wmaraci reklam

SEO için makale özellikleri nasıl olmalı?

16 Mesajlar 1.736 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

alla alla. sanane kardeşim kaynağı nasıl vereceğim. belki ben siteme forumdan direkt bağlantı istemiyorum? bişeyi bilmiyorsan muhalefet olma.tecrüben kadar konuş desem susman gerektiği halde konuşursun bundan korkuyorum o yüzden hadi abicim lütfen insanı şu güzel günde strese sokma.

daha da mesaj atmıyorum çünkü;
"Cahillerle tartışmaya girmeyin, zira ben hiç kazanamadım." sözü aklıma geldi.

Birine hakaret ve forumda reklam report ettim.

wmaraci
reklam

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

Kerim Yaman adlı üyeden alıntı

Birine hakaret ve forumda reklam report ettim.

report ettiğin yerde: "DİKKAT: Bu bölümü sadece forum kurallarının gerçekten ihlal edildiğini düşünüyorsanız kullanın."
dikkatli ol gereksiz report ve iftiradan sonucu sana dönebilir :)
Sonuçta bebek oyuncağı değil bu birini suçluyorsun. Haklı olan kazanır ;)
Kuralları okursan " sataşma " yı da görebilirsin fakat kuralları okudugunu sanmıyorum :)

uzayperformans.com

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

kaantalha adlı üyeden alıntı

kendi adresini verirsin anlarımda bu yaptın ne böyle. Milleti kullanıyosun resmen.

Gereksiz bir tartışma olmuş, konunun uzatılmasının anlamı yok.

Picardes, bir yazında örnek konu adı + (kendi siteni belirleyecek sözcük) ve bununla beraberinde link kısaltma ile güzel dönüşümler alınabildiğine dair bir bilgi vardı, sanırım onu hala uyguluyorsun, dönüşümler nasıl ? ilgili konu başlıklarında sıralamaya katkısı nasıl oldu ?

@kemalsafa hocam merhaba, kullanıcıya konuyla alakalı yeterli bilgi vermesi yeterli, uzun uzadıya yazılan lafı uzatmak için kullanılan anlamsız cümleler yerine kısa ve öz tanımlar, yazılar daha iyi olur. Uzun yazılar yazılcaksa da görsel, video gibi kısımları unutmayın, çok uzun yazılarda kullanıcıyı memnun etmez. Tavsiyem haber vb. kategorilerdeyse en az 100 kelime (sektöre ve kategoriye göre bu değişir, eğitim içerikli veya inceleme gibi konularsa fazlasıyla artacaktır)

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Gereksiz bir tartışma olmuş, konunun uzatılmasının anlamı yok.

Picardes, bir yazında örnek konu adı + (kendi siteni belirleyecek sözcük) ve bununla beraberinde link kısaltma ile güzel dönüşümler alınabildiğine dair bir bilgi vardı, sanırım onu hala uyguluyorsun, dönüşümler nasıl ? ilgili konu başlıklarında sıralamaya katkısı nasıl oldu ?

@kemalsafa hocam merhaba, kullanıcıya konuyla alakalı yeterli bilgi vermesi yeterli, uzun uzadıya yazılan lafı uzatmak için kullanılan anlamsız cümleler yerine kısa ve öz tanımlar, yazılar daha iyi olur. Uzun yazılar yazılcaksa da görsel, video gibi kısımları unutmayın, çok uzun yazılarda kullanıcıyı memnun etmez. Tavsiyem haber vb. kategorilerdeyse en az 100 kelime (sektöre ve kategoriye göre bu değişir, eğitim içerikli veya inceleme gibi konularsa fazlasıyla artacaktır)

Dönüşümler oldukça iyi. Hatta fazlasıyla, belki şaşırılacak kadar iyi diyebilirim.
Ben insanlara yöntemi verdim, evirip geliştirmek onlara kalmış.
Ben bu yöntemin daha doğal olması için her yere tek bir arama sonucu sayfasının linkini vermek yerine birkaç alternatif daha ekleyerek kullanıyorum.
Örneğin "seo dersleri picardes", "seo dersi picardes" "arama optimizasyonu dersleri" ve daha fazla sorgunun Google arama sayfası linkini dağıtıyorum.
Daha semantik bir çerçevede olduğu için daha doğal ve daha yararlı oluyor.

uzayperformans.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
1- Makaleniz +300 kelimeden oluşmalı.. Ancak uzun olsun, sağlam olsun diye bir şey yok. Evet Uzun makaleler, daha ön planda çıkabilir. Lakin Okuyucuyu sayfada uzun tutabilmekte, makale için gerekli seo kriteridir. Burası yanlış anlaşılmasın. Makale çok uzun olsun demiyorum. Çünkü özellikle uzun makaleler birde iyi yazılmamışsa, kişinin sitenizden çıkma oranını artıracaktır. Kısacası 1 makale ortalama 300-400 kelime olmalı. Ancak bazı kısır konularda da, illaki bu kelime çıkacak diye kelime kalabalığı yapılmamalı..

2- Yazdığınız makalelerin içinde 1. anahtar kelimeniz en az %5, 2. odak kelimeniz %4, 3.odak kelimeniz %3 gibi oranlarda geçmelidir. Başlığın aranmasını bozmayacaksa anahtar kelimeniz başlığın içerisinde geçmeli ve hatta ilk kelimeler arasında olmalıdır.

3- Her ne kadar başlık 60 kelime olsa da, 40 kelimelik başlıklar yarar sağlayacaktır.

4- Anahtar kelimenizin, makalenin başlangıcında, ortasında ve sonunda geçmesi iyidir.

5- Makaleniz benzersiz bir nitelik taşımalı, arama motoru değil tamamen kullanıcı odaklı yazılmalıdır.

6- İmla kurallarına mümkün olduğunca dikkat edilmelidir.

7- Anahtar kelimeler kalın olarak belirtilmelidir.

8- Makalenizin içerisinden, alakalı kelimeler üzerinden bir kaç tane iç bağlantı verilmelidir.

9- H etiket (sanırım öyleydi) kullanımına dikkat edilmelidir.

10- Herhangi bir seo eklentisi kullanıyorsanız, örneğin açıklama kısmı özgün olmalı ve anahtar kelimelerinizi içermelidir.

11- Makale içerisinde en az 1-2 adet, alt etikete sahip ve ölçüsü isimde belirtilmiş resim olmalıdır.. Örnek: Yesil-cayin-faydalari-700x320 gibi.

12- Meta kelimeleri gerçekten konu ile alakalı olmalı, abartıya kaçılmamalıdır.

Siz 1 sordunuz. Bende bir makale yazarı olarak 12 cevap verdim:) Birde anahtar kelimenizle bağlantılı aranma hacimleri yüksek olan kelime öbeklerini seçmeniz halinde, emin olun tadından yenmez...

Ayrıca sitenize "yeşil çay" ile alakalı yazmışsanız, en az 4-5 makale aynı konuyla alakalı ancak farklı makaleler yazmanız, birbirlerini kombine ederek ziyaretçi çekmenizi sağlayacaktır... Kolay gelsin..

kemalsafa kemalsafa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek piyanist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
çok teşekkür ederim
UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al