wmaraci reklam

Seo ve Kürasyon

5 Mesajlar 1.381 Okunma
wmaraci reklam

Bilo Bilo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Sanat Direktörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 63 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Ortalığı seolarla doldurmadan hemen sadede gelelim:

Herkese sağlam bağlantılar (backlink) lazım değil mi?
Peki Micyosoft'tan alsak nasıl olurdu?
Biraz dikkat çektiyse okumaya devam edelim :) (konuyu bloğumda yavaş yavaş genişletiyorum)

Önce hemen örneğimizi verelim.
Buyrun, size göstermek amacıyla iki örnek ekledim. Önce hesap (profil) oluşturmanız lazım (sitenizi de ekleyebilirsiniz)... farklı farklı dizinler açıp, içlerine sitelerinizi/sayfalarınızı da ekleyebiliyorsunuz. Buyrun Root burası;

curah root

Açmış olduğum "seo" başlığı gibi bir çok ana başlık açabiliyoruz. Size göstermek için "seo" isminde bir bölüm oluşturdum, içine de 2 tane sayfa ekledim;

curah

Bu konuyu ele almayı düşündüğüm sıra bir tane daha açmışım, sanırım bir iki ay önceydi. Buyrun bu da Flipboard. Pinterest'in "pin"i gibi "flip" i var;

Flipboard

Aslında insanların kendi uzmanlık alanlarına göre sörf sırasında denk geldiği teknik konuların bir arada paylaşıldığı platformların genel adı. En azından ben böyle diyorum.

Bu işi üç günlük sitelerde yapmaz, oluşturur ve güncel tutarsanız seo anlamında sitenize ciddi anlamda katma değer sağlıyor. Özellikle Google da yükselmek için en önemli kriterlerin başında gelen sayfa otoriterliği ve domain otoriterliği konusunda. Tabi eminim ki bizde durum böyle olmaz/olmuyor. 3 gün sonra her yer yemek tarifleri dolacaktır

Türkiye de Onedio veya Yazarkafe için bu hizmeti verdiklerini söyleyebilirim. Aslında her şeyin iç içe geçtiği bir zaman diliminde olduğumuzu düşünürsek, fazla da kurcalamasak iyi olur gibi .

Dünya üzerinde ise bir çok örneği var. Bakın kürasyon üzerine bir kaç sitenin de yer aldığı bu yazıyı ve ayrıca burada da curata'nın scoop, trap, curata vb. içerik kürasyon araçları üzerine çarşaf gibi geniş bir listesine ulaşabilirsiniz.

Benim amacım farklı seo teknikleri üzerine dikkat çekmek. Uzun uzadıya inceleyipde, kalan sağları ve en çok işe yarayanları toplama vaktim gerçekten yok. Ama yine de minik bir araştırma ile bulduğum bir kaç listeyi sunuyorum. E artık siz sanırım olayı anlamış ve devamını getirebilirsiniz;

1. Search Engine Watch'dan 26 sitelik liste burada

2. You Brand inc buradaki sayfasına hiç girmeyin çünkü çıkamazsınız

3. Curata'dan içerik kürasyonu nedir ve seo üzerine "Yap/Yapma" listesi

4. Moz'da ele almış ve mini bir rehber yayınlamış

Neyse, faydalı olduğunu umarım.

Kaynak: http://www.seobilog.com/2015/05/seo-teknikleri-011-kurator.html

Sevgiler
.
cwt

kişi bu mesajı beğendi.

Domainog.com | Seobilog.com
wmaraci
reklam

indirimkuponu indirimkuponu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 11 / 19
  • Ticaret 20, (%100)
Teşekkür ederim paylaşımınız için.

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Teşekkürler hocam.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
İçerik küarisyonun karma ve her ama her konuyu ( ilgi, bilgi alanı olmasa dahi ) ele alan siteler için tam bir intihar olduğunu düşünüyorum. Örneğin: YENİ BİLGİ SİTENİZ başlıklı siteler başı çeker ve sonra güncele yumuşarak, KADIN VE KADIN HAKKINDA HER ŞEY vb.

wmaraci
wmaraci

Bilo Bilo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Sanat Direktörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 63 / 77
  • Ticaret 0, (%0)

serras62 adlı üyeden alıntı

İçerik küarisyonun karma ve her ama her konuyu ( ilgi, bilgi alanı olmasa dahi ) ele alan siteler için tam bir intihar olduğunu düşünüyorum. Örneğin: YENİ BİLGİ SİTENİZ başlıklı siteler başı çeker ve sonra güncele yumuşarak, KADIN VE KADIN HAKKINDA HER ŞEY vb.

valla hocam ne yazmışınız, inanın hiç bir şey anlamadım :)

doğru yerlerde yazıp, hedef kitlenize ulaştıktan sonra
canavar gibi hitde alırsınız prestijde back de.

sevgiler
.

Domainog.com | Seobilog.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al