Okunma
smmexpress

SeyhunSarioglu SeyhunSarioglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik/Elektronik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 23, (%100)
Seo’da doğru yoldamıyım? Seo yaparken nelere dikkat etmeliyim? cümlelerini kurmayı artık bırakın..
Seo‘da eğer doğru bir yol izliyorsanız siteniz arama motorları üzerinden sorunsuz ziyaretçi kazanacaktır zaten.Artık yukarıdaki cümleleri bırakmanız için size özel bir makale yayınlayalım dedik..(Dikkatle okumanızda fayda var)

Google’da kazanmak istiyorsanız Seo yapınızın oldukça sağlam olması gerekmekte.Yani w3 hataları olsun,alt=”” tanımları olsun hiç bir eksiğinin olması gerekmemekte.Şimdi sorunsuz seo nasıl olur? onu detaylı olarak işleyelim.

Sitelerde yapılan en büyük hatalardan birisi de eklediğiniz resimlere alt=”” etiketini girmemeniz.Eğer bir resime dahi girmediğiniz alt=”” etiketi size seo puanında -1 olarak yansıyacaktır.
Yazılarınızın içerisinde

etiketini kullanmayı ihmal etmeyin. Yazılarınızın içerisinde en açıklayıcı cümleyi

tagı yaparak seo puanınız ve arama motorları üzerinde ziyaretçi çekme oranınız bir o kadar yükselecektir.
Sitenizin link yapısını oldukça kısa tutmaya bakın.Örnek olarak; “takipcilerim.org/blog/category/anlatım/googleda-yuksel” bu link yapısı asla ve asla olmamalı ayrıyeten link yapınızın içerisinde oluşan “%” karmaşık ifadelere de bir çözüm bulmalısınız.Yani link yapınız sade bir şekilde olmalı.
Yazılarınız da mutlaka 1-2 adet resim kullanın.Örnek olarak; “Doğru Seo Nasıl Yapılır?” adlı bir yazınız var diyelim içeriğinde ise seoyu anlatıyorsunuz ve bu anlattığınız yazıya hiç resim dahil etmemişsiniz bu büyük bir hatadır her yazdığınız yazının içerisine mutlaka 1,2 adet resim dahil etmeniz gerekmekte.
Site kodlarınızın içerisinde , kodlarını kullanmayı ihmal etmeyin. yazılarınızı kalınlaştırır yani sitenizin içerisinde önemli gördüğünüz her hangi bir yazıya kalın seçeneğini ekleyebilirsiniz.Ve etiketi ise yazılarınızı italık yapar.
Yazdığınız yazılarda imla hatalarının olmamasına dikkat edin ayrıyeten düşük ve devrik cümleler kurmanızda sitenize yararlı olmayacaktır.
Sitenizin sorgularını en aza indirmeye çalışın.Yani siteniz ne kadar sorgu ile çalışırsa o kadar yavaş çalışır.Örnek olarak; resimleri başka adreslerden çekeceğinize kendi sitenizin ftp’sine yükleyebilirsiniz.
Seo konusunda umarım sizlere yardımcı olur.
Bir çok arkadaş “Seo’da nasıl ilerlemeliyim?”,“Seo ayarlarım doğru mu?” gibisinden forumlara başlıklar açmakta.Bu tür konular sanırım artık bana gına getirdi ve sizler için bir yazı paylaşiyim dedim. :)

KAYNAK

Mrkurt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Tamam da konu acanlar zaten bunları bilenler. Bunları bilmeden mesaj atan yoktur. Hem bu bilgiler bu kadar da basit değil. h1 yapısı nasıl olacak. kaç tane h2 kullanılacak. bunlar herkese göre farklılık arz ediyorken insanların kafasının karışması normal. Bir de dediğim gibi insanlar bunları sormak için konu açmıyor ki.
(baktım kimse mesaj yazmamış daha, hemen bi gıcıklık yapayım dedim :) )
Yazı için teşekürler. :P
Mrkurt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)