freelance iş ilanları

SEO Hatalarımızı Paylaşalım, Aynı Hataları Tekrarlamayalım

6 Mesajlar 963 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ekodost ekodost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar. Bu başlıkta SEO hatalarımızı paylaşabileceğimizi düşünüyorum. Böylece hem yeni başlayanlar için yapılmaması gerekenler konusunda yol göstermiş oluruz hem de SEO konusunda kendi adımıza ileriki aşamalarda kaçınmamız gereken hususları görmüş oluruz.

Burada tabii ki deneme-yanılma yoluyla edindiğimiz birikim olması gerekiyor yani şunu yaptım şöyle etkilendim gibi. Teori üzerine değil yaşanmış olaylar üzerinden konuşalım.

Örnek vermek gerekirse bir sitemde beni sıralama olarak hedef kelimemde olumlu etkisi olabilmekle birlikte netice itibarıyla gerilere götüren etmenler şöyle oldu:
    Sitenin temel konusunu (anahtar kelime konusu) dağıtmak ve alakasız sayılabilecek konularla ilgili yazılar girmek,

Temel konuyla alakasız etiketlerin bulunduğu etiket bulutu kullanmak,

Her ne kadar doğal olsa da hızlı bir şekilde backlink çalışması yapmak ve birden bire durmak,

Yeni yazı ekleme işlemini zamana yaymayarak kütlesel olarak yapmak ve birden bire sıfırlamak

wmaraci
reklam

Nuggets Nuggets WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Gözlemlerim sonucu sosyal medya kullanımı çok önemli. Bu alanda faaliyet göstermek artı bir avantaj.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Yeni açılmış siteleri sosyal medya kanallarinda paylaşarak bir anda çok yüksek hitler alıp sıralamalarda geriye düşmek. Sitenin yaşı ve icerigiyle orantılı hit alınmasının önemini anladım.

mertus mertus Graphic Designer Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 87 / 41
  • Ticaret 56, (%100)
Siteye özgün yazı girilmeli, düzenli özgün yazıyla alexa düşer google sıralaması bir anda yükseliş gösterir (düzen devam ettikçe düşmez yükselişe devam eder.). Kelimelerde yükseliş yapılabilir. En önemli konu da özgün makale konusudur (BENCE) :)

wmaraci
wmaraci

selox selox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmastır
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Blog yazan bir kardeşiniz olarak yaptığımız en büyük seo hatalarından biride, misafir blogculuğa gerek önemi gösteremiyor oluşumuz. Misafir olarak blog yazmak. Kazan kazan yöntemidir. Doğal seo dur ve google ın sevdiği durağa varmanın en iyi yoludur.
Blogpirim.blogspot.com'a misafir blog yazarı arkadaşları bekliyorum

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
@ekodost'un son maddesi hakkında şöyle diyebilirim:

3 gündür belirlediğim eşit aralıklarda 4 yazı zamanlıyorum ve 20 gün boyunca bunu böyle ayarladım. Daha önceleri bir gün 10 tane girip, diğer günlere karışık yayınlıyordum. Şimdi hitleri kontrol ediyorum, yavaş yavaş artmaya başladı. İndexlenme sürem düşmeye başladı. Yani yayınladığım içerikler yemek tarifi olduğu için pek özgün sayılmaz. Eğer özgün içerikle benim yaptığım gibi yapılırsa kısa sürede fark yaratabilirsiniz.

iyi.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al