wmaraci reklam

SEO Uzmanlarına Bir Kaç Soru

4 Mesajlar 717 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mrblithe mrblithe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar.Bir sitemde emin olmadığım bazı sorunlarım var sizlerle bunları paylaşmak isterim.(Siteyi açalı yaklaşık 1.5 ay oldu)

1- Anahtar kelimem domainimde geçmesine rağmen ve kelimenin aranan bir kelime olmasına rağmen 1.5 aydır 50 -60 sıradayım.İlk sırada ise anahtar kelimemin sadece konu başlığında geçen bir site bulunuyor.Hemde bu sitenin alexası 20m lerde.
2- İki tane anahtar kelimemde ise bir gün 70 -100 sıralara geliyorum diğer gün ise kayboluyorum.Bu uzun süredir böyle devam ediyor.
3- Serp sonuçlarında title belirlediğim şekilde çıkmamaya başladı.Örneğin , "İnternet Sitesi | Example .Com" site başlığımsa serp sonuçlarında , sadece "Example.com" olarak çıkıyor.Ayrıca descriptionuda h2'den çekiyor.H2 silerek düzelttim ama title aynı.

(not:wordpress kullanmıyorum)

wmaraci
reklam

YasinErkan YasinErkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seo Founder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad y** e**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
siteyi pm atarmısın

mrblithe mrblithe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 1, (%100)

Gönderdim hocam.

Ek Olarak: Soru günceldir.

ototasarruf ototasarruf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Web Tasarım & Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 39 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Alan adı 2013 yılına kadar web sitelerinin ilk sayfada gelmesi için önemli bir kriterdi. Fakat her önemli kriter bir müddet sonra Google gözünde önemsizleşiyor. Farklı kriterlere yöneliyor. Önemsizleşme sebebi ise insanların bunu bilmesi, sitelerini bir şekilde ilk sayfaya yerleştirmesi. Artık şunu anlamak lazım. Siteniz marka değilse, tanınmıyor, bilinmiyorsa ne yaparsan yap Google seni çıkarmaz. Çıkarsa da kalıcı olarak yer edemezsin. Google'da sürekli bir manipülasyon söz konusu. Şunu uygulayın, bunu böyle yapın, şunu şöyle edin, bla bla bla... Önceleri her alan adı kendi ismi ile arandığında ilk sayfada listeleniyordu, şimdi ise eskidikçe değerleniyor. Yani siteniz istikrar ve güven sağladığında alan adı ismi ile aramada ilk sayfaya yerleşecektir. Bu da sitenize gerekli özeni gösterirseniz 6 ay ile 1 yıla yakın bir süreyi bulabilmektedir.

Sıralamalarda bir görünüp bir kaybolmanız sayfa içerisinde yaptığınız değişiklikler olabilir. Özellikle meta etiketlerinde (title, description) yapacağınız en ufak değişiklikler çok şey farkettirebilir. Ya da farklı bilgisayarlardan test ediyorsanız birinde ön bellekten yükleme yapıyor olabilir.

Title'da sizin yazdığınız başlık aramalarda görünmüyorsa sitenin dmoz kaydı varsa orada belirttiğiniz tanıtım yazısını almış olabilir. Google sayfa title ını beğenmezse içeriğinizle ilgili kendi belirlediği bir başlığı atayabilmektedir. H2 etiketi o sayfadaki önemli kelimeleri vurgulamakta, arama motorunun gözüne sokmaktadır. Bu yüzden H2 etiketinizdeki yazıyı almış olabilir. Siz silmiş olsanız bile hemen sonuçlara aksetmez.

Şu andaki durumunuz nedir bilemiyorum.

"Fikirlerin çarpışmasından hakikat ışığı doğar"
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al