wmaraci reklam

SEO ve Renkli yazı karakterleri

16 Mesajlar 2.922 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SukruAK SukruAK akwebhostingi.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Veri merkezi Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 706
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)
Merhaba arkadaşlar

blog sayfanızda yazdığımız yazılarda renkli yazı kullanmak iyi bir sonuç verirmi. ya da kötümüdür

Teşekkürler

wmaraci
reklam

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba,
Her han gibi bir farklılık oluşturacağını düşünmüyorum aynıdır ancak genellikle vurgulamak istenilen yerler için kullanılır.

• Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 706
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)
bir kaç web sitesinde gördüm hemen hemen yazının yarısından fazlası ve vurgulanmak istenen yerleri rengarenk yazılmış.

ve site neredeyse tüm aramalarda 1-2-3 sırada

neticaret neticaret Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)
Blog sayfalarında yazılan içeriklerde vurgulanmak istenen kelimelerin farklı yazı stillerinde veya renklerde yazılması uzun yıllardır olumlu sonuçlar veren bir SEO çalışmasıdır. Tabi sayfayı şu anda yaptığım gibi okunamaz hale getirmezseniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 706
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)
Doğru söylüyorsunuz yorumunuz için teşekkürler

Farklı bir bilgi paylaşacak arkadaş var ise memnun olurum

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bu detayı ben de farkettim son 1-2 haftadır okuduğum bloglarda kelimeleri renklendirenler var ama bence bu tür küçük ayrıntılara takılmayın. Seo daha genel bir kavramdır hangi seo uzmanına sorarsanız sorun.
Özgün, faydalı ve okunaklı bir makalenin yeri zaten bellidir :) Yani kalitesiz bir makaledeki 1-2 kelimeyi renklendirmek o yazıyı nereye kadar taşıyabilir ki?

Yinede kullanmak isterseniz bence en iyisi servis adlarını renklendirmek. Blogger, flickr gibi.

Daha fazlası için: http://www.brandcolors.net/

inceleCo inceleCo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 22 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Kullandığınız yere göre değişiyor elbette.
Eğer uzun bir yazı yazıyorsanız mutlaka bazı yazıları renkli yazmak zorundasınız. Yoksa vurgulamak istediğiniz ana kelimeleri okuyucunuza iletemezsiniz.
Bu tarz renkleri de kullanırken okuyucunun gözünü düşünmek zorundasınız.
Yani göz alan yeşil, sarı, mor gibi parlak renkleri kullanmamanız gerek.

Kullanırken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da renk uyumudur. Eğer başlığınız için bir renk seçmişseniz bu renk ile uyumlu başka bir renk ile güzel bir kombinasyon sağlayabilirsiniz.
Misal;
Benim başlıklarda kullandığım renk. #00a9e0 şu adresten ulaşabilirsiniz:http://www.colorhexa.com/00a9e0

Azcık aşağıya indiğinizde "Complementary Color" yani tamamlayıcı rengi göreceksiniz. Bu da eğer siz #00a9e0 rengini kullanıyorsanız diğer kullanacağınız alakalı renk #e03700 olmalıdır demek.

Alakalı yazı görmek istiyorsanız imzamdaki linke tıklayın ve son makalemi okuyun. Demek istediğimi anlayacaksınız.

Diğer bir husus ise rengin vücut dilindeki önemi. Bu konuda detaya girmek istemiyorum.
Eğer vaktin olursa Ahmet Şerif İzgören'in Dikkat vücudumuz konuşuyor adlı kitabını al oku.
Yazılarına çok katkısı olacaktır.

İyi çalışmalar.

İnce eleyip sık dokuyanların sitesi http://www.incele.co

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
herşeyi arama motoru için yapmayı bırakıp, doğru düzgün, farklı ve işe yarayan bilgi paylaşımı yapıp, girilen içeriğinde göz yormayan, kafa bulandırmayan kolay anlaşılır olması için etkili yazı&karakter özellikleri kullanmaya başladığın zaman zaten başarılı olunur, bunlar yoksa ha koyu yazılmış ha renkli boş işler...
inceleCo

kişi bu mesajı beğendi.

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

• Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 706
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)

teymir adlı üyeden alıntı

herşeyi arama motoru için yapmayı bırakıp, doğru düzgün, farklı ve işe yarayan bilgi paylaşımı yapıp, girilen içeriğinde göz yormayan, kafa bulandırmayan kolay anlaşılır olması için etkili yazı&karakter özellikleri kullanmaya başladığın zaman zaten başarılı olunur, bunlar yoksa ha koyu yazılmış ha renkli boş işler...

Şu an linkini bulamadım ama bir yazı vardı o kadar alakası ki

ama adam boyamışta boyamış ilk sıradaydı :)

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

İnceleCo adlı üyeden alıntı

Kullandığınız yere göre değişiyor elbette.
Eğer uzun bir yazı yazıyorsanız mutlaka bazı yazıları renkli yazmak zorundasınız. Yoksa vurgulamak istediğiniz ana kelimeleri okuyucunuza iletemezsiniz.
Bu tarz renkleri de kullanırken okuyucunun gözünü düşünmek zorundasınız.
Yani göz alan yeşil, sarı, mor gibi parlak renkleri kullanmamanız gerek.

Kullanırken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da renk uyumudur. Eğer başlığınız için bir renk seçmişseniz bu renk ile uyumlu başka bir renk ile güzel bir kombinasyon sağlayabilirsiniz.
Misal;
Benim başlıklarda kullandığım renk. #00a9e0 şu adresten ulaşabilirsiniz:http://www.colorhexa.com/00a9e0

Azcık aşağıya indiğinizde "Complementary Color" yani tamamlayıcı rengi göreceksiniz. Bu da eğer siz #00a9e0 rengini kullanıyorsanız diğer kullanacağınız alakalı renk #e03700 olmalıdır demek.

Alakalı yazı görmek istiyorsanız imzamdaki linke tıklayın ve son makalemi okuyun. Demek istediğimi anlayacaksınız.

Diğer bir husus ise rengin vücut dilindeki önemi. Bu konuda detaya girmek istemiyorum.
Eğer vaktin olursa Ahmet Şerif İzgören'in Dikkat vücudumuz konuşuyor adlı kitabını al oku.
Yazılarına çok katkısı olacaktır.

İyi çalışmalar.

Çok doğru söylediniz hocam, kendi sitemde herzamanileri.com/renklerin-anlamlari-ve-verdigi-mesajlar.html yazısında dediğiniz kitaptan notlarımı yazmıştım. Ayrıca bence daha zevkli oluyor, tabi doğru kullanıldığı müddetçe :)

Neticaret çok güzel bir örnek vermiş, öyle olmadığı müddetçe bence önemli. Google sıralamasına en kötü şöyle katkıda bulunur; Ziyaretçin renklerden ötürü daha çok sayfa gezebilir+ gezdiği sayfadan daha tatmin olmuş bir şekilde ayrılır belki sık kullanılanlarına girersin+ buna benzer faydaları olur bence. Farklı bir cevap beklemiştin umarım beklentini birazcık karşılamıştır :)
inceleCo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al