wmaraci reklam
lidertakipci

Seo için yapılanları tartışalım

30 Mesajlar 2.402 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Hafiz Hafiz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi seo konusunda kesin bilgiler çok az bunun nedeni ise Google algoritmalarını gizli tutması. Bu konuda bildiğimiz yararını gerçekten gördüm dediklerimiz site dışı seo çalışmalarıın paylaşalım ben başlıyorum ;

• Paravan Blog

• Sosyal Paylaşımlar

Detay ;

Paravan blog hemen kurulduktan sonra backlink verilmemeli. Hatta 6 ay beklenirse ve 10-20 adet özgün makale yazılırsa çok iyi olur. Paravan bloglar siteniz ile aynı anahtar kelimede olmalı ve paravan blogunuza spama düşürmeden seo çalışmaları sosyal medya paylaşımları yapmalısınız.

Sizde bilgi paylaşımında bulunursanız çok yararlı bir konu olur.

Vede bu yaptıklarımızın yararı veya zararı hakkında bilgi alışverişi yapalım.

wmaraci
reklam

selim01 selim01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Danışmanlık
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
backlink önemli tabikide birde site içi hız ve kullanıcıların rahat gezebilmesi için yapılacak optimizasyonlarda önemli
bknz : gtmetrix.com , https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr&url=

• Üyelik 01.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 7, (%100)

selim01 adlı üyeden alıntı

backlink önemli tabikide birde site içi hız ve kullanıcıların rahat gezebilmesi için yapılacak optimizasyonlarda önemli
bknz : gtmetrix.com , https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr&url=

yorumunuz için teşekkürler. Google eskiye göre şuan kullanıcı odaklı çalışmalara önem vermeye başladı

wonderkid wonderkid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo Executive
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Hemen çıkma oranı düşürülmesi lazım bunun için ana sayfa'ya gelen kullanıcı bir kategoriye veya bir ürüne vb. gitmesi lazım bunun için anasayfa tasarımı önemli.
ups12

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ups12 ups12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek elektrik
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Site tasarımı ile beraber düzenli trafik için belirli bir kitle belirlemek (sosyal medya) ve bu kitleye uygun siteyi güncel tutmak lazım. benimde sıkıntı yaşadığım nokta burası:)

wonderkid wonderkid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo Executive
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Ek olarak; Semrush,moz,ahrefs gibi araçların en az birinin lisanslı sürümüne sahip olmanız gerekiyor projenizin büyüklüğüne göre bu maliyetten kaçınmamanız lazım, özellikle semrush kelime analizi yapmak açısından çok büyük fayda sağladı bana.

selim01 selim01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Danışmanlık
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

wonderkid adlı üyeden alıntı

Ek olarak; Semrush,moz,ahrefs gibi araçların en az birinin lisanslı sürümüne sahip olmanız gerekiyor projenizin büyüklüğüne göre bu maliyetten kaçınmamanız lazım, özellikle semrush kelime analizi yapmak açısından çok büyük fayda sağladı bana.

teşekkürler.
bunlara ek olarak seoprofiler kullanılabilir buda ücretli fakat çoğu özelliği kullanılabilir.
wonderkid

kişi bu mesajı beğendi.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Ben size altın değerinde bir dış seo tekniği söylemek istiyorum.

İçerik

Şaşırılcak bir şey yok.Kaliteli, özgün bir içerik mutlaka dönüşümlü olarak size backlink sağlar.

Düzgün sunumla yazacağınız kaliteli bir içerik bir bakmışsın a sitesinde veya b sitesinde yayınlanıp kaynak belirtilmiş.
Ama unutmayın, sadece kaliteli içerik yetmez.
O içeriği sunuşunuz da önemlidir.(eşsiz sunum teknikleri için tıklayınız...)
Jargon, üslup ve hitap ile beraber kaliteli içerik emin olun en yararlı ve legal olan SEO tekniğidir.

Bildiğiniz üzere backlink almak legal değildir.

uzayperformans.com

• Üyelik 01.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 7, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

İçerik

Şaşırılcak bir şey yok.Kaliteli, özgün bir içerik mutlaka dönüşümlü olarak size backlink sağlar.

Düzgün sunumla yazacağınız kaliteli bir içerik bir bakmışsın a sitesinde veya b sitesinde yayınlanıp kaynak belirtilmiş.
Jargon, üslup ve hitap ile beraber kaliteli içerik emin olun en yararlı ve legal olan SEO tekniğidir.

hocam dediğiniz ancak yabancı ülkelerde gerçekleşiyor. Bir yabancı bloga girin paylaşımlara bakın adamlar emeğin karşılığını veriyor. Bizde okudum bilgilimi aldım bitti fikri sabit.

applemaybe applemaybe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 4 / 14
  • Ticaret 4, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

İçerik

Kesinlikle katılıyorum.

Backlink ile alakalı ben de altın değerinde bir bilgi vermek istiyorum. Çoğu arkadaş buna karşı çıkabilir ama kesinlikle işe yarıyor. Aynı içerikli bir başka bir site ile karşılıklı link vermek. ne fazlası en eksiği..

Ve seo ile ilgili en önemli şey, Seo kurallarına göre yapılmaz! Seo kullanıcılara göre yapılır.. yani sitenizi arama motorlarına göre değil ziyaretçilerin en iyi şekilde yararlanabileceği şekilde düzenlemek gerekiyor. inanın seo skoru çok yüksek olan sitelerden bile daha iyi sıralamalara gelirsiniz.

Malesef pek çok site ön sıralarda hacklink ile duruyor. evet hacklink kullanımı googledan banlatıyor ancak bununda çözümünü tabii ki buldu bizim insanımız :)

o yüzden sitede duruş süresi insanların siteyi sosyal medyada paylaşmasını sağlamak (zorla değil) bunlar hepsinden önemli. Bu da @terzi312 nin söylediği ile başarılabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al