wmaraci reklam
lidertakipci

Seo için hangisi daha faydalı olur ? link ile ilgili

12 Mesajlar 1.192 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
Merhaba arkadaşlar link ile ilgili basit bi seo sorusu sormak istiyorum.

Böylemi Daha Faydalı ;

Yoksa Böylemi ;

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
İkisi arasında tercih yapacak olsam alttakini seçerdim.

Çok detaylı bir çalışma yapmayacaksan, tek kelimeye link vermek, titledan zorlamak, sandığın kadar fayda sağlamaz, ölçüyü kaçırırsan zararlı dahi olabilir.

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

İkisi arasında tercih yapacak olsam alttakini seçerdim.

Çok detaylı bir çalışma yapmayacaksan, tek kelimeye link vermek, titledan zorlamak, sandığın kadar fayda sağlamaz, ölçüyü kaçırırsan zararlı dahi olabilir.

Yani ?

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Alt kısım da olan link daha etkili olabilir. Üst kısım da olan pek uygun olmayabilir. LikeSend arkadaşın'da ifade ettiği gibi alttaki tercih sebebidir.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Alt kısım da olan link daha etkili olabilir. Üst kısım da olan pek uygun olmayabilir. LikeSend arkadaşın'da ifade ettiği gibi alttaki tercih sebebidir.

Peki teşekkürler.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Yanisi yok, ne tür bir çalışma planladığını, mevcut alt yapını bilmiyorum, detaylı analiz yapmadan, ne ölçüde neler yapacağını bilmeden yorumlayamam. Mesela bu kısımda alt sayfaları besleme amacıyla örnek verdiğin işi yapacaksan sorun yok ama ana sayfana böyle tek kelime kasacaksan ise yanlış yaparsın. Bunu söylemeye çalıştım.

2 örnek yapıdan hangisi diye sormuşsun, alttakini önerdim. Birden fazla kelime kullanmak ve profesyonel alt yapı oluşturulmamış siteler için title keyword arası bağlantı kurmak her zaman daha iyidir.

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

Yanisi yok, ne tür bir çalışma planladığını, mevcut alt yapını bilmiyorum, detaylı analiz yapmadan, ne ölçüde neler yapacağını bilmeden yorumlayamam. Mesela bu kısımda alt sayfaları besleme amacıyla örnek verdiğin işi yapacaksan sorun yok ama ana sayfana böyle tek kelime kasacaksan ise yanlış yaparsın. Bunu söylemeye çalıştım.

2 örnek yapıdan hangisi diye sormuşsun, alttakini önerdim. Birden fazla kelime kullanmak ve profesyonel alt yapı oluşturulmamış siteler için title keyword arası bağlantı kurmak her zaman daha iyidir.

Peki teşekkürler. Aslında pek bi planım yok ama etkisini azda olsa görürüm diye düşündüm.
Linkleri bu şekilde kullanıcam.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

NTBol adlı üyeden alıntı

Peki teşekkürler. Aslında pek bi planım yok ama etkisini azda olsa görürüm diye düşündüm.
Linkleri bu şekilde kullanıcam.

Eğer menüde ki her kategori için bu çalışmayı yapacaksan çeşitlendir, sadece kelimeleri değil backlink kodunu da farklı farklı kullan. Sürekli aynı tip kod ile backlink alma. # yerine siten.com/wolfteam adresi gelsin, linkleri direk ana sayfana alma, öncelikle alt sayfaları güçlendirmeye çalış sonra ana sayfana link alırsın, ana sayfana link alırken de hedef kelimelerden kaçınarak site adı ile al, siten.com olarak al

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

Eğer menüde ki her kategori için bu çalışmayı yapacaksan çeşitlendir, sadece kelimeleri değil backlink kodunu da farklı farklı kullan. Sürekli aynı tip kod ile backlink alma. # yerine siten.com/wolfteam adresi gelsin, linkleri direk ana sayfana alma, öncelikle alt sayfaları güçlendirmeye çalış sonra ana sayfana link alırsın, ana sayfana link alırken de hedef kelimelerden kaçınarak site adı ile al, siten.com olarak al

Hmm. Şimdi ben diyelim wolfteam hileleri kelimesinde yükselmek istiyorum. Şuan sitemin sırası 13. (Direk url 13.sırada).

Wolfteam hilelerinde yükselmek için linki wolfteam kategorisinemi yönlendiriyim ? Yoksa direk siteyemi. (dışardan link alırken.)

(Biraz fazla cahilim galiba :rolleyes: )

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

NTBol adlı üyeden alıntı

Hmm. Şimdi ben diyelim wolfteam hileleri kelimesinde yükselmek istiyorum. Şuan sitemin sırası 13. (Direk url 13.sırada).

Wolfteam hilelerinde yükselmek için linki wolfteam kategorisinemi yönlendiriyim ? Yoksa direk siteyemi. (dışardan link alırken.)

(Biraz fazla cahilim galiba :rolleyes: )

Kategoriye yönlendirmelisin :) merak etme kategoriye aldığın link ana sayfanın sıralamasını da yukarı çekecek zaten.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al