wmaraci reklam

Seo ve BackLink Hakkında Yardım

7 Mesajlar 1.068 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

zcarti zcarti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2021
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** C**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar imzamdaki siteme seo ve çalışma yaptırmak istiyorum. Ancak şöyle bir durum var. Sitemi incelerseniz sitede sürekli biyografi yazılıyor. Belirli olan bir kelime yok.

Sürekli olarak isimler değişiyor. Ben hangi kelimede backlink yaptırmam gerekiyor?
Ayrıca Seo backlink çalışmasına ne kadar süre sonra başlamalıyım?
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cangogs cangogs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2021
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek dijital pazarlama, seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında bence cevabı kendin de vermişsin. Sitedeki tema "biyografi". Ben olsam içinde biyografi geçen ve nispeten daha iyi sıralama aldığın kişilere link almaya çalışırdım. Yani "fatma uruk biyografisi" gibi ya da bir sektöre daha çok yoğunlaşıp oradan da başlayabilirsin. Örneğin "Kaan Urgancıoğlu filmleri", "xx filmleri" gibi. Spor, sanat, siyaset gibi alanlardan birini seçip o alandaki kişilerin sayfalarına yoğunlaşmak bana daha mantıklı geliyor ama sitenin genel konseptinin biyografi olduğunu Google'a iyice göstermek için biyografi kelimesi geçen linkler daha sağlıklı olabilir.

Bu konseptte bir site üzerinde hiç çalışmadığımı da ekleyeyim. Yani dediğin gibi ortada doğrudan bir odak kelime pek yok. Bu sebeple ilk aklıma gelenleri yazdım.

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Birincisi yaptığınız çalışma için domaini anahtar kelime olarak almışsınız.sitenizde biyografi üzerine kurulu o halde. Biyografi anahtar kelimeniz olmalı yanında kimdir nedir nerelidir gibi anahtar kelimelerinde de çalışabilirsiniz

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Biyografi üzerine baz alınabilecek örnek sitelerin başında wikipedia gelir. Aslında ne kadar bir ansiklopodi de olsa, ciddi bir biyografi sitesidir. Buradan hareketle wikipedia mantığını çözdüğünüz zaman anahtar kelimeleriniz kendiliğinden yükselecektir. Sadece kullanım amaçlarının uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Site içi ve dışı linkler, etiketler, kategoriler, görseller gibi ne varsa hepsinin içerik ile ilgili isimler ve anahtar kelimelere sahip olması gerekmektedir.

Backlink, kendi sitenizi başka sitelerde yayınlanması ve o siteler ile ilgili çıkan arama sonuçlarında sitenizin görünmesi ile birlikte organik ziyaretçi akışının olması kavramıdır.

Buna destekle eğer sohbetinizin iyi olduğu site sahipleri varsa, karşılıklı rss ekleyebilirsiniz. Bu da bir tür backlink alışverişidir ve en bilinen en sağlam yöntemdir. Bunu kendi siteleriniz arasında da yapabilirsiniz.

Eğer konuya hiç hakim değilseniz, öncelikle seo çalışması yaptırmalısınız. İçeriklerdeki iç-dış linkler, doğru anahtar kelimelerin kullanımı, link yapıları vs gibi bir çok etken sitenizin sıralamasına etken olur.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

manisatesisatnet manisatesisatnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2021
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Su Tesisatçısı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konu hakında bende bilgilensem iyi olcak

İşimizin ustasıyız http://www.sihhitesisat.net

zcarti zcarti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2021
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** C**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Değerli bilgilendimeleriniz çok teşekkür ederim. Öncelikle iç SEO'dan başlamaya karar verdim.

Nicola Nicola WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
evet site içi SEO'dan başlamak daha iyi olur. aslında bu konuda SEO uzmanları farklı şeyler söylüyor. bazıları site dışını da öneriyor ama mantıken önce içi düzeltmek sonra dışarıda çalışma yapmak daha iyi. bir de anahtar kelimeleri belirleme ve analiz araçlarını öğrenme vb. hakkında bilgi almak için bence şu eğitimi alın: https://istanbulbogazicienstitu.com/online-egitimler/ucretsiz-seo-egitimi

aslında temel eğitim bu ama çok kapsamlı ve detaylı bir şekilde anlatıyor hoca. ben hala devam ediyorum eğitime ve çok memnun kaldım. size de sitenizi geliştirmenizde yardımcı olacağını düşünüyorum:)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al