wmaraci reklam

SEO danışmanı arkadaşlarıma bir soru

3 Mesajlar 691 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aeaziz aeaziz Selam! Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Anlık olarak 100 kişi SEO konularını okuyor gözüküyor ama konulara bakınca pek aktivite yok nereye bakılıyor merak ediyorum açıkçası. Neyse.

Sorum şu:
Google'da (gizli modda) bir internet sitesini araştırıyorsun, iletişim sayfası, profil sayfası veya etiket sayfası gibi sayfalar ilk sıralarda, anasayfa, iletişim gibi sayfalar son sıralarda yer alıyor. Buradan hareketle ilk sırada ki sonuç hiyerarşide en üstte en son sıradaki de en altta mı kalmış oluyor?
Eğer öyleyse, bu hiyerarşiyi nasıl düzeltiriz. Hadi bakalım seocular görelim sizi :)

wmaraci
reklam

tatarkursad tatarkursad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Bunun nedeni yanılmıyorsam ziyaretler ile alakalı. Web sitenin durumuna bağlı olarak gelen ziyaretçiler en fazla hangi sayfayı ziyaret ediyorsa google o sayfaları arama sıralamasında ön plana çıkarıyor.

Bende kurumsal şirketler için site yapıyorum ve genelde müşterileri önce iletişim bilgileri için bu sayfayı açıyor zannımca bu nedenle aramalarda önde çıkıyor olabilir.

Birde artık bildiğim bir şey varsa biz ne kadar seo için çalışma yapsak da nihayetinde gelen ziyaretçi ve içerde geçirdiği zaman sitenin verimini doğrudan etkiliyor. (Bir E-Ticaret'i dışarda tutuyorum)

aeaziz aeaziz Selam! Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 3, (%100)
güzel yaklaşım teşekkürler. dünde bu doğrultuda bir konuşma yapmıştık birisiyle. sen ne kadar iyileştirme yaparsan yap google adamına göre sayfaları çıkarıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al